| anka_6296 a întrebat:

Ma puteti ajuta cu niste statusuri orice : triste, dragoste, amuzante, ciudate etc va rog big grin Dau fundita pentru cel mai fain status big grin

Răspuns Câştigător
| Raluca_6071 a răspuns:

I can't sleep at night Starin' at the phone Knowin' you're not alone She is right there by you side sigh I'm tryin' just to hide All the things i feel inside.straight face

Fiecare zi O traiesti doar teoreTic. E greu cand iti repeti in gand: -Capul suS trebuie sa zambesti! si Subcostientul imi diCteaza: - cand plaNgi sa nu te mai opreSti!

Daca prostia ar fi amendata tu ai lua amenda la fiecare colt de strada esti dovada vie ca omul poate traii fara creier!

Promisiunile tale sunt diamante false Imi ceri sa am rabdare: "am" dar stii ceva? : Pt.tot ce-ai facut, sa te ierte altcineva...batting eyelashes

Si totusi, sa spunem adevarul. Ratiunea si dragostea nu isi au locul impreuna in vremurile astea. happy

Cateodata plangi razand. Stai mergand. Crezi visand. Te sufoci respirand. Urasti iubind. Pleci venind. Te pierzi gandind. Si mori traind!

Ce'i frumos dureazã mult prea putin, sti cã uneori clipele dulci se prefac in veninrolling eyes

De'o parte a usii se aud niste batai, ea venise sa il stranga in bratele ei. De cealalta parte a usii totusi el era, avea lacrimi in ochi dar tot nu raspundeastraight face

Era seara putin trecut de ora noua, afara deja incepuse sa ploua. Ea vroia sa vina sa'l mai vada, dar el mintind i’a zis ca are alta treaba

Poate ca de vina suntem aman2 cine stie poate ca vina imi apartine doar mie:-s

Suntem tineri, ce ne pasa? cand viata e asa frumoasa:X

Am avut multe dorinte care nu s-au implinit, Am facut multe greseli dar pe toate le-am platit!

Asta`s eu, n`am ce sa fac am vazut ce fete`ti plac. Nu`ti mai da ochii peste cap, nu pot fi cum ai visat

Nu`ti face griji prietenii vin si pleaca e ca un casting pentru un show stupidoh go on

Afla ce-ti doresti si n-asculta de nimeni. Intrebari gresite duc la raspunsuri false. Decizii proaste duc la decizii si mai proaste!

Femeile sunt facute pentru a fi iubite. Nu intelese!

Si orice varsta are nebunia ei de`o clipa!love struck

Si tu poti fi ranit de o fata. Nu uita ca si baietii plang cateodata.

Pare din lumi paralele si asta pare tare rau. Si inca nu-i stii parfumul da parca`ar fi pe gustul tau.

În mine se mai vorbeşte şi azi despre tine! love struck

A inceput sa zambeasca mai des. Iar ei intorc capul plini de interes. Ce a fost sau nu in trecut. Acum ea a uitat de mult.

N’ai sa intelegi cat imi e de greu. N’ai incercat sa te pui macar o clipa in locul meu! sad

Cateodata as vrea sa cedez, sa raman pe loc. Cateodata ma chinui atat de mult din suflet sa te scot

As vrea sa stau intr-un loc la inaltime.Si sa m-arunc in gol fara sa se terminesigh

Incerc sa gasesc rostul la tot ce s-a intamplat.Pacat ca din calculele mele iese un ****.

Te iubesc! poti sa o zici cat vrei de des, cuvinte, care acum nu ma incalzesc.

