| Bergan a întrebat:

Mi-e teamă să întrețin relații intime cu cineva fără prezervativ, oricât de serioasă ar fi chestia. Din păcate nu prea suport prezervativul și nu e la capacitate maximă cu el pus. Mai ales după ultima pățanie când mi-a apărut ceva pe penis chiar daca am făcut protejat, mă gândesc să mă călugăresc. Bine, asta daca nu am o boala mortala. Gândesc corect?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este un lucru foarte bun, sa inveti sa folosesti prezervativul si sa faci intotdauna sex, numai cu prezervativ.

Pe penis nu-ti poate apare nimic daca ai facut intotdeauna numai sex protejat cu prezrevativul, inclusiv sex oral, anal sau vaginal.

| Bergan explică (pentru Violleta2022):

Și dacă am făcut oral neprotejat îmi poate apărea pe penis?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bergan):

Corect! Daca ai facut sex oral neprotejat poate sa fii luat abasolut orice boala care prostituata o avea si evident, iti pot apare bub, rani, ulceratii, negi nu doar in gura, ci si pe corp, sau chiar pe penis.
O boala cu transmitere sexuala face ravagii in tot corpul, nu doar in gura!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nimic, inveti sa-l suporti si vei vedea ca in timp te vei simtii confortabil.
De altfel nu musca, nu doare, nu sugruma si nu vad nici un motiv sub soare, sa nu inveti sa-l folsoesti, maia els cand ofera atat protectie si confort.

In orice caz, vad ca ai facut deja sex oral neprotejat si deja ai ceva care ti-a iesit pe piele, deci urgent la medic si fa-ti toate analizele de boli cu transmitere sexuala!

| Mosotti a răspuns:

Nu ai nici o boala mortala, poti face si petting, frecari de corp, masturbari reciproce, etc, nu e neaparat nevoie sa o bagi sau sa te calugaresti. Fi inventiv.

| anonimuIl a răspuns:

Normal că gândești corect dar va trebui să faci sex numai cu fete sau femei care știu ele ce au de făcut ca să nu rămână gravide. Nu să faci sex fără prezervativ și să îi spui ei că știi tu cum să faci așa.

| Bergan explică (pentru anonimuIl):

Mă gândesc că dacă am făcut protejat îmi poate apărea în cel mai rău caz ceva in zona cu care am atins de cealaltă persoană, nu pe penis

| anonimuIl a răspuns (pentru Bergan):

Asta e în imaginația ta că poți lua boli dacă faci sex fără prezervativ.