| anonim_4396 a întrebat:

Ma va putea ierta vrodata daca l-am inselat?

31 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Esti prietena lui @marionel? Daca da toata comunitatea TPU te roaga sa il iertihee hee
Nu vezi cum se framanata saracul?laughing

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

E un prag tare ridicat, putini il pot trece. Depinde prea mult de om, dar si de tine in caz ca decide sa continuati impreuna. Nu iti face iluzia ca te va ierta asa usor cum pare. Si mai e o mare problema, cum o sa ii castigi increderea dupa asta. Va trebui sa se intample ceva cu impact mult mai puternic puternic pentru el ca sa te poata ierta, sau sa treaca mult timp. Poate inveti si ceva din asta, si data viitoare cantaresti mai bine situatia, urmarile.

| Malvina24 a răspuns:

Trebuie sa fii sincera si sa spui de ce anume l-ai inselat(spune-i ca iti lipsea ceva, ca iti doresti mai multa afectiune din partea lui) Daca e orgolios nu te va ierta! daca pe perioada cat ai fost cu el te-a iubit poti fi sigura ca te va ierta(desi i-ai ranit sentimentele) Insa te rog sa ai grija pentru ca unii baieti se impaca cu felete dupa asa evenimente numai ca sa le rasplateasca cu aceeasi moneda(adica poate vrea o razbunare si te va insela si el) ca sa vezi si tu cat doare cand te simti inselat! sa ai grija! o zi minunata!

| Dizzydizz a răspuns:

Pai depinde de el.
Daca arati ca ai gresit da.

mira
| mira a răspuns:

Totul depinde de intensitatea iubirii si de forta orgoliului lui. Dar de ce ai facut asta?

| adi4ever a răspuns:

Sunt sigur ca te va ierta, si dupa aia te va insela si ellaughing

| theodoraafi a răspuns:

Daca te iubeste, da, te poate iertahappy
daca nu... valea...

dar daca regreti eu una te-as ierta sa fiu in locul luibig grin

| emilia21 a răspuns:

Buna sti cum se zice, te iarta dar nu te uita, si fi sigura ca mai tarziu va face si el la fel! dar daca te iubeste ar putea sa te ierte, odata poti ierta asa gandesc eu! acum ramane la alegerea lui si la sufletul lui, oricum arata ca iti pare rau, si poate te va ierta! A doua oara nu o mai face, pentru ca se va rupe de tot aceasta relatie, si nici incredere nu o sa mai existe!

| anna01 a răspuns:

Poate, daca tine la relatia voastra, dar increderea nu vei putea sa i-o recastigi usor si suspiciune va pluti mereu in sufletul lui.Sa nu se razbune ca sa aveti de ce va ierta reciproc.

Răspuns utilizator avertizat
| tim a răspuns:

Niciodata! vei imbatrani singura pe plaiuri necunoscute de tine, bla bla. glumeam. Daca meriti. te-a ierta. daca nu.

| poesia a răspuns:

Desigur...totul e sa nu se repete. A doua oara e mai greu

| ffy a răspuns:

Pe mine m-a ietathee heede doua ori chiarblushingdar depinde be el dar te duci la el, il iei in brate, il pupacesti si una alta (stii tu)si ii explici. Te iartawinking:*

| Amrita a răspuns:

Da, dar trebuie sa-i dovedesti ca meriti iertarea lui.Si bineinteles, depinde si de caracterul baiatului.

| •ღ♥→MaDuTzA←♥ღ a răspuns:

Poi nu stiu, u dc l`ai inselat? sigur nici tie nu ti-ar fi placut, dar u trebuie sa-i arati cat de rau iti paRe ca ai ajuns pana aici, ca regreti si ca intr`adevar tii la el. Daca te iubeste te va ierta, asta in cazul in care nu e foarte orgolios si nu va putea trece peste, daca`i faceam asta prietenului meu sigur nu m`ar fi iertattongue

| ΔH a răspuns:

Desigur.
totul tine numai de tine.

| Cretzule a răspuns:

Asa cum femeile nu pot ierta nici noi nu putem!

| bobo_2128 a răspuns:

Niciodata

| yonutz_7445 a răspuns:

Daca afost grav de tot, nu cred, dar daca te iubeste cu adevarat, poate ca da, nu e sigur. Eu nu cred ca as face-o. Imi pare rau, sunt sincer!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da te poate ierta atata vreme cat iubirea e sincera chiar daca orgoliu unui baiat e destul de mare...cred ca ar trebui sa i arati ca regreti ce ai facut si ca ai mai vrea sa fi cu elwinkingbafta. e greu, dar acum trebuie sa ti incerci norocul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tine la tine si este convins ca si tu ii impartasesti sentimentele, sigur iti va mai da o sansa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe mine prietena m-a inselat si am aflat imediat. A incercat sa ascunda initial adevarul, dupa care, pusa in fata martorilor, a recunoscut. A fost o relatie intensa, sa-i zic asa, de 3 zile, intr-o excursie. Si am iertat-o, dar nu pot sa uit. De atunci ii fac viata un calvar. Si dupa intamplare, am inselat-o si eu. Nu imi mai merita dragosteahappy mai pe romaneste, e o (aici as folosi un cuvant vulgar, dar ma abtin). Asta e parerea mea despre toate femeile care insala, dar as fi fost putin mai iertator daca recunostea din prima tot ce s-a intamplat si imi arata ca ii pare rau. Precizez ca a facut asta dupa 1 an jumate, cea mai frumoasa perioada din viata ei. Si dupa toate astea a dat si vina pe mine, spunand ca a facut asta, pentru ca, chiar daca daca nu o facea, o acuzam ca m-a inselat. Asa sunt eu, mai gelos din fire, dar e absurd. Sper ca ai invatat ceva de aici. Si, sfatul meu... daca ai norocul sa te ierte, nu mai face astawinking Cel putin pana cand esti sigura ca esti dispusa sa renunti la el. Sincer, chiar ai tupeu sa-i ceri iertare, dar ce sa facem, asa sunt femeile happy Precizez ca imi iubesc prietena mai mult ca pe mine, dar o urasc in egala masura.

| Cleona a răspuns:

Depinde de cat de rau a fost, daca te-ai intoarce la el, 99% eu cred ca tear ierta...

| tynaoana a răspuns:

O fapta recunoscuta e pe jumatate iertata. asa se spune. insa nu cred ca eu una as putea ierta. adica in tineretea mea sigur ca am iertat. dar acum am mandrie si respect de sine. eu una nu as ierta o persoana care m`a inselat. daca a facut`o odata o va face si a doua si a treia oara. no way. eu sper sa nu te ierte

| ike a răspuns:

TOTUL SE IARTA, DAR NIMIC NU SE UITA!
Daca as fi eu in locul baiatului, te-as ierta daca ti-ai recunoaste fapta, ti-ai cere scuze, si ai arata ca intr-adevar iti pare rau.
Chiar daca urmatoarele cateva zile poate tu te vei simti mai prejos, deoarece ar fi frumos sa faci tot tu primul pas, sa-l faci sa aiba din nou incredere in tine, sa faci sa fie bine... daca l-ai iubi, ar merita.Desi nu stiu ce iubire e aia dk l-ai inselat.

| yssa a răspuns:

Da daca esti sinkera cu el si ii spui dk ai facut asta dupa mine te va iertahappy

| Maria8494 a răspuns:

Ești îndrăgostit de cineva și el/ea nu răspund gestului, frustrat din cauza unei despărțiri, atunci poți Contact Spell, vrăjile lui vor atrage acel iubit înapoi în viața ta. Îți readuce fostul înapoi și ajută la rezolvarea căsniciilor rupte. Viața este prea scurtă pentru a fi nefericit. Gandeste-te la asta. Meriți cea mai mare fericire și dragoste, El a cerut o vrajă de dragoste specifică pentru mine și soțul meu, iar eu am acceptat-o. Și această vrajă puternică Vessel a început să-și facă magia. Și la 48 de ore după această vrajă, Vasul a lucrat pentru mine, soțul meu m-a sunat, să fim din nou împreună, și i-a părut rău pentru toate faptele sale greșite. Vraja mea funcționează pentru că ghici ce:

Notă: acesta este total inofensiv și nu are efecte secundare

WhatsApp: +12897808858
E-mail: drrobbinsonspiritualhome@gmail.com
https://www.facebook.com/Drrobbinson

| idk a răspuns:

Fiecare dintre noi avem o limita peste care nu permitem sa se treaca. trebuie sa fie ceva, pe care tu, nu l-ai ierta la un baiat [eu spre exemplu nu as ierta inselatul pentru ca e clar ca acolo s-a rupt ceva.]. Iertarea asta depinde de orgoliul lui, de dragostea lui pentru tine, de respectul pe care ti-l mai poarta si mai ales de increderea pe care o mai are acum in tine. Eu cred ca nici eu n-as putea sa mai aveam o relatie la fel de frumoasa, ar fi plina de indoieli.

| deya_6177 a răspuns:

Depinde de persoana si de ce simte pentru tinehappy

| creatza_1935 a răspuns:

Depinde de ce fel de persoana este, daca te iubeste, te va ierta, va incerca sa treaca peste asta, sa nu iti reproseze dar ii va ramane ca o pata pe creier, pe suflet, si relatia voastra va avea de suferit cel putin din cauza faptului ca nu va mai avea incredere in tine... eu zic ca daca il iubesti si esti sigura ca nu are de unde sa afle, mai bine sa nu ii spui. Succes si gandeste-te bine! happy