| adyady1 a întrebat:

am o problema grava. De curand prietena mea s-a intors din strainatate, Marti mi-a spus ca vrea sa iesim in oras, am iesit cu ea in oras ne-am plimbat, nimic neobisnuit pana aici, a venit vremea sa ne luam ramas bun si sa plecam fiecare acasa, iar ea m-a invitat la ea acasa sa ramanem peste noapte, am acceptat avand in vedere ca o iubesc destul de mult si mi-a fost dor de ea, am ajuns acasa la ea sa comportat bine era iubitoare grijulie cu mine, si facea totul pentru noi doi. a doua zi cand s-a trezit nu stiu ce s-a intamplat ca era schimbata radical, numai comunica cu mine, statea la distanta, noi stam la o distanta de vreo 2 km, iar pana seara cand aveam masina sa plec acasa am ramas la ea, toata ziua sa comportat urat cu mine, ma apropiam de ea ma respingea o intrebam ce are imi spunea ca nimic, eu stateam langa ea si plangeam iar ea nici nu se uita la mine, a venit ora sa plec, iar inainte sa plec am primit o veste soc, mi-a spus ca numai poate continua cu mine ca nu se vede cu mine peste ani, si ca iubirea ei pentru mine s-a dus, dar nu inteleg de ce cand era in afara tarii imi spunea ca ii este dor de mine ca abia asteapta sa ma vada sa fie langa mine in vara asta, si de ce m-a chemat la ea o noapte daca a doua zi vroia sa-mi dea papucii? De atunci nu imi pot revenii sunt distrus la pamant, am incercat diferite activitati sa nu ma mai gandesc la ea dar nu pot, am intrat in depresie ma gandesc la moarte tot mai des, cel mai dureros este ca nu mi-a spus de ce, iar acum dupa ce s-a despartit de mine, face exact toate lucrurile care mi-a jurat ca nu le va face. Ce pot sa fac in cazul asta? Ca numai rezist asa, tin sa precizez ca nu vrea sa vorbeasca cu mine sa-mi explice de ce si cum.

Răspuns Câştigător
| Fancyuiop a răspuns:

Hei! Știu ce simți,e foarte greu să treci peste... Totuși nici eu nu îmi pot închipui când era la distanță spunea ca te iubește iar acum... nu stiu îs situații dificile prin care toți trecem dar iubirea e cv imposibil, cv ce scoate tot din noi și ne aduce în ultimul hal. Se vede că a-i iubito din tot sufletul, că pur și simplu te-ai sacrificat pentru ea, era universul tău. Toate ca toate dar viața merge înainte! Vorba aia nu e prima dar nici ultima! Încearcă să îți înneci amarul fără să le faci rău celor din jur dar mai ales ție.Pur și simplu trage o linie și uită tot ce a fost. Nu trebuie să te milogești de ea să fiți iar împreună. Nu merită! În locul tău eu făceam cu ou și cu oțet, adică ți-a dat papucii într-un mod foarte jegos. Că are sau nu pe altcineva e mai puțin interesant, dar după parerea mea a făcut cum fac toate, când se plictisesc vreau alt câine pe care să îl țină în lesă. Tu fii optimist și las-o așa.Ve-i avea cu siguranță o persoană care te va iubi în adevăratul sens al cuvântului. Noroc

8 răspunsuri:
| DiamondEyes a răspuns:

" era iubitoare grijulie cu mine, si facea totul pentru noi doi"

Poate pentru ea ai devenit un pasiv si ai inceput sa iei tot ce-ti oferea de-a gata.
Poate nu i-ai acordat la fel de multa importanta cat ti-a acordat ea tie sau poate ea mereu trebuia sa faca primul pas.

Tu acum trebuie sa incerci sa te calmezi si sa analizezi ce s-a intamplat de la inceputul relatiei si pana la sfarsit. Unde, cum s-a gresit si de ce.
Sa fim seriosi, nu cred sa fie doar vina ei.

| adyady1 explică (pentru DiamondEyes):

Relatia asta a durat 1 an. Nu facea ea mereu primul pas, faceam pasii impreuna, si tocmai asta este problema, nu inteleg unde sa gresit daca ea nu-mi vorbeste. Deci totul s-a intamplat din senin cand totul era bine si frumos, nu ne-am certat nu am deranjat-o, ba din contra in ziua aceea am iubit-o toata ziua, nu inteleg, de ce?

| WaterDrop a răspuns:

Raspunsul ireal: Awwweee, saracutul de tine, este o bestie aceasta fiinta la care tu ai tinut neconditionat pana acum.Doar a profitat de tine si de iubirea ta.

Dura realitate: Esti praf, te-a folosit pana acum, a zis sa-ti mai dea o ultima sansa sa vada daca nu cumva s-a inselat in privinta ta iar tu i`ai dovedit ca nu a facut`o.Esti prea moale, nu ai stiut sa o tii langa tine.Las`o, uit`o, pleaca si nu te mai uita in urma.In loc sa te mai gandesti la ea, mai bine traieste`ti viata si imbunatateste`te in asa fel incat sa te asiguri ca urmatoarea nu va mai proceda la fel.Si nu, orice contraargumente ai aduce, a fost vina ta ca a plecat. Daca erai indeajuns de bun, nu o facea.Asta nu inseamna sa te intorci in patru labe la ea ci sa te schimbi in bine.

| octav005 a răspuns:

Pai trebuia sa o atingi... acolo unde trebuiee. ea asta astepta de mult timp.
daca nu i-ai facut placere. mai mult ca sigur. asta e motivul.
trebuia sa o atingi. sa bagi masina in parcare...

| adyady1 explică (pentru octav005):

Sa intamplat si treaba asta. in acea seara

| octav005 a răspuns (pentru adyady1):

Atunci nu stiu ce sa spun. si mie mi s-a intamplat. intr-o spatamana vroia sa fie cu mine, in urmatoarea nu mai vroia. se schimba mereu.

| Jo17 a răspuns:

Buna. Imi pare rau ca treci prin as aceva. Fetele uneori se schimba brusc, asa sunt ele. Se pare ca are niste probleme personale pe care nu ti le poate spune. Incearca sa fii alaturi de ea tot timpul pana iti va spune ce are.
Ai face bine sa nu te gandesti sa faci o prostie.
Uite, daca crezi ca nu mai poti sa fii din nou cu ea, exista multe persoane in lume. Poti sa cunosti altele.
Cu timpul, o sa treaca, vei fi bine. Incearca sa faci altceva in loc sa te gandesti prea mult la ea. Meriti sa-ti traiesti viata, nu sa pierzi timpul cu suferinta. happy
Cred ca ai nevoie de un prieten caruia sa ii spui problemele tale. Asta te va ajuta. happy

| adyady1 explică (pentru Jo17):

Am incercat sa fac absolut orice sa nu ma mai gandesc la ea. Iar ea nu vrea sa mai discute cu mine deloc, nu-mi da ocazia sa vorbim.