| anonim_4396 a întrebat:

Mi se intimpla uneori sa am intepaturi in zona vaginului. de ce?

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Acele intepaturi in zona vaginului sunt in urma unui act sexual sau sunt in alte momente. Daca sunt in urma unui act sexual, aceste sunt reactii ale organusmului tau la actul sexual avut. Iar daca sunt in alte momente, atunci nu-ti face probleme, ele trec cu timpul.

7 răspunsuri:
| OnlineZ a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa te alarmezi din orice.Si pe mine ma mai inteapa inima cateodata dar sa stii ca si organele astea nu sunt de fier.E normal sa mai avem dureri.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde de simptomatologia asociată.
Poate fi vorba de o simplă răceală abdominală, o anexită ( răceală/inflamaţie a ovarelor ), o infecţie genitală/vaginită ( sau una urinară ), ori o altă afecţiune...

TREBUIE să mergi la un control ginecologic şi, eventual, să faci şi analize de urină!
La ginecolog poţi merge şi SINGURĂ ( FĂRĂ mama, chiar dacă eşti minoră; n-ai precizat vârsta ), TREBUIE doar să ai la tine : actul de identitate + Trimitere ( de la medicul de familie sau de la Cabinetul şcolar ) + Programare ( pe care o poţi face telefonic sau personal ).

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

De la cheita fermoarului.

| Loredana1209 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Buna gluma big grin

Răspuns utilizator avertizat
| corbulalbrosu a răspuns:

In astfel de cazuri se impune o vizita la ginecologie. Orice fata educata face o vizita la ginecolog anual macar odata.

| Emilian65 a răspuns:

Acele intepaturi in zona vaginului sunt in urma unui act sexual sau sunt in alte momente. Daca sunt in urma unui act sexual, aceste sunt reactii ale organismului tau la actul sexual avut. Iar daca sunt in alte momente, atunci nu-ti face probleme, ele trec cu timpul.