| AlexxAtA a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Baiatul asta, cu care am avut o relatie acum cateva luni mi-a devenit cel mai bun prieten in prezent. Iesim aproape zilnic si ne simtim foarte bine, fara inhibitii. Insa intotdeauna minim trei iesim. Vorbim cu orele la telefon, doar noi doi, prin mesaje, pe mess, zilnic, si ne alintam chiar cu "iubire", "sufletelule" etc. Imi spune mereu cat de mult tine la mine si are momente cand ma trage de limba daca inca nu mi-a trecut. Chiar daca i-am mai negat de cateva ori, nimic nu se schimba. Imi spune ca si el ma mai iubeste uneori, dar nimic mai mult. Are momente cand pur si simplu n-are chef de mine si ma amageste cu asta, dar avem si momentele unui cuplu.Este ciudat, totusi nu pare a ma mai vrea ca iubita.

Răspuns Câştigător
| simomih a răspuns:

Cred ca totul depinde de tine.Cum il inveti asa il ai.Probabil a vazut ca tu il accepti asa si nici nu se mai chinuie sa reia relatia.Pe de alta parte, din ceea ce povestesti pare ca te place, avand in vedere ca va alintati si vorbiti foarte des.Se spune ca doi oameni care au fost impreuna nu pot fi prieteni decat daca unul din ei mai simte ceva.Din cate vad, clar tu simti.Poate ca el simte doar o atractie fizica, sau poate ca nu indrazneste sa faca nici un pas. avand in vedere ca tu ii spui ca nu mai simti nimic. Daca tot sunteti prieteni ai putea sa ii spui ca tu simti o atractie fizica, sau ai putea sa incerci sa fii mai distanta. poate asa isi va da seama. Sper sa mearga!happy

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Se pare ca mai bine va intelegeti ca prieteni decat ca iubiti, de tinut e clar ca tine la tine

| alexro93 a răspuns:

Daca vorbiti atat de des, nu cred ca e cazul sa ramaneti doar prieteni.e clar ca el te vrea ca iubita si incearca sa se apropie de tine cat mai mult