| AndrewGraphix a întrebat:

Mai sunteti virigini? Daca nu de ce ati facut acest lucru? si cum ati convins persoana sa faca asta cu voi?

5 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Eu una mai sunt virgina (mentionez ca am 16 ani).Nu vreau sa-mi irosesc virginitatea pe un baiat oarecare (sa stau 1 saptamana cu el si dupa Haidi pah, N.U). Unele fete tin foarte mult la virginitate, poti sa ai mustrari mai incolo...de ce am facut-o cu ala si m-a lasat. De ce nu cu tine iubitule, tu ma iubesti cu adevarat. Ce as vrea sa mai dau timpul inapoi, insa nu mai pot(timpul este ireversibil).De ce m-a `gaurit` ala.Ala s-a atins de mine si chestii de genul. Poti avea urmari dupa o decizie luata gresit, asa ca fetelor nu sariti pe primul baiat care va iasa in cale si nu va lasa-ti calcate in picioarewinking Tine-ti la virginitatea voastra pentru ca este un lucru de pret si moral.Ve-ti regreta toata viata (daca va pasa de asa ceva) pentru o mica greseala.
Tye `tye

| OanaG a răspuns:

Da, sunt! Si sunt de parere ca sunt prea mica [17 ani]. E prea devreme si nu simt sa fac lucrul asta. Prefer sa o fac cu cineva de incredere, si care sa ma iubeasca, nu cu unul care dupa o luna sa ne dam un jet oceanic reciproc laughing.Nu vreau sa fiu aratata cu degetul ca gen"pe aia am *****".

| Tso a răspuns:

A-ti pierde virginitatea si orice act sexual nu tin de termenul "a convinge". Sunt lucruri naturale, care vin de la sine intr-o relatie ajunsa la maturitate, in care exista iubire, respect si dorinta. Pot sa recunosc ca nu mai sunt virgina, ca am facut asta pentru ca am simtit ca am langa mine o persoana potrivita, ca o cunosc suficient de bine si ca am o relatie stabila, iar timpul mi-a confirmat ca alegerea pe care am facut-o nu a fost gresita, suntem si acum impreuna si nu avem probleme.
Pentru lolly as vrea sa adaug si faptul ca daca ai o relatie de "o saptamana" nu ajung in intimitate cu persoana respectiva decat daca vrei o aventura, sex si atat. In majoritatea cuplurilor normale, sexul apare cam dupa un an, un an si jumatate, nicidecum dupa o saptamana.

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Nu e greu sa convingi pe cineva. Ai nevoie doar de niste banda adeziva si cloroform. Succes, sper sa reusesti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alti copii care cred ca a face sex este o obligatie. ca trebuie sa te lasi convins, ca faci un sacrificiu enoooooorm daruindu-i cuiva virginitatea ta.
Oamenii in general fac asta pentru asa asa simt, se simt atrasi de persoana de langa ei, doresc o conexiune mai profunda de vorbe si saruturi. Nu trebuie sa stau sa convingi persoana de langa tine sa faca asta.