| Somebody_2583 a întrebat:

Mi-e dor de el, au trecut 2 luni de cand nu ne-am mai vorbit pentru ca ne-am certat. Ne vedem zilnic la scoala, imi mai arunca priviri si parca ar vrea sa ne vedem din nou. E foarte orgolios...ma gandeam sa-i dau un mesaj in care sa-mi incerc norocul, poate ne impacam. Credeti ca e o idee buna? Niste sfaturi nu ar strica! Multumesc. happy

11 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

Ar fi un lucru bun sa incerci sa vorbesti cu el. Asa sunt baietii. Din pacate tin foarte mult la imaginea lor de "duri". Si eu am trecut prin asta. Prima data el mi-a spus sa ne impacat. Alta data am facut si eu primul pas. happy Nu lasa orgoliul sa distruga tot. Poti face tu primul pas. Nu ai nimic de pierdut. Iti spun din proprie experienta pentru ca si eu am trecut prin asa ceva si stiu cum e. :* Bafta... Si cred ca cel mai bine ar fi sa va intalniti fata in fata si sa vorbiti daca te simti in stare... daca nu ii poti trimite un mesaj sau ceva. Apropo: de ce v'ati despartit?

| Visecolorate a răspuns:

Apropo. 2 luni nu inseamna mult timp. Noi ne'am impacat dupa 1 an si ceva. Asa ca stai linistita. Cred ca inca mai tine la tine. Asa ca multa bafta. :*

| EuCuTine a răspuns:

Nu ii da sms trimitei un sms la misto adica mesajul sa fie pentru X dar u l-ai dat din greseala lui. Dupa intri in vb cu el.

| aniriiiiii a răspuns:

Da... daca tu tii la el da`i mesaj, nu lasa`ti orgoliul sa va desparta nu se meritawinking

mesajul ar putea sa fie ceva gen :"mi`e dor de tine, ma doare sa trecem unul pe langa celalat ca niste necunoscuti, mai stii ce amintiri frumoase avem impreuna? nu ai vrea sa continuam acest lant de amintiri si sa fie din ce in ce mai frumoase? hai sa nu lasam orgoliul sa distruga tot ce a fost intre noi "

sper sa va impacati big hug :*

fundita?

| haiZI a răspuns:

Posibil sa-si fi schimbat sentimentele fata de tine in tot timpul asta si te priveste doar ca pe orice fata.Incearca sa vorbesti cu el la scoala sau cand il intalnesti, macar saluta-l si s-ar putea sa faca mai mult decat un mesaj pe tel. Daca ii vorbesti, cel putin va stii ca nu-i porti pica si nici el nu va tine manie pe tine.De aici iti cresc si sanele sa fiti din nou impreuna sau macar sa ramaneti prieteni.pa

| DeeDee a răspuns:

Nu prin mesaje iti rezolvi problema asta. Confrunta-l o data cand il prinzi singur si lamureste-te o data pentru totdeauna. Cand sunteti singuri, nu are neaparata nevoie sa isi mentina fatada. Daca si-o mentine, intreaba-te daca chiar iti doresti sa fii cu un om care tine mai mult la orgoliul sau decat la tine. Esti o fata care merita sa i se ofere ceea ce da si chiar mai mult de atat. Mult succes, iti tin pumnii!

| sweetgirl9 a răspuns:

Pai nu crezi ca exista un motiv pentru care nu mai esti cu el acum? gandeste-te la asta, la motivul certii voastre. oricum te inteleg e foartee greuu sa te intalnesti cu un fost prieten si el sa nu te lase in pace sau lucruri de genu, bine ca eu macar nu am avd cu el in fiecare zi ca altfel as muri cred, nici eu nu mai vb cu ex`ul s-a combinat cu alta si i-am dat delete multe certuri dar nu din cauza noii prietene... ce sa zic, incearca sal saluti la scoala vezi daca iti raspunde vezi cum iti vorbeste, daca vb pe un ton cald si e dragut, dai un mesaj seara thinking mult succes poate va impacati cine stie gandeste-te bine

| Teils a răspuns:

Buna! Cum sa zic, o persoana orgolioasa tine la mandria lui. Daca inca iti mai 'arunca' priviri inseamna ca inca te place dar nu poate vorbi cu tine deoarece in joc este orgoliul lui, iar acestor persoane nu le plac sa isi pateze imaginea! Trimite-i un mesaj, salut`al sau baga`l in seama, sigur o sa va impacati! happy succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pffff chiar asa mi se intampla si miecryingcryingstiu ii ff dureros cryingcrying. inainte de a ii trimite sms analizeaza ff bine cum se comporta si in preajma altor fete ...mult succes!big hug love strucklove struck.mai dane un raspuns.:*sa vedem si noi cum a decurs big grin

| Masochista a răspuns:

Daca lui ii este dor de tine ar trebui sa te sune el sau sa te bage in seama! daca el este orgolios fi si tu.nu te lasa mai prejos decat el!

| Crisƨ a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa pui mana pe telefon si sa-l suni, sau sa-i trimiti un mesaj, pentru ca asteptand, lucrurile nu o sa se rezolve de la sine.Incearca doar! Bafta!