| Valyasdfg a întrebat:

Măi oameni...treaba asta cu "una-i mama la copii, alta-i pofta inimii" ieri am pățit-o, am iubită de aproape 4 ani și lucrez la fabrica de mobilă, adică nu eu o fac,eu mă ocup doar cu transportul și preiau comenzile și a trebuit să duc ceva mobilier la cineva și vă dați seama că am nimerit la o familie ce avea o fată, culmea, deodată cu mine la ani, frumoasă și pe deasupra și singura. Cand am văzut că intra in casa am rămas blocați amândoi cu privirea unul la altul câteva secunde, dacă se întâmpla ceva amuzant, doar la mine se uita și zâmbea, deci muream încet, tot pe lângă mine era, s-a dus și și-a luat colanții în loc de blugi, avea o vesta pe ea, culmea și eu aveam și cum lucram pe acolo prin casă m-am încălzit și am dat-o jos, ce sa vezi? Și ea a dat-o, acum să recunosc și eu mă uitam pe ascuns la ea și ea la mine, dar cred că stând cu fața către mine și uitandu-se in telefon ăsta era un motiv să mă vadă cred, când mă uitam la ea, ea arunca ochii în telefon și acum spuneți ce să fac, deci e foarte frumoasa, arată bine, un zâmbet ce nu-l poți uita și acum o văd în mintea mea. Plus că distanța dintre noi e de aproximativ 20 km și nici cum nu pot să nu mă gândesc la ea, îmi caut de lucru prin casă, ies cu prietenii dar nimic, parcă simt că mi-ar fi intrat la inima, aș putea zice că m-am îndrăgostit, parca simt și acei fluturi in stomac și știu doar că o cheamă Alexandra, așa i-a zis maică-sa. Când am plecat avea privirea aia tristă de mi se făcuse milă de ea, a lăsat capul jos s-a întors și a plecat, nici n-am apucat să ne salutăm, doar când am venit ne-am salutat,, dar sa revenim, am iubită de aproape 4 ani! De aici se cam rupe filmul... nu știu, mă simt destul de, nici eu nu mai știu, parcă derutat,

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Catalina990099 a răspuns:

Vrei sa renunți la o relație de la 4 ani pentru ce? Sunt atatea fete frumoase si cu un zâmbet drăguț. Cum ar fi sa te "îndrăgostești" asa in fiecare relație pe care o ai?!
La iubita ta nu te gândesti? Ea te stie la munca si tu...
Tu cum te-ai simti daca ar veni la tine, după 4 ani si ti-ar spune că s-a îndrăgostit de altul?
Astea sunt chestii trecătoare, poate a fost doar o atracție, de îndrăgostit la prima vedere eu nu cred.
Dar dacă ai gânduri cu ea, încheie frumos relația ta apoi vezi-ti de treaba. Nu înșela.

| Valyasdfg explică (pentru Catalina990099):

Știu că sunt chestii trecătoare dar sunt sigur că și voi sau unii dintre voi ați trecut prin astea, și acum simt de parca mă doare inima după ea, și să știi că încă așa zisa flacăra iubirii nu s-a stins intre noi doi, mă refer la actuala relație, totuși mi-e destul de greu, trebuie acum să mă comport într-un anumit fel să nu-și de-a seama a mea că e ceva la mijloc, o iubesc mult, și nu vreau să o văd supărată, sau mai ales plângând, poate nu credeți dar mă simt destul de... fentat, derutat, parca aș vrea să stau undeva in liniște, singur

| Catalina990099 a răspuns (pentru Valyasdfg):

Păi vezi tu..asa nu se poate
Alege pe cineva. Nu ai dreptul sa stai langa iubita ta si sa te gândești la cealaltă. Nu e corect fata de ea. Te inteleg, e greu dar trebuie sa iei o decizie.

| Valyasdfg explică (pentru Catalina990099):

Nu pot, va fi o lovitură extrem de grea pentru ea, și în ziua de azi mai rar să ai relație de aproape 4 ani, dacă iau țeapă cu fata asta?, De fac așa, mă mai bate și Dumnezeu, nu o să mă accepte a mea înapoi.Acum asta e, mă gândesc la ea cat mă gândesc și trece, n.o las pe... nevastă.mea, miauuu

| Catalina990099 a răspuns (pentru Valyasdfg):

Foarte bine. Ma bucur sa aud asta.

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti sa faci sex cu partenera si sa te gandesti ca e alexandra

| Valyasdfg explică (pentru mgtow):

Mda... sa mă scap și să.i mai zic și Alexandra in timpul actului... m-am ars de-a binelea

| mgtow a răspuns (pentru Valyasdfg):

Te controlezi sa nu zici numele ala

| OldSoul a răspuns:

Verifica si tu prin registre, cauta-i numele de familie, sau, du-te pe teren si incearca sa-i aflii numele, apoi, Facebook, Instagram, si aia e.
Pofta inimii merita satisfacuta, si cine stie, poate e buna si ca mama la copii.

| Valyasdfg explică (pentru OldSoul):

"Pofta inimii" o pot avea și de la actualawinking

| OldSoul a răspuns (pentru Valyasdfg):

laughing E o decizie grea mane, mult spor ce sa zic happy
De se infiripa ceva, ma anunti, sa inclin un pahar de vin in cinstea ta.

| Valyasdfg explică (pentru OldSoul):

Nu mai se înfiripă nimic, rămân așa, e mai bine! N-am muncit 4 ani degeabawinking

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ar fi tare s-o lasi pentru asta, si apoi sa o cunosti si iti dai seama ca e o panarama rolling on the floor.

| Emma30555 a răspuns:

Pai încearcă sa vorbești cu ea sa vezi dacă se poate lega ceva. Posibil pentru fata cu care esti de 4 ani sa se fi instalat rutina. Clarificăti sentimentele pentru fiecare și vezi ce e de facut

| Valyasdfg explică (pentru Emma30555):

Nu am nici o problema in relația actuala, e perfect totul, doar că așa s-a întâmplat de mi s-a ivit fata asta, pe a mea o iubesc și mă iubește necondiționat

| cfrtobias a răspuns:

M-ai bine stergi postarea de pe TPU sa nu vada prietenii tai sau cineva si sa ii zicawinking

| Valyasdfg explică (pentru cfrtobias):

Prietenii nu știu că am cont de TPU, plus că aici suntem anonimi, nume false, poze false

| Necunoscut112 a răspuns:

Desparte-te de actuala. Oricum ni o iubeşti. Mai departe mai vezi tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum de ai o relatie eu nu stiu, asa tare tii s-a rupt filmul de nici macar nu ai reusit sa intri cu ea in vorba.

| Valyasdfg explică (pentru anonim_4396):

Amândoi am fost ca muții, am schimbat câteva vorbe și atât, eram prea timizi, nu știu de ce, am mai întâlnit fete frumoase dar nu am avut probleme

| Hellboy96 a răspuns:

Gandeste-te ca ai prietena, las-o in pace pe Alexandra asta, nu o cunosti.
Prietena ta te iubeste si nu cred ca te-ar insela.
Vezi-ti de treaba, Dumnezeu ti-a dat-o pe prietena ta, nu o pierde, o sa iti pare rau dupa