| Daniel9988 a întrebat:

Mi s-a intamplat acum 2 zile sa ma intalnesc in mall cu o fosta colega de liceu.Eram si cu sotia.Problema este ca respectiva fosta colega se tot dadea la mine cand eram la scoala.Si avea impresia ca formam un cuplu,cu toate ca intre noi nu a fost niciodata nimic altceva decat prietenie. Daca eram dragut cu ea insemna ca o plac, asa credea.Si a inceput sa ma tachineze si sa spuna chestii de genul "Mai stii cum invatam impreuna? Dar iti mai amintesti cand am fost la film?".Iar asta a enervat-o pe sotia mea.I-am zis cand am ajuns acasa ca nu a fost nimic intre noi si ca s-a intamplat cumai bine de 5 ani in urma.Era indreptatita,saraca,sa fie disperata dupa ce auzise de la nebuna aia.A iesit scandal monstru,mi-a zis ca ar fi trebuit sa ii spun ca am mai avut o relatie, deoarece ea mi-ar fi spus in cazul in care ar fi fost asa.Dar pur si simplu nu pricepe ca fosta mea colega era indragostita de mine si eu nu ii raspunsesem la avansuri.Cum o pot calma? Se vede ca sufera foarte tare, plange de 2 zile si nu imi mai vorbeste,am incercat sa ii fac o surpriza ca sa o impac dar s-a enervat mai rau, zicand ca nu ma poate ierta cu vrajeli.Dar nu pricep ce naiba...Nu am inselat-o, doar a aparut o proasta care se comporta ca si cum i-as fi fost iubit.

Răspuns Câştigător
| MCRgurl a răspuns:

Sincer,cred ca e o exagerare din partea ei.E urat ce a facut fata respectiva, dar ea ar fi trebuit sa aiba incredere in tine cand i-ai zis ca e doar o nebuna cu care tu nu ai avut nicio treaba.Nu stiu, las-o putin.Trebuie sa ii treaca.Doar nu o sa stea suparata pe tine toata viata ca te-a bagat in seama o fosta colega de liceu care avea o pasiune pentru tine.

| Daniel9988 explică (pentru MCRgurl):

Asa fac. Oricum a inceput parca sa isi revina.

| MCRgurl a răspuns (pentru Daniel9988):

E bine atunci

4 răspunsuri:
| StefanIntrebare a răspuns:

Asigura-te ca I-ai clarificat faptul ca ei ii placea de tine si ca se purta intentionat ca o nesimtita din gelozie. Pana la urma, daca iti placea de aia atunci nu mai erati voi doi casatoriti. Sunt curios, cum o duce acum?