| anonima2617181 a întrebat:

Mi-a intarziat ciclul o saptamana, am avut doar contacte protejate, prezervativele nu s-au spart si cred ca nici nu a curs pe langa, iar acum trei luni am luat pilula de a doua zi. Ar trebui sa ma ingrijorez?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ti-a intarziat nimic, fiindca astea sunte efectele secundare ale pastilei de a doua zi!
Ciclul si ovulatia vor continua sa vina aleator pe toata perioada celor 6 pana la 12 luni, din cauza efectelor negative ale bombei hormonale, luate acum 3 luni.

| Anuskaa a răspuns:

Daca ai avut doar contacte protejate nu esti gravida, da poate sa fie si de la tableta de a 2 zi sa ai o delegrare. Fa un test de sarcina sa te linistesti.

| anonima2617181 explică (pentru Anuskaa):

Pot sa il fac deja sau e prea repede?

| Anuskaa a răspuns (pentru anonima2617181):

Da, poti sa faci, testul de sarcina se poate faci dupa prima zi cum iti intarzie ciclul, iar la o menstruatie neregulata dupa 21 de zile de zile de la actual sexual.

| Anonim5695 a răspuns:

Ai avut contact sexual protejat fara ruperea prez, 0 sanse sa ramai gravida. Gravida= sperma in vagin. Trebuie sa te informezi mai mult inainte sa faci sex, macar minimul de cunoscinte.