| anonim_4396 a întrebat:

Mai exista iubire adevarata sau doar interes? ma refer in ambele tabere femeii si barbatii

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Mai stii ce a ramas in cutia Pandorei?
Speranta!
De ce o arunci si pe ea?
De ce asa multa dezamagire?
Dragostea exista si va exista cat timp vor exista oameni,reala,palpabila, minunata!
Ai obosit si sa speri?
Rasufla si spera iar!
Dragostea exista, chiar daca e mai usor sa negi existenta ei!

| Sara2 a răspuns:

Exista in rare cazuri, putini oameni stiu ce este iubirea adevaraa...si eu am suferit 6 ani dupa cineva, nu am mai fost om

| jasmine11 a răspuns:

Sicer, pe mine nu ma intereseaza banii, eu il iubesc cu adevarat, iar el ma face sa sufar, si acum plang inconinu pentru ca ne-am certat, nu imi mai rasp la tell la nimic, nu mai stiu ce sa fac. nu opt trai fara el. sper ca ti-ai dat seama ca nu sunt pe interes

| anonim_4396 explică (pentru jasmine11):

Esti ca soramea te cred / isi doresc sa va impacati si tot binele / sa petreceti craciunul impreuna

| JoshuaNNN a răspuns:

Exista si intotdeauna va exista, chiar daca cu timpul sentimentul asta e mai greu de gasit...Asta e doar parerea mea happy

| Well a răspuns:

Sincera sa fiu cred ca mai exista si mici exceptii. Dar in rest lumea a devenit atat de egoista si profitoare incat nici dragostea nu mai trece prin stomac daca nu mergi la shoping si in mall.

| DanAmarandei a răspuns:

Bineinteles ca exista, doar ca nu asa egoista cum am invatat noi din filme ca este happy De exemplu, daca tu iubesti sincer pe cineva si persoana respectiva iubeste pe altcineva, asta nu inseamna ca tu nu iubesti cu adevarat. Totodata, interesul nu e intotdeauna ceva rau. Cu totii avem un anume interes in dragoste, in relatii in general. Chiar daca nu neaparat financiar, cu totii ne cautam persoane care sa ne satisfaca anumite interese, nu alegem prima persoana care ne iese in cale, nu?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu de exemplu sint pentru iubire adevarata.happy