Cat crezi ca pot indura? nu-ti pasa dar esti primul pe lista de dezamagiri in viata mea

De ce sa ma ascund cand pot sa le arat cine sunt? De ce sa cad cand pot sa ma ridic? De ce sa tac cand am atatea sa-ti explic? raised eyebrows

Plec să duc gunoiul, te las undeva? )oh go on

Cei care nu au loc de mine sa stea inghesuiti.Pt mine o barfa inseamna reclama fara plata. Deci barfeste fata

Direct sper PARADIS! Pe scurt, clar si concis! eu nu sunt din lumea ta iar subiectul e inchis

●๋• Plina de idei pentru o iesire din banal, acel copil ciudat cu acel ceva special ●๋•

Am si acum un mesaj, pe teLefon de la tine. In care’mi scrii ca ma iubesti si ca ti’e dor de mine.oh go on

Erau alte vremuri, nici nu gasesc cuvinte sa le pun in piesa ca sa vezi ce am in minte.

stai putin, sa iti explic ai rabdare stiu ca am gresit prea mult, si pentru asta-mi cer iertare am calcat cu stangul, si atunci nu m-am gandit sincer iti spun imi pare rau, dar stii ce? tu oricum nu ai suferit oh go on

totul este fara sens, toate imi amintesc de tine nici nu mai are rost, am ramas doar eu cu mine

Mi’e atat de greu fara tine. Pun piesa noastra pe ’repeat’ sh o ascult nesfarsit

Imi pare rauu`, iarta`ma, uite`mi cer iertare. Jur ca nu` se mai intampla pana data viit0are

Las`o sa cada sa se raneasca sa planga sa simta ca traieste. Caci stii mai bine ca oricine EA intr-un sfarsit mereu se ridica si zambestewinking

Viata nu`i roz, eu o vopsesc in verde, am pierdut tot, deci nu mai am ce pierde :-J.

Trecand peste toate, lasand in spate soapte, Noapte dupa noapte, gandindu'ma la moarte, Las amintiri prin fapte, distanta ne desparte, Dar poateee voi reusi sa iti fiu mereu aproape.

Certurile stii Faze, prostii Sau cand ne purtam ca niste copii. Ce zici ai uitat? Vrei sa-ti amintesc tot ce conteaza e ca TE IUBESC! :X

Esti captiv in propiul sine. Care-l lasi sa te domine. Sunt multi ca tine, nu treci singur prin asta.

In interior duci un razboi. Tu si Sufletul. Nu poti sa opresti urletul care-ti mascheaza zambetul.

M-a părăsit cândva demult. A plecat supărat. Iar acum numai e acelaşi El : s-a schimbat!

Îl întrebi înCă o dată. "Ce s`a întâmplat Cu Tine?" iar el răspunde Cam ironic. "Mai ai vreo treabă Tu cu mine?

Mai bine lasa oh go on, Fa`te ca nu`ti pasa!

mi-a fost greu te`ai bucurat, ai crezut ca`s terminata, oare unde ti-a fost gandul? nu stiai ca-mi vine randul?

Nuuu! Inchid telefonul si las mesaj : Revino maine! Azi faceti’va ca nu ma stiti.Azi nu te rog eu Nu! Maine poate facem cum zici Tu, dar azi chiar Nu!

E prea tarziu sa’mi para rau stiu bine. E prea tarziu sa’mi cer iertare. E prea tarziu sa fiu din nou cu tine, daa’ e prea devreme sa te pot uita love struck

Ti-a venit taxiul, du-te pe drumul tau. Ca tie nu ti-e bine decat cand mi-e mie rau!

Lacrimi nu o sa mai curga pe obrazul meu. da-i in mortii masii pe cei care mi-au vrut rau!

Am greșit... Știu frate da nu mai am ce să fac Și ce vină am eu că n.am știut cum ești, de fapt?

Fundita?batting eyelashes

8 răspunsuri:
| Irmmma a răspuns:

Pai uite niste statusuri:
Trist:''As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea.As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc!''
De dragoste:''I love, I miss you, I like you.Ai vrea tutongue''
Amuzant:''Te-am intalnit in cimitir, aveai pe piept un trandafir, din ochi iesea un viermisor, aveai in spate un topor!laughing''
Ciudat:''Deranjeaza-ma tu sa vezi cum iti canta dracii livelaughing''

| Me_3722 a răspuns:

Buna!
Uite aici cateva statusuri:
Triste:
Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici, de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

- Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si doar intr-o secunda poti sa o pierzi!

- Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba… te-am pierdut pe tine…

- Am intalnit un inger… mi-a soptit sperante… l-am privit orbind… m-a atins visand… l-am parasit plangand…

- Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… sa nu arat tristetea din sufletul meu!

- Azi este doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

- Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat te mult mi-ai lipsit.

- Cea mai calda iubire are cel mai rece sfarsit!

- Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu iubesti?

- Cumva in adancul sufletului simt o raceala, iubirea ta s-a stins si o data cu ea flacara ce ma tinea viu.

- Da, esti unica, dar nu mai esti unica pentru mine…

- Daca as sti ca maine voi muri, ultimele mele cuvinte ar fi „Te iubesc"!

- Decat in rai singura, mai bine in iad cu prietenii!

- Dorul este focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.

- Dragostea este ca un fulg de nea… coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste…

- Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau!

- Imi spuneai ca sunt un inger pentru tine, acum stiu ca-n serile senine, uneori si ingerii mai plang.

- Inima ta nu mai este deschisa pentru mine… asa ca trebuie sa plec… te-am iubit atat de mult…

- Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum…am suferit prea mult ca sa te iert si acum.

- Iubirea incepe cu un zambet, continua cu un sarut si se apoi termina cu o lacrima.

- Lacrimile m-au cuprins / Sufletul imi este prins / Inima imi e lipita / Si iubirea sfarsita.

- M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

- Mai pot spera acum ca norul de deasupra mea se va risipi… daca dragostea noastra a apus…?

- Ma simt ca prins in lanturi de iubirea ta si simt ca nu ma pot elibera.

- Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cel care merita, nu te va face sa plangi niciodata!

- Nu te mai pot iubi pentru ca m-ai spulberat cu nepasarea ta distrugatoare.

- Nu-mi spune nimic, este mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

- OFFLINE pentru fericire…ONLINE pentru lacrimi…

- Pentru a da gres trebuie exercitiu… si eu ma simt foarte bine antrenat.

- Razbunarea nu-mi aduce satisfactii, insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragostea. De ce sa plang atunci cand pot sa rad?

- Sper sa ca stii ca inca se mai vad ranile pe care mi le-ai lasat odata cu plecarea ta.

- Trec peste tot si toate cu un zambet, dar peste despartirea noastra nu pot sa trec decat plangand.

- Trenul a plecat si se scurge pe sine… adio iubire, dar ramai cu mine!

- Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva!

- Un zambet inseamna fericire, dar o lacrima nu inseamna neaparat durere. Poti plange cand esti fericit, dar nu poti zambi cand inima iti plange.
Alte statsuri:
Am invatat sa nu pierd timpul cu cineva care nu este disponibil, sa si-l petreaca pe al lui cu mine.

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Viata e scurta, incalca regulile, iarta repede, saruta incet, iubeste cu adevarat, razi necontrolat, si nu regreta nimic care te face sa zambesti.

A sosit sfarsitul LUMII?

Nu te panica!

Vino in Romania!

Suntem cu 50 de ani in urma!

M-am trezit LUNI si m-am gandit MARTI sa ma duc MIERCURI la scoala, dar cand am vazut JOI ca vine ziua de VINERI m-am gandit ce sa caut SAMBATA la scoala cand DUMINICA e zi libera! Atentie: respectati programu'!

Crezi in dragoste la prima vedere ...sau trebuie sa mai trec o data!

Imi iubesc prietenii, dar dusmanii ii ador pentru ca invidia lor ma face sa fie mereu cu o treapta deasupra lor...

Iubi cand intri... dati 2 palme si iesi!

Stiu cand sa rad, cand sa fiu suparata, cand ochii tai sa fiu… cea mai importanta fata.

Cand am fost cu tine m-am simtit bine acum ca ai plecat ma simt minunat.

Niciodata plina de mine…dintotdeauna satula de altii.

Oferta primavara-vara: la fiecare buzz dat primiti un ignore gratis!

Lumea aceasta a amintirilor din copilarie, a vorbelor si a jocurilor pe care le nascoceam mi se va parea, mereu, dureros de mai adevarata decat cealalta lume.

Copilaria e o lume aparte; pentru noi e o lume ciudata, fantastica, ireala, pentru cei ce fac parte din ea dimpotriva, una reala si plina de armonie!

Copilaria este locul de refugiu al problemelor insolubile.

Copilaria -o nevoie imensa de mirare.

Copilaria este regatul unde nu moare nimeni.
Uite si aici un site cu statusuri bune si de toate felurile :
Http://sweety-things.weebly.com/

Sper ca te-am ajutat!

| LittlEAngeL_2780 a răspuns:

Nu mai sunt ca la inceput si asta te doare cel mai mult!

Sunt asa cum nimeni n`ar vrea sa fie ` sunt eu si atat! cu nimic mai speciala` cu nimic mai deosebita doar diferita!

CHIAR DACĂ TE ASCUNZI, ÎŢI E DOR DE EA! love struck

pui punct: Da` nu s termina niciodata pentru ca ea, te atrage ca nici o alta fata

sa iti dai seaMa ca ar lipSi ceva aTunci cand o sa vezi ca nu maI sunt in preaJma Ta

Ce n'ai inteles tu va'ntelege altu in alta zi

Te dOaRe cand veZii ca nu'mi pasa Si iti zIc mereu Nu may conTeaZa

Eşti o zdreanţa, şi întotdeauna vei fii aşa că dispari cât ai clipi

Ai uitat să mă înveţi cum să fiu tare dacă pleci!

Eu nu tin cont de ce crezi tu sau ce e in capu' tau si cand apar cu ceva nou toti sunt la modul"WOW!

E greu cand iti repeti in gand"capu sus trebuie sa zambesti" Si subconstientul iti dicteaza "cand plangi sa nu te mai opresti

Pot spune" Nu sunt singura in ploaie si vant, am cei mai buni prieteni de pe pamant!

A fost greu, Si Stii ca am dreptate! Am tinut kapul sus si am mers mai departe Nu ma intereseaza ce crezi despre mine inainte sa spui ceva Uita`te la tine!

Cand ma privesti, ce regreti mai mult? Sansele pe care le-ai avut sau lucrurile pe care le-ai pierdut?

Am vrut sa uit tot ce`a durut Sa intorc pagina si sa spun gata a trecut Nu`mi pasa ce`a fost candva Sunt alta acum si alta e viata mea!

Ştii că te-a iubit odată şi`ai pierdut`o, în fine.

M`a avut şi m`a pierdut acum mă vrea, nu se mai poate oricare va fi ea, nu va purta amprenta mea aşa că, pa!

Au fost momente-n care nu mai doream nimic!

Poarta'te frumos cu ea E prea mik si nu stie ce vrea Spune'i `Da cand ea spune nu cand zambeste Zambeste'i si tu cand greseste nu o certa Ptr ca e mik si ea si nu stie ce vrea

Crezi ca iti e mai bine asa fara ea? Nu uita ca ea a fost langa tine cand toate pareau sa nu mai mearga bine!

Si au fost momente in care am fost gata sa renuntz la tot Mi s-a zis ca n-o sa pot E uite ca ink pot putini au inteles cu adevarat ce am in cap Raman datoAre pentru ca stiu ce a insemnat

Tocuri inalte parul lung lasat pe spate delicat rujata si atent parfumata nimeni nu ma poate opri! atrag atentia oriunde as fi!

Nu privi in spate, lasa'n urma tot ce a fost

Nu'l lasa sa plece de lânga tine, Fa'l sa uite ca ai gresit si iubeste'l, Pt. ca el va fi mereu lânga tine!

Ai nev0ie d` un sfat, sh de`0 v0rba buna, dar nu` gasesti p` nimeni in stare s` le spuna

Va veni o zi cand veii realiza Cine te-a iubit si cine nu candva

Te uiti ca prostu in trecut si iti dai seama ce ai pierdut love struck

O zgarietura poate rani pielea un cuvant poate rani inima

Nu sunt perfecta, Stiu, Am o grAmadA de defecte, Dar n'am obligat pe nimeni sa ma accepte

Toti seamana cu tine Si tu semeni cu oricine Deci gasesc oricand 1000 ca tine

E nevoie de ani sa construiesti o prietenie si doar cateva secunde sa o distrugi

Sh Daca Unii Nu Ma Lasa Sa Traiesc Privesc Inainte Sh Ironic Le Zambesc

Ink am suflet de copil care refuza sa creasca mi'e egal cu zero tot ce spune lumea asta proasta

Si ia zi iubita pana la urma de ce te oftici? Ca sunt mai buna ca tine sau ca prietenul tau se poarta mai bine cu mine decat cu tine? Aaa?

Ma cauti in trecut ai nevoie de mine de prost ce esti nu'ti dai seama ca nu mai sunt langa tine

Nu te uita inapoi nu te mai pierde printre vise, priveste inainte sunt cu bratzele deschise si cu ploapele inchise, din nou simt ca mi`e dor imi doresc sa fiu cu tine impotriva tuturor

Satula de tine, satula de noi Stai, nu pleca! Ia si trecutul si carati`va amandoi

Ieri credeai ca nimic nu va mai fi cum a fost. Azi ai vazut ca ai avut dreptate.

Nu sunt o sfanta nici o vagaboanta, imi plac baietii care stiu sa se poarte cu o fata

Si ce daca numai suntem ca inainte? Amintirile vor ramane mereu in minte!

Uita putin de prezent si priveste`n trecut aminteste`ti cine a fost langa tine inca de la inceput!

Desi am trecut prin multe, suntem inca impreuna, caci nu poti sa cazi cand tii pe cineva de mana

Vreau ca atunci cand iti va fi greu sa spui : Uite`o! Ea chiar tinea la mine!

Ridica-ti ochii si zambeste alunga lacrima ca din vina ei nu vezi ce e frumos in viata!

Te detesti. O vezi cum pleaca cu ochii goi. Tu prea mandru s-o opresti Crezand ca vine inapoi

Zambetul ei de copil nu se razbuna, te face sa te simti cel mai puternic om cand o tii de mana

De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!

Nu vreau sa arat ce simt! De fapt, nu vreau sa simt nimic

De azi viata mi se va schimba Si las, las totul in urma mea Sunt clipe in care am suferit Si au fost zile in care am plans si am zambit Dar azi, de azi o iau de la inceput

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri

Pune stop cand te streseaza, explica'i ca exagereaza. Nu'ntelege? Abereaza? Spune'i PA si se calmeaza

Toate trec asa se spune Dar nimic nu trece fara sa lase urme

Iti va fi dor, Iti va fi rece Timpul nu vindeca Ci doar va trece

Doar pentru ca sunt indiferenta uneori asta nu inseamna ca nu`mi pasa

Eu am crezut in tine Tu ai facut doar ce ai vrut Si poate ai tinut la mine dar sa-mi arati nu ai stiut

Când iţi va fi dor de mine, Aminteşte’ţi un singur lucru. M’ai lăsat să plec

Sunt tot ce vrei şi nu poţi avea, Tot ce’ai avut şi nu ai putut păstra

Cam atat stiu tongue

| MissE a răspuns:

Cand te-ai nascut plangeai, iar toti cei din jur radeau… traieste-ti viata in asa fel incat atunci cand o sa vina clipa tu sa razi iar cei ce vor sta in jurul tau sa planga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce zici ca dai?

| Anaalex520 a răspuns:

Sa-i spui lu` mata! pe mine ma doare fix... undeva.

Ca m'a intarit "fata mergi inainte, o sa ai parte si de fapte, numai de cuvinte!"

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta, vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| ღღღellaღღღ a răspuns:

Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat de mult mia-i lipsit
:*:X