| lalalalala2000 a întrebat:

Mi-a venit menstruatia la timp, am facut dupa menstruatie teste de sarcina si au dat negative. Deci. Sunt ok? Avand in vedere ca nici nu a fost un contact cu penetrare si ejaculare.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Menstruatia pornita la termen si desfasurata in mod similar cu cele produse anterior, reprezinta GARANTIA ca in proportie de 99, 99% in ciclul menstrual abia terminat, ovulul nu a fost fecundat si din acest motiv nu s-a format nicio sarcina. Testele de sarcina au fost efectuate absolut INUTIL fiindca in conditiile descrise NU se putea forma o sarcina deoarece nu avut loc un contact sexual cu penetrarea vaginului si ejacularea spermei. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Da, totul e OK. Liniștește-te!

| Emilian65 a răspuns:

Esti ok, nu esti gravida.

| GoldenZenith a răspuns:

Esti ok, lasa paranoia!

| Goddess23 a răspuns:

Daca ai avut menstruatie si testele au iesit negative atunci nu se pune problema de o sarcina.