| Hellobello a întrebat:

Maine ma duc la ecograf. Daca aflu ca sunt insarcinata nu o sa mai auziti de mine. Va multumesc pentru raspunsurile acordate. M-ati ajutat mult. O ultima intrebare: la 17 saptamani de sarcina se vede la ecograf abdominal? Mai ales daca insista in zona ovarelor?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca s-ar vedea, al 12 saptamani de sarcina se face morfometrie fetala, unde se vede daca bebelusul are vreo malformatie, la 17 saptamani deja e foarte mare.
Sa te linistesti de ce? Nu cred ca ecograful te va linisti, problema ta e pshica.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti insarcinata si nu ai nevoiede nici o ecografie. Du-te la consultatie ginecologica.
La 17 saptamani de sarcina il simti tu cum se misca si se vede la orice ecograf. Zona ovarelor nu are nici o treaba, copilul este in uter.

| Hellobello explică (pentru Brigaela):

O sa merg si la ginecolog, dar mai intai dfac un ecograf abdominal sa ma linistesc. S-ar vedea daca ar fi sau il fac degeaba?

| Brigaela a răspuns (pentru Hellobello):

Sigur ca s-ar vedea, al 12 saptamani de sarcina se face morfometrie fetala, unde se vede daca bebelusul are vreo malformatie, la 17 saptamani deja e foarte mare.
Sa te linistesti de ce? Nu cred ca ecograful te va linisti, problema ta e pshica.

| Freya1 a răspuns:

Ti-am spus ca nu esti insarcinata.Mai documenteazate despre sex si dupa incepe sa ai relatii intime sau sa spui ca esti insarcinata.
Daca este asa mare problema sa faci un copil nu mai avea intimitati cu baieti.

| HazelEyes77 a răspuns:

Cu siguranta nu esti gravida iti faci ganduri negre degeaba.

| Ara997 a răspuns:

Ce-ar fi sa faci tu repejor un test de sarcina?

| Hellobello explică (pentru Ara997):

Am facut la 11 saptanani si a iesit negativ

| Issabelle6789 a răspuns (pentru Hellobello):

Nu esti insarcinata :-| Cum sa spui ca nu o sa mai auzim de tine? Ce vei face daca esti cumva insarcinata.

| CristinaMatei97 a răspuns:

Daaa, 17 săptămâni înseamnă 4 luni și bebele e deja destul de dezvoltat, in anumite cazuri se poate vedea și cu ochiul liber sarcina! Deci, da, se vede! Dar poți vedea dacă ești însărcinată și printr-un test de sarcina, e 10-15 lei la farmacie

| Hellobello explică:

Update: am fost si nu sunt insarcinata. E totul ok