| Sara2 a întrebat:

cum procedati intr-o partida de sex protejat cu prezervativ, adica mie imi e fff teama sa fac sex deoarece ma gandesc daca inainte de a pune prezervativul isi pune un pic mana pe penis apoi ma atinge pe mine in vagin (asta inainte pana sa ajunga el la erectie) cum se procedeaza corect? eu sunt fff ingrijorata nu imi doresc copii si nici avort nu vreau sa fac pentru ca e ffff dureros si am avut o rana care daca fac avort se poate intoarce oricand si nu sunt rezistenta, nici anticonceptionale sau alte forme de protectie nu vreau pentru ca nu am incredere, ce treuie sa fac pentru a nu-l dezamagi, nu ii pot spune "nu fa aia, nu fa aia" ca deja ar deveni teribil de groaznic si stanjenitor totul

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Prezervativul se pune de la inceputul actului sexual, cand penisul intra in erectie si inca nu exista lichid preejaculator pe penis. Este una din regulile protectiei cu prezervativ.

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, cred ca exagerezi, daca foloseste el prezervativ nu cred ca e cazul sa iti faci probleme, in primul rand nu trebuie neaparat sa te atinga el in vagin, in plus inainte sa ejaculeze nu se poate sa aiba sperma pe mana, adica ar fi prea de tot si nu trebuie sa te gandesti la asa ceva, ori cu prezervativ sau daca nu, atunci abstinenta si gata!
Mereu va exista riscul unei sarcini, iar daca ti-e asa teama, mai asteapta, poate nu esti informata si pregatia destul, daca tu crezi ca poti ramane insarcinata inainte de a ajunge el la erectie si la ejaculare...cati ani ai de gandesti asa? Mai documenteaza-te, nu se ramane asa insarcinata.

| irina20 a răspuns:

Buna, e bine ca esti constienta, si vrei sa te protejezi dar nu fii chiar atat de speriata.Ca sa ramai insarcinata e nevoie de sex neprotejat si ca el sa ejaculeze in tine. Spermatozoizii nu sunt niste monstruleti care daca stau la "intrare" poftesc singuri in "living". Bafta!

| IsabelaIssa a răspuns:

Inainte de ati incepe viata sexuala informeaza-te despre absolut tot ce tine de asta, pentru ca e foarte important. acest risc de care spui tu nu exista. Ai putea sa ii pui tu prezervativul, va fi mai placut pentru el.
Atingerea organului sexual nu provoaca sarcina! Cred ca esti inca mica, documenteaza-te inainte si apoi apuca-te de treaba.

| Sara2 explică:

Nu ati inteles intrebarea, ma refer la lichidul preejaculator, sau in momentul in care ruleaza prezervativul poate avea lichid preejaculator sa ramana urme in afara prezervativului

| seawolf a răspuns:

Numai fa sex si ai scapat de toate happy

| DTralala a răspuns:

Esti cam exagerata!
Nu face sex daca tot esti asa ingrijorata!

Mai bine gandeste'te la teza la romana laughing

| Ciuƒix a răspuns:

Pai... poti pune prezervativul si apoi te poti spala cu apa fiarta pe maini [ la temperaturi ridicate spermatozoizii mor].

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai dar esti oarba te uiti sa vezi daca pune mana pe penis si atat

| LaviniaAndreea a răspuns:

Mai bine nu face sex