| Anastasya01 a întrebat:

Ma simt foarte prost in suflet..Cu un an in urma m-am intalnit cu un baiat care este mai mare cu 6 ani(am avut relatsii timp de un an)..Ne-am despartiti..acum de 3 luni ma intilnecs cu alta persoana, insa eu simt ceva pentru fostul meu, sigur....Aseara ma sarutat..Nustiu cum sa procedez cu situatia data..Cum sa-i spun la baiatul actual de chestia asta..shtiind ca el nu merita asa ceva..mai ales din partea mea..Ma simt de parca as fi cea ma josnica, cea mai urita, si nerespectuasa persoana.sad

7 răspunsuri:
| PisSsy a răspuns:

Mie mi s-a intamplat, nu il vei uita pe fostul curand daca l-ai iubit, iar eu i-am spus celui cu care vorbeam intr-un final, dar nu cum trebuia si nu am mai fost deoc apropiati. Nu iti poti incepe o noua relatie, pana nu-l uiti pe fostul, daca iti vei incepe vei realiza ca nu esti in largul tau.Si pentru actual nu simti nimic mai mult de o simpla prietenie si o admiratie ca e o persoana buna (pe care intr-un final o dezamagesti)! Imi pare rau eu de aceasta parere sunt happy :* Bafta!

| AR1373 a răspuns:

Uital pe fostul.
Pariez ca nici nu se mai gandeste la tine.
Probabil acum isi petrece timpul cu o groaza de omnisoare in patul lui, iar tu stai si suferi.
Poate ai o comoara de baiat si tu ii dai cu piciorul.
Baftahappy

| Anastasya01 explică (pentru AR1373):

El nu-i baiat de 16 ani care sa se intilneasca cu domnisoara pentru sex, are alte planuri, fiind un baiat matur.Il cunosc foarte bine si stiu seriozitatea lui,

| AR1373 a răspuns (pentru Anastasya01):

Vorbeste cu fostul despre asta, intalnita si discutati.
Daca nu simti nimic pentru actualul desparte-te de el

| SorinTudor a răspuns:

Este greu dar incearca sa-l uiiti pe fostul tau prieten si da-i o sansa celui actual poate chiar o merita. Vorbeste cu fostul tau prieten cand te suna si spune-i ca intr-e voi s-a terminat si tu vrei sa iti incepi o viata noua.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Tocmai de aceea se zice ca trebuie sa ai o perioada de ''doliu'' dupa o relatie.In aceasta perioada trebuie sa inchei toate socotelile cu fosta relatie.Nu poti intra intr-o noua relatie de dragul de a intra sau ca sa-l uiti pe fostul.
Rezolva-ti problemele cu trecutul ca sa iti vezi linistita de viitor.

| JustLittleMe a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa iti incepi un capitol nou in viata.De ce nu ii acorzi baiatului acela o sansa.