| anonim_4396 a întrebat:

Ne-am despartit de un an pentru ca el nu si-a mai dorit sa mai avem un copilas, si m-a obligat sa avortez, insa m-am ascuns o perioada de el, pana ce am trecut de perioada in care puteam face crima... dupa ce s-a nascut minunea blonda cu ochisorii ca marea, el pe loc s-a indragostit de micuta, si vine cam de 2 ori pe saptamana sa vada copiii si de multe ori l-am surprins cu lacrimi in ochi, tinand fetita la piept...inainte se purta f urat de multe ori, imi vb urat...acum, am devenit prieteni, radem, vorbim numai de copii, cu toate ca intre noi a fost o dragoste mare inainte de-a ma parasi. a mai avut si o relatie in timp ce eu eram insarcinata si plangeam si-mi blestemam soarta. el zice ca mai e cu tipa, dar ma intreb: ar mai veni la copii? ma mai iubeste dc vine si povestim atat, iesim la cumparaturi, in parc? el sustine ca nu ma iarta ca nu l-am ascultat si s-a jurat ca niciodata nu se va mai intoarce la mine...plangeam o data si i-au dat si lui lacrimile si mi-a zis ca niciodata nu a suportat sa ma vada plangand! e aiurea, nici nu mai stiu ce e!

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Nu e imposibil sa te iubeasca inca. Stii si tu sunt momente in care uiti toate problemele din trecut (asa faci si tu acum) si iti aduci aminte doar iubirea si amintirile frumoase. Eu personal nu cred ca as putea sa-l mai iert dupa ce m-a parasit dintr-un asemenea motiv. Probabil ca tu ii gasesti scuze. Probabil ca este si vorba de bani, poate va era greu si inainte si s-a gandit ca nu puteti face fata. Nu stiu care este motivul pentru care nu si-a mai dorit un copil. Poate ura doar sa se trezeasca noaptea in planset de copil (si atunci este doar egoism). Depinde si cati copii mai aveti. Poate erau deja prea multi... Nu stiu. Oricum faptul ca acum ii pare rau si posibil regreta nu contest, dar nu stiu daca este suficient. S-ar putea sa tina le tine, la fel de bine cum s-ar putea sa o iubeasca si pe cealalta femeie. Nu se exclude. Poate simte ceva diferit pentru fiecare din voi. Cand s-a jurat ca nu se mai intoarce la tine? Acum? Si ca tot el nu te iarta? Dupa parerea mea nu cred ca ai gresit. Daca ai dorit copilul este bine ca l-ai nascut. O iubesti si ai facut un mare sacrificiu ca s-o ai - ai renuntat la el. Stiai, probabil ca el va pleca si totusi ai facut-o. Este o alegere buna. Nu stiu daca in viitor tu si tatal copiilor tai veti fi impreuna, nu stiu daca el merita asta, dar daca vezi ca e doar prietenie las-o asa. E bine sa va intelegeti pentru fericirea copiilor vostri. S-ar putea sa fie mai mult, dar e bine sa nu-ti faci prea mari sperante. In general ce e spart si lipit - nu tine si se vede urat. Cu toate astea fiecare merita o a doua sansa... asa se zice. Dar normal este ca el sa se roage de tine sa-l primesti inapoi si tu eventual sa nu vrei, nu invers. Cu toata sinceritatea, sper sa fii foarte fericita si sa te bucuri de copiii tai. Este cea mai importanta realizarea a unei femei.

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Esti f. tanara, asa-i? Acum scriu nu doar pentru tine, ci pentru TOTI, e istoria omenirii practic, de pe la`nceputuri! TREI, TRIO, TRIADA, Adulter, unun` plus se baga, vrea si el ceva... Oamenii au invidiat totdeauna situatia altora, bucuria lor, dar au vrut si ei, chir daca stiau foarte bine ca nu e a lor, de aceea trebuie sa lupti! cand merita, pentru ceea ce e al tau, o relatie, o situatie, un catel sau o pisica, sau... sau... Stiu, te inteleg, nu e usor, ce conteaza E ca ai o minunica blonda! sa va dea Dumnezeu sanatate si bucurii si multe altele! Fii tare, iubeste-o si ingrijeste-o cat mai bine!

pupimik
| pupimik a răspuns:

E clar ca isi iubesti copiii si inca tine la tine.Probabil viata cu voi nu ii permite libertatile pe care le are cand e cu tipa respectiva ..si in plus... orgoliul respectarii juramantului depus la nervi de a nu se mai intoarce la tine il face sa nu iti propuna sa fiti din nou impreuna.
Cel mai bine e sa ramaneti prieteni. Daca in timp veti ajunge la concluzia ca e mai bine impreuna....lucrurile se vor remedia de la sine
Numai bine! :*

Bula
| Bula a răspuns:

Sunt multi care raman buni prieteni sau traiesc impreuna, dupa divort!
Discutati si... mai da-i o sansa!

| cribus a răspuns:

Si eu cred ca te iubeste dar e fff orgolios. daca iubeste asa mult copii de ce nu incerci sa-l convingi sa se intoarca,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil cand e cu voi ai pare rau ce a facut si cred ca anca te mai iubeste din moment ce zice ca nu suporta sa vada ca plangi si plangea si el cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu siguranta isi iubeste copiii...glasul sangelui. cred ca el nu poate acum sa o paraseasca pe cealalta, poate e insarcinata, poate i-a facut o promisiune... ai rabdare, nu mai plange in fata lui. ingrijeste-te de copii si de tine. sa arati bine, sa fii vesela, bine imbracata, cocheta. barbatilor nu le plac femeile triste. ai rabdare si roaga-te lui Dumnezeu sa ti-l aduca inapoi daca e sa fie cu tine si copiii. nu il face sa sa simta presat. fii desteapta si eu cred ca se va intoarce. invata copiii sa se poarte frumos, sa il sarute cind vine si cand pleaca. nu cred ca va rezista copiilor si nici tie. trebuie sa ii dai o sansa pentru ca sint copiii lui si trebuie sa ii creasca impreuna cu tine. succes mult

| DeIuTzA a răspuns:

Ai trecut prin clipe foarte grele si tu stii cel mai bine. El nu merita sa fie iertat... dar totusi ii copilasul lui. Ii era frica de responsabilitate cand vroia sa faci tu avortul.Ai facut foarte bine ca ai pastrat copilul.Nu cred ca ar mai fi o relatie cu multa seriozitate din partea lui. Poate doar de dragul acelui copilash...nu se stie. Sa fi tare si sa ai mare grija de ingerasul tau! te pop :*