| anonim_4396 a întrebat:

Ati putea ierta pe cineva care v a inselat?

16 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Cu siguranta, eu sunt un barbat deschis infidelitatii pentru ca sunt constient ca omul nu este proiectat sa fie monogam, nu am nici un drept sa imi judec partenerul pentru lucrul asta

| sweetys a răspuns:

Desigur, mortilor li se iarta totul. Vorbind la modul serios nu as ierta acea persoana fiindca daca a focut.o o data poate o va face si a doua si a treia si a mia oata si decat sa traoesti intr.o viata plina de minciuna mai bine e sa nu o ierti.

| ubox7007 a răspuns (pentru sweetys):

Normal, persoanele ca tine care zic d'astea "Desigur, mortilor li se iarta totul." le merge pana dau pe cineva care le da una de sa ramai lat/a jos si gata.

| RAY a răspuns:

Inselatul e o normalitate in ziua de azi, daca tot ma inseala macar sa o facem in grup

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Depinde de persoana. Eu zic ca daca a inselat odata poate sa o mai faca iar.

| J0B0MAT a răspuns:

Da.Dar nu as mai avea incredere in acea persoana.

| sofisis a răspuns:

Depinde...tendinta fiecaruia e sa spuna ca nu. Realitatea insa e ca marea majoritate iarta macar o data infidelitatea.
Eu as ierta o chestie gen, vazut, placut, ****t, uitat. Adica o aventura de o noapte as ierta. O relatie paralela...nu cred ca as putea chiar daca as vrea.

| VelaJohnny a răspuns:

Depinde cat de mult regreta si vrea sa reglementeze situatia. Cunosc persoane care au facut-o, din iubire sau ca sa fie bine familiei (cunosc si persoane casatorite in situatia asta) deci nu e un lucru nou. Depinde doar de persoana care m-a inselat daca merita o sansa. De iertat fireste, personal imi trec repede suprararile si dezamagirile si nu tin venin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU! clar NU!

| ONE123456789 a răspuns:

Buna! Eu una nu as ierta infidelitatea. Este cel mai josnic lucru. E foarte simplu. Daca nu mai iubesti acea persoana, pui punct, dar nu o inseli. Acum tu stii ce ai de facut, ce a fost intre voi. Capul sus si multa bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| 4psiho a răspuns:

Tu știi cel mai bine dacă poți ierta sau nu. Depinde de la caz la caz.
Dar întrebarea care ar trebui să ți-o pui este: ce fapte din comportamentul meu l-au determinat să mă înșele?

| cristintza94 a răspuns:

As ierta dar nu ar mai fi la fel ca pana atunci si daca a facut-o o data o va face de mai multe ori

| Bibble a răspuns:

Asta nu e o idee buna si nici nu are cum sa fie. Intr-o situatie de genul, iertarea e partea usoara, dar cum ramane cu increderea? Chiar mai poti avea incredere in cineva care te-a inselat? Mai poti crede ca te iubeste cu adevarat si mai poti sta cu acea persoana fara sa-ti faci permanent griji?

| donniebrasco a răspuns:

Tu ai putea?
din punctul meu de vedere daca cineva te inseala o face pentru ca nu esti suficient de bun, asa ca. NUUUU

| Kate1979 a răspuns:

In momentul in care esti înșelat înseamnă ca nu mai esti suficient de bun pentru cel de lângă tine! Analizează-ti atitudinea. Dacă nu vei găsi răspunsuri la întrebarea "ce am facut sa ma insele?", înseamnă ca nu este persoana potrivită pentru tine si ai face bine sa te debarasezi de tot ceea ce te face sa suferi.