| 12345678abcd a întrebat:

Salut. Am întreținut relații intime cu iubita mea, am 17 ani si e prima noastră dată. S-a întâmplat pe 2 etape. 1: Handjob, blowjob, finalizarea pe sânii ei fără contact vaginal si nici nu a curs în zona aia.(țin să menționez că după ce mi-am dat drumul pe ea m-am șters foarte puțin din cauza lipsei de timp). Ea s-a curățat cu șervețel, șervețel umed și a făcut duș chiar după acele interacțiuni. Eu m-am spălat pe mâna și penisul meu s-a șters aparent în lenjeria mea intimă.
2. După aceea am început iar cu un "handjob" la ea și după am folosit un prezervativ. Aici vine situația care ne stresează, având în vedere ca o facem prima oară. Eu nu am simțit și nu am observat să am spermă pe penis si din ce stiu, nu avea și înainte de ea pune prezervativul ea mi-a făcut și blowjob scurt și rapid.( Dupa prima faza m-am spălat rapid cu apa de 2 ori, si nu am mai atins zona mea intima.) După am aplicat corect prezervativul, pe care l-am testat și nu era spart și nici nu am finalizat în ea. Având în vedere că, repet, e prima oara și știm ca nu e foarte ok ca am făcut-o asa rapid și având în vedere cele făcute, sunt șanse să rămână însărcinată?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sa stii ca intotdeauna ramane sperma pe teava, dupa ce ejaculezi, asadar nu stergi penisul cu nimic, te duci la baie si urinezi, dupa care te speli cu apa si sapun, ca asa se mentine igiena curata a penisului si nu exista risc sa lasi fata gravida, odata ce teava se curata complet prin urinare si spalare.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La varsta voastra nu ar trebui sa faceti sex, sunteti minori amindoi de ce nu va vedeti de lectii de invațătură?

| luxlux2488 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Lasa oamenii sa faca sex, sa isi traiasca viata.

| Robert2526 a răspuns:

Nu sunt sanse sa ramana insarcinata

| Cavaler001 a răspuns:

Nu sunt sanse sa ramana insarcinata, dar nu crezi ca ar trebui sa acordati mai multa atentie acestui aspect? E frumos si sa faci copii cand esti tanar, dar sunteti pregatiti sa renuntati la celalalte planuri sa deveniti parinti?
Nu trebuie sa va grabiti cand faceti sex..mai ales asa haotic, decat daca va place sa fiti iresponsabili.
Dar nu-i nimic. exista pastila de a 2-a zi, medicul ginecolog s-a. happy

| Cosmin3412 a răspuns:

Ai 17 ani, stii de handjob, blowjob, finalizare pe sânii, etc. Te exprimi precum unul de 40 de ani și pui întrebări de genul? Chiar penibil.

| 12345678abcd explică (pentru Cosmin3412):

Mă exprim greșit, știu, îmi cer scuze, și am adresat întrebarea deoarece în România, educația sexuală nu e un subiect bine abordat, și este neglijat enorm.

| Oanix21 a răspuns:

Nu sunt șanse