| ralluca_8185 a întrebat:

Sper sa ma puteti ajuta cu un sfat si asta cand mai repede posibil. problema mea este ca sunt insarcinata. nu sunt singura cu problema asta, dar problema este ca tipul cu care sunt insarcinata am avut o relatie de 5 luni, ne iubeam(eu pe el da, el doar afirma) si ne doream intr'un viitor mai indelungat un copil. numai ca acum 3 zile ne'am despartit si ieri a dat in mine. n'am crezut in viata mea ca voi trece prin chestia asta, n'am crezut ca un tip care imi zicea ca sunt totul pentru el sa ajunga sa ma loveasca si asta la 3 zile distanta.in fine, cert e ca nu am cum sa'l pastrez nici daca mi'l doresc, dar nu stiu daca sa'i spun sau nu. ii spusesem inainte sa ne despartim ca imi intarzie menstruatia dar acum mi'e frica sa nu creada ca e o minciuna pentru a'l determina sa ne impacam.
ajuta'ti'ma. ce ma sfatuiti, ii spun sau nu?

12 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Ai putea s faci un test si sa ii arati ca esti. si daca tine l tine si l copil va impacati daca nu vezi tuh cf.

| candora a răspuns:

Pai trebuie sa-i spui. Orice n-ar fi, e si el faptas, face si el parte din toata aceasta poveste. Copilul e si o particica din el, vorbeste-i, poate te ajuta sa luati o decizie in comun, poate isi va da seama de greseliwinking

| Marijuana a răspuns:

Mi se pare normal sa-i spui pentru ca sunteti amandoi in chestia asta, cand ati facut copilu` asta l`ati facut impreuna nu doar tu. Sper sa fie bine straight face sa va impacati si sa pastrati bebelusu` puppy dog eyes...

| KaterinaPetrova a răspuns:

Daia s-a despartit de tine. si-a dat seama ca si-a dat drumu in tine si cand i-ai zis ca nu ti-a venit i s-a aprins beculetul.

draga.nu-i spune lui.pentru ca nu te va ajuta. spune-i mamei tale, unei matusi, unei prietene mai mari, cuiva in care ai tu incredere, sau daca ai 18 ani du-te cu o prietena.
cat mai poti ca dupa aia creste si avortul se face pana in 3 luni.

sau citeste pe net despre mifegyne.big grin pastile de la care avortezi.insa s-ar putea sa fie reactii adverse nu stiu.in poza imi pari destul de mare.cred ca ai 17-18

eu zic sa ii spui mamei tale.happy cel mai bine. ea te va ajuta atat cu bani cat si cu sfaturi.e normal sa te certe insa are dreptate. alta data sa nu te mai increzi in toti prostii pentru ca asa sunt baietii, nesimtiti, porci si etc. nu toti dar majoritatea...

el deja stie ca tu esti insarcinata.nu trebuie sa ii mai spui tuwinking

vei trece peste acest obstacol numai cu persoanele care intr-adevar te iubesc si au grija de tine.

baaaaaaafta

| mdany a răspuns:

Aoleu dar tu ai minte, sau asa sunteti toate fetele din ziua de azi cand prietenul le bate si ele "mai vreau".Hm...gandeste-te ca daca a dat in tine il mai poti si reclama la politie iar daca copilul a fost facut fara constiinta ta la fel.De ce sa va impacati cand unul ca el ti-a distrus tineretea asa repede si te mai si ia la palmi? Ca sa se repete situatiile de genu ca mai apoi sa ne spui ca ti-a tras un pumn in ochi.Hmm...mai gandeste-te inainte sa faci o prostie.

| mdany a răspuns:

Atunci cum spuneau si altii fa un test mergand cu el la gineocolog sa vada cum sta treaba si daca reactioneaza urat doara parintii pentru ce exista?

| IlegalSmile a răspuns:

Heii

Si daca nu'i spui tu tot va afla
Cred ca ar trebui sa'i spui adevarul si daca nu te crede du-te la ginecolog sa vada ca nu este o minciuna si ca aveti un copil

Faci ce crezi tuwinking... minciuna are picioare scurtewinking

Bafta!
Pa, pa^^

| Aly_2611 a răspuns:

Depinde cati ani ai.
Eu zic ori sa pastrezi copilul daca tu crezi ca poti avea grija de el si esti pregatita ori sa il dai afara.Parerea mea este sa ii spui ca esti insarcinata si oricum ar reactiona nu te enerva.Dar dc nu ati folosit un prezervativ?

| LupulTurbat a răspuns:

Sa-i spui adevarul si daca mai da in tine reclama-l la politie! e cel mai bine!

| zuzautza a răspuns:

Eu zic totusi sa ii spui.fa un test de fata cu el sau mergeti amandoi la medic sa vada cu ochii lui ca e adevarat.Singura nu aveai cum sa il faci. Daca nu ti mai doresti sa fiti impreuna spune'i asta si spune'i ca ar trebui sa gasiti amandoi o solutie.bafta!

| ralluca_8185 explică:

Mdany, nu e vorba ca vreau sa ma impac cu el.ideea era ca nu ma asteptam sa faca asa ceva si de asemenea nu vreau ca el sa creada ca eu il mint daca i'as spune ca sunt insarcinata.

de pastrat nu am cum sa'l pastrez.sunt doar o studenta in anul 2 care nu are cum sa se intretina singura nici macar pe ea mai ales si un bebelush.mi'e frica de reactia lui

| mary_2730 a răspuns:

Sfatul meu e ca sa-i spui ca poate el te va ajuta ce vrei sa faci sa-l pastrezi sau sa-l dai afara.iar daca il dai si nu iai spus o sa creada ca nu poate avea un viitor cu tine deoarece el nu vrea ca copilul lui sa fie un avort.
iar si daca nu te mai impaci cu el si o sal dai afara o sa regreti ca asa sunt mamele.