| oAnonim a întrebat:

Astazi la liceu m-am vazut din 5 pauze(50minute)doar 3 minute cu iubita mea,in rest a stat doar cu fetele,deja m-am saturat de indiferenta ei,imi vine peste cap si nu o sa ma port cu indiferenta,si de vorbit nu are rost sa mai vorbesc cu ea,ca mereu i-am zis si tot la fel se poarta,cand e doar cu mine ma iubeste nu stiu ce si cand e pe langa fete ma face sa ma simt ca un catelus si mereu ma "goneste" si imi pune o pauza fixa gen ultima pauza,dar ce sunt eu prost sa ii respect programul cum vrea ea? Cand o sa vreau sa o vad o sa ma duc fara sa ii zic,si sa stea si cu mine,daca nu iese scandal, m-am saturat sa tot fiu in situatia asta, si azi i-am spus dupa ore poate iesim si noi pe afara(am terminat orele la 6:30) si a zis ca nu stie daca iese,si zice o colega de-a ei,pai cum fata ai uitat ca poate iesim cu rolele? Si am zis eu,a iesiti cu rolele doar fetele,si ea a zis,nu vor fi si cativa baieti,si am zis eu pai atunci vin si eu cu voi,si imd a zis da,daca e sa iesim te anunt,nu stiu sigur daca voi iesi,ca tu imi faci in ciuda mie.(sunt foarte bun pe role,sunt roller agresiv, dar nu ma laud in fata lor ca stiu trickuri si celelalte, deci mi se pare un motiv banal)o sa o sun in jurul orei 8 sa vad unde este,afara sau acasa,si daca zice acasa inseamna ca nu a iesit. daca zice afara inseamna ca a iesit si nu m-a anuntat, ceea ce m-ar enerva groaznic, ce sa fac in situatia asta? daca ar iesi si nu mi-ar spune?

16 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Iubita? laughing) Tu nici buletin n-ai, si vorbesti despre chestii pe care nu le inteleg nici eu...
Iubita, o sa ai de la 23 de ani in sus (asta daca vei reusi sa intelegi ce-i aia iubirea, ceea ce nu va fi usor).

| oAnonim explică (pentru IMC90):

Serios? Am 17 ani, mai am foarte putin si devin major

| IMC90 a răspuns (pentru oAnonim):

Asa si, ce daca? Crezi ca daca ai implinit 18 ani le stii pe toate? laughing
Numai avand mentalitatea asta si-mi demonstrezi ca tu de fapt habar n-ai nimic

| oAnonim explică (pentru IMC90):

Am scris eu undeva vreodata ca le stiu pe toate? Mai eram pe TPU daca le stiam pe toate, aici denota ca nu ai altceva de facut decat sa lasi comentarii stupide

| IMC90 a răspuns (pentru oAnonim):

Habar n-ai ce-i iubirea dar o folosesti in toate propozitiile. Cum ti se pare asta? Desteptaciune suprema?
Ceea ce simti tu pentru fata aia se numeste atractie fizica, orgoliu, fu thai (poate chiar ai facut o pasiune pentru ea) dar pana la a afirma ca e iubita ta mai ai multa paine de mancat.
E improbabil sa-ti dai seama ce-i aia iubire pana la 23 de ani si imposibil pana la 21 (tu acum doar ai impresia ca stii)
Penibil e faptul ca sustii sus si tare ca devii major (ca si cum asta ar insemna un schimb de 180 de grade in mentalitatea ta)
Mai ai de crescut, atat fizic cat si intelectual.

| J0hn a răspuns:

Hmm, omule nu fi catelus impune-ti punctul de vedere formeaza-ti inca de la varsta asta instinctul de ("Mascul") pentru ca asa o sa iti formezi o lejeritate si fetele astea cu care o sa iesi o sa isi faca o parere ca esti baiat bun dar atat cand vor ele te cheama pac un pupic o imbratisare i-ai dat ce a avut nevoie si te-a lasat balta fi dur sunt ataatea fete pe pamant si sunt sigur ca o sa iti gasesti multe ca ea si trebuie sa le joci cum vrei tu si sa ii placa ei. am fost in situatia asta si e nasolwinking

| mat31new a răspuns:

Inloc sa te bucuri si tu ca ai putin loc sa iti vezi de trebuirle tale.

| Ina93 a răspuns:

Despartate de ea. spune-i ca te-ai saturat de indiferenta ei spune-i durerea sa o simpta si ea pe care o ai si tu.sau daca nu pune-i intrebare ce sa aleaga ori tu ori prietenele ei ..si daca zice ca pe ele uite ..ca eu iti zic ca iti faci mult rau si asa cu indiferenta ei.

| CamiiBăă a răspuns:

Gaseste un Hobby, iesi afara...thinking Daca nu ii convine prezenta ta fai si tu la felwinking. Daca ea tot continua Despartete de ea. Funda?

| Lia09 a răspuns:

Tu iti expui aici problemele, fiindca in "lumea reala" nu te asculta nimeni? Fiindca nu inteleg. In FIECARE ZI, vii cu aceeasi poveste. Vorbeste odata cu aia (prietena ta) CLAR si RASPICAT ca sa inteleaga care-i problema la tine. Asa degeaba stai si tot ti se dau 134958984390 de sfaturi, daca tu ne pui sa tastam aiurea si nu ne iei in seama.
I-ai spus concret ce te deranjeaza la ea? Te-a bagat in seama? Daca da, atunci ar fi trebuit sa va rezolvati treburile. Daca nu, inseamna ca ar trebui sa o lasi cat mai repede si sa nu mai fii asa FRAIER, bine?!

| oAnonim explică (pentru Lia09):

Da am vorbit de multe ori cu ea, si se schimba pentru 3-4 zile si pe urma devine totul ca la inceput,cred ca este vina mea ca am aratat prea multa afectiune de la inceput si se simte in siguranta,dar aseara am fost la o plimbare cu ea si cu prietenele ei,si am facut in asa fel incat sa stau mai mult pe langa prietenele ei,si sa le fac sa ma tina in brate,mi-au spus ele "te iubesc ca intre prieteni" si am zis si eu ca le iubesc,adica am facut in asa fel incat ca iubita mea sa simta oarecum ce imi face ea mie,o ignoram cate putin asa, si i-am zis la un moment dat, uite iti place? asa ma simt eu, mai vrei? putem continua asa cat vrei tu, si ea a spus ca nu se va mai intampla, acum sa vedem daca tine iar doar cateva zile

| Lia09 a răspuns (pentru oAnonim):

Pai daca vezi ca numa` nu se schimba in bine, atunci ce rost are sa stai la fundul ei si sa te milogesti? E clar ca o doare fix in cot de tine, daca nici macar nu se straduieste sa fie cat de cat pe placul tau. Ar putea macar de dragul tau sa se poarte putin mai frumos, dar se vede cat ii pasa!

| oAnonim explică (pentru Lia09):

Catusi de putin se foarte frumos, dar nu cum imi doresc eu, dar am adaugat o intrebare noua si sa stii ca am ascultat sfaturile tuturor si le-am pus in aplicare, citeste noua intrebare sa vezi si spune-mi daca m-am comportat cum trebuie, multumesc de comentariu

| xCruz a răspuns:

Iti dau un sfat daca vrei sa ti cont de el bine si astfel iti dai si tu seama daca tine cu adevarat la tine. deci ii spui asa "Eu m-am cam saturat de felul in care te porti tu cu mine, de indiferenta cu care ma tratezi si de faptul ca petreci mai mult timp cu fetele si le dai lor mai multa importanta decat sa-mi acorzi mie acest lucru. Vad ca relatia noastra s-a cam racit din felul tau de a te purta si de iesirile noastre din ce in ce mai rare. Mai bine ne-am despartii. Tu ce parere ai?! poate asa iti va fi mai bine. " si vezi ce o sa zica happy. daca o sa incerce sa pastreze relatia dintre voi doi eu zic ca merita sa ii mai inghiti si mofturile ei dar daca zice "bine.cum vrei tu.ok. si eu cred la fel " atunci inseamna ca e momentul sa treci peste si sa o tratezi cu indiferenta. Gandeste-te ca daca o sa te chinui sa ramai asa fara sa te impui si tu nitel crezi ca ea se va schimba si va tine cont si de dorintele tale?

| FacebookManiac a răspuns:

Indiferenta doare...nu preau stiu cum e sa ai un partener si acesta sa te ingore in prezenta prietenilor, eu in locul ei m-as da mare in fata tuturor ca sunt cu cine vreau sa fiu si ca il iubesc enorm...
Sunteti de mult timp impreuna? poate o sufoci cu prea multa afectiune, poate te grabesti pe un teren riscant...
In locul tau m-as gandi la un plan, nu orice fata iti cade in brate oricand doresti...ca de exemplu eu! deci ia-o mai usor...incarca sa o ignori o zi si vezi daca te suna si te intreaba daca vrei sa va vedeti, cand va vedea ca ai largit sfoara cu care sunteti legati ca fiind un cuplu poate va aveam mai multa incredere si tupeu!

| nicoleta_1310 a răspuns:

A zis foarte bine xCruz. vezi daca tine la tine si daca ii pasa de relatia voastra daca nu nu merita iubirea si nici atentia ta happy multa baftawinking