| Sofiathegirl a întrebat:

Mi se pare orgasmul din timpul masturbarii mult mai placut si intens decat cel din timpul sexului.De ce? Ma gandesc ca trebuia sa fie invers.Si in timpul sexului am orgasm dar nu mereu oare care sa fie problema?

16 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De regula majoritatea celor care practica constant activitatea de autosatisfacere, in timp reusesc sa-si determine zonele cele mai erogene ale corpului si prin excitarea lor, reusesc sa atinga mai usor si mai rapid starea de orgasm maxim. Multa sanatate!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Esti fata? Pentru ca probabil cand te masturbezi iti stimulezi clitorisul mai mult decat atunci cand faci sex. Trebuie sa comunici cu iubi, sa-i zici ce-ti place si ce nu

| gheorghe699 a răspuns (pentru supadeceapa):

.poate-i place supa de ceapa.

| supadeceapa a răspuns (pentru gheorghe699):

Ar fi bine sa-i placa. E o delicatesa

| gheorghe699 a răspuns (pentru supadeceapa):

Ma faci curios si pofticios.

| supadeceapa a răspuns (pentru gheorghe699):

Ar trebui sa incerci :o

| gheorghe699 a răspuns (pentru supadeceapa):

Cu placere, dar ce sa incerc?

| Emma30555 a răspuns:

Sunt senzații diferite, chiar dacă simți plăcere singura, sexul este ok și fără orgasm, este uneori o nevoie fizica

| Endoryus a răspuns:

De ce ai avea pretentii ca el sa stie mai bine decat tine corpul tau? Stiu ca toti pe aici or sa se dea mari armasari in pat si or sa iti dea sfaturi "bune". Dar faza e urmatoarea. Tu te stii cel mai bine. De asta e mai intens cand te joci singura. Da-i si lui (iubitului) niste sfaturi.

| Sofiathegirl explică (pentru Endoryus):

Ideea e ca toata lumea spune ca orgasmul vaginal e cu muult peste cel clitoridian, insa mie mi se pare invers laughing

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Sofiathegirl):

Difera de la femeie la femeie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sofiathegirl):

Si daca ti se pare invers, care e problema? Nu e ca si cum ai putea avea orgasm clitoridian doar masturbandu-te.
Daca esti obisnuita sa te masturbezi si stii exact ce zone iti provoaca mai mare placere, e firesc sa te simti mai bine cand o faci singura.Desi mi se pare mai aiurea asa

| BRDBRD a răspuns (pentru Sofiathegirl):

Spune-i lui gigel sa foloseasca degetele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai tu deasupra si te ghidezi tu singura sa ai orgasm.

| gheorghe699 a răspuns:

Interesanta constatare ...cred ca stii unde sa te atingi, cu cata intensitate, etc.

| ngllllll a răspuns:

Pai ne-am obisnuit asa, egoisti. Nu mai suntem capabili de empatie, nu mai stim sa ne dam seama cand ne doare sau cand ne place, si asta are consecinte si intr-o relatie. Daca baiatul are apucaturi egoiste, isi cauta numai satisfacerea propriei placeri, indiferent de partener, de ce simte ea. Este diferenta intre dragoste si sex. Cu cat ai mai multa empatie, inima, sensibilitate, cu atat te intelegi mai bine.