| OhFuckIForgotMyNameAgain a întrebat:

Ma vad cu un tip de ceva timp. Ne cunoastem de aprox un an. La inceput nu ii acordam atentie, insa pana la urma am cedat. El spune ca nu iese cu mine din dorinta de a face sex, cu toate ca ma cheama la el si bate apropouri. Cand suntem impreuna, se comporta exemplar, este atent, dragalas, imi spune ca i-a fost dor de mine..etc. Insa, dupa ce iesim, imi trimite mesaje mai rar. Apoi, incepe sa imi dea iar mesaje des si, peste cateva zile, vrea sa ne vedem. Atunci cand i-am spus ca tot ce vrea el de la mine e sexul si ca ii pasa de mine doar cand are chef, a negat tot..sustinand ca, cu toate ca nu arata asta tot timpul, ii pasa de mine. Cum ar trebui eu sa reactionez? Sa ii fac pe plac tot timpul? Chiar si atunci cand vrea sa fiu putin mai perversa? Sau e mai bine sa il refuz si sa pastram o relatie cat mai curata?
Ce credeti despre acest baiat?

Răspuns Câştigător
| Public22 a răspuns:

Aaaaaaaa. scuze, deci omul e ok, poate ca are cateodata nevoie sa stea linistit fara sa vorbeasca cu tine de asta nu-ti trimite mesaje tot timpul. Eu zic ca merita sa fii cu el, atata timp cat are rabdare cu tine si nu te obliga sa faceti sex, apropourile nu se pun. Daca nu-ti arata mereu ca îi pasa de tine asta nu inseamna ca nu-i asa, relatia trebuie sa mearga inainte daca va simtiti bine impreuna.

14 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Refuza-l si lasa-l.nu e serios. vrea doar sex si apoi iti da papucii

| neutrino a răspuns:

Este un baiat care stie ce vrea de la tine. Tu esti cea care trebuie sa stii daca-i oferi si cat ii oferi.

| OhFuckIForgotMyNameAgain explică (pentru neutrino):

Intr-adevar. O decizie nu tocmai usoara.

| sofisis a răspuns:

Este o tampenie sa crezi ca nu vrea sex. Dar exista posibilitatea sa nu vrea DOAR asta. Daca voia doar asta nu pierdea timpul cu tine cu saruturi si jocuri. Isi gasea pe una strict pentru sex si cu asta basta. Parerea mea e ca te place si ca persoana si ii place sa petreaca timp cu tine.

| Alcyon a răspuns:

Cati ani ai? E o naivitate sa crezi ca un tip tanar, sta cu o fata doar din "iubire pura". Baietii in adolescenta se gandesc in permanenta la sex: noaptea au vise erotice cu blonde porno iar ziua se uita la filme XXX si se masturbeaza de iese fum laughing Asta-i varsta. Daca esti prea mica pentru relatii sexuale, nu "te mai juca" cu baietii.

| OhFuckIForgotMyNameAgain explică (pentru Alcyon):

Am 18 ani.
Sunt constienta ca adolescentii sunt inundati de hormoni, de aceea am postat intrebarea! laughing

| Public22 a răspuns:

Din cate am inteles eu, el nu vrea sa iasa cu tine deoarece vrea sa faceti sex, dar cand te duci la el faceti?

| OhFuckIForgotMyNameAgain explică (pentru Public22):

Stam de vorba, se ajunge si la saruturi. Cateodata jucam cate ceva.

| Public22 a răspuns (pentru OhFuckIForgotMyNameAgain):

Atunci nu inteleg de ce nu iese cu tine, din moment ce acasa nu faceti nimic. Cred ca asta e un motiv, vrea doar sa faceti sex, sau o fi putin nebun. Eu zic sa vorbesti serios cu el despre chestia asta, poate o sa primesti o explicatie mai credibila, daca nu te sfatuiesc sa inchei relatia cu el. Parerea mea. Succes!

| OhFuckIForgotMyNameAgain explică (pentru Public22):

Ai inteles gresit. Am vrut sa spun ca el NU iese cu mine pentru sex, ci pentru ca ma place. Cel putin, asa zice.

| OhFuckIForgotMyNameAgain explică (pentru Public22):

Multumesc mult pentru sfaturi! happy

| Public22 a răspuns (pentru OhFuckIForgotMyNameAgain):

Cu placere! happy

| Public22 a răspuns (pentru OhFuckIForgotMyNameAgain):

Aaaaaaaa. scuze, deci omul e ok, poate ca are cateodata nevoie sa stea linistit fara sa vorbeasca cu tine de asta nu-ti trimite mesaje tot timpul. Eu zic ca merita sa fii cu el, atata timp cat are rabdare cu tine si nu te obliga sa faceti sex, apropourile nu se pun. Daca nu-ti arata mereu ca îi pasa de tine asta nu inseamna ca nu-i asa, relatia trebuie sa mearga inainte daca va simtiti bine impreuna.

| einenebun23 a răspuns:

Daca te invita la el asta nu inseamna ca vrea sex neaparat. Ai idei preconcepute. Poate vrea si el sa se ataseze de tine. Nu prin mesaje te atasezi unul fata de altul ci fata in fata.

| OhFuckIForgotMyNameAgain explică (pentru einenebun23):

Ceva similar mi-a spus si el, ca s-a atasat de mine. happy