| kawai a întrebat:

Mai intai scuzati categoria! Am un hard disk extern si dintr-o data s-a auzit ceva inauntrul lui. ceva de parca ar atinge ceva inauntru si nici pc-ul nu il mai citeste. nu stiti care e problema lui. ma poate ajuta cineva? Ms pentru intelegere!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa-l arunci. S-a dus acul sau s-a zgariat discul. Daca e in garantie du-l inapoi si sa nu te lasi pacalit. Chemi si protectia consumatorului daca e treaba.

| dan3nd a răspuns:

Acest HDD a capatat un foarte mare BAD FIZIC daca mai ai garantie incearca acolo (nu cred)
Sau incearca sa te duci la un atelier care poate avea acelasi HDD doar sa aiba partea Electronica functionala!
Tine mine tu ai partea MECANICA defecta

| kawai explică:

Hard-ul inauntru lucreaza. dar ma intreb dc nu il citeste. am incercat si cu programe speciale dar nimic sau macar trebuia sa imi apara ca am conectat ceva. la ata m-am gandit si eu ca partea mecanica poate fi problema. oricum mersi mult dan3nd