| dididedediu a întrebat:

Ne-am despartit, nu stiu ce sa fac.plang,sufar,fix astazi in ziua cand se implinea un an.ne iubeam foarte tare.dar el crede ca il insel.dar eu il iubesc cu toata fiinta mea..si totul s-a terminat simt ca mor, oare mai este vreo sansa sa ne impakam?

20 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Daca are mai multa incredere in cuvintele unui... decat in ce spui tu, ce rost are impacarea? Maine iarasi se va desparti din cine stie ce motiv.
Esti abia la inceput in viata si din cauza asta se intampla cele mai multe "rele", dar si astea sunt in final bune pentru noi, ca ne invata cum sa traim si cui sa ne daruim.

| mona a răspuns:

Pai pentru inceput ar trebui sa-i recastigi increderea si sa-i dovedesti ca il iubesti si ca nu ai fi in stare sa il inseli, eu cred ca voi nu o sa puteti sta mult timp departe de altul si va impacati pana la urma

| dididedediu explică (pentru mona):

Daca ma iubeste se intoarce la mine, daca nu viata mea nu mai are rost.pot sa mor

| mona a răspuns (pentru dididedediu):

Sa nu gandesti asa ca nu are rost viata si ca poti sa mori, nu fi lasa si priveste lucrurile si din punctul lui de vedere, normal ca e suparat si s a despartit de tine dar cum ai zis tu... daca te iubeste se va intoarce la tine dar sa nu crezi ca acum gata azi te cauta sau maine, chestia asta cu supararea il poate tine mai mult timp

Răspuns utilizator avertizat
| dididedediu explică (pentru paradis89):

Nu am facut nimic..astazi un baiat m-a strigat si el deja crede 100% ca eu il insel..si eu nu vorbesc cu nici un baiat numai pentru el..si astazi cand ne-am despartit si el a plans si eucrying(

Răspuns utilizator avertizat
| Vix999 a răspuns (pentru dididedediu):

Tie iti lipsesc cateva doage ...cum naiba sa spui ca daca nu il ai pe el mori.
Tu nu il iubesti..ai format o obsesie pentru el. E si chestia specifica varstei..incapatanarea ca nu iese totul fix cum ai tu chef, atunci cand ai tu chef.
Intelege ca viata e frumoasa si o sa mai cunosti o gramada de baieti si o sa mai suferi, o sa mai razi, o sa mai iubesti...toate astea fac parte din frumusetea vietii.
Nu te mai incapatana sa lipesti la loc ceva ce oricum nu merge : daca nu are incredere in tine Zenithf are cea mai mare dreptate, la urmatorul motiv minor iti va spune iar pa.
Si de ce vrei sa-ti petreci viata demonstrand in permanenta ca nu este adevarat tot ce aude el. Nu asta e o relatie. O relatie presupune exact inversul : pana nu vad cu ochii mei nu cred.
Fiecare om va iesi din viata ta si cu cat accepti asta mai repede, cu atat e mai bine.
Poti sa iei in calcul si faptul ca poate el a invocat chestia asta doar pentru ca avea nevoie de un motiv si i-a fost mai usor sa dea vina pe tine. Si inca ceva : oamenii te acuza de ceea ce fac ei. Adica daca e paranoic ca tu il inseli, cel mai probabil este ca el sa te insele de fapt pe tine.

Nu mai lua totul atat de dramatic. O sa vezi ca peste cativa ani o sa razi cand iti aduci aminte de momentele astea si o sa te intrebi ce naiba a fost in capul tau.

| dididedediu explică (pentru Vix999):

Nu am obsesie pentru el.il iubesc.deja de 3 ani.si ii primul baiat din viata mea..si stiu 100% ca si el ma iubeste..si eu numai pot sa stau cu gandul ca nu mai suntem impreuna.nu pot sa ma opresc din plans

| Vix999 a răspuns (pentru dididedediu):

Nu a zis nimeni ca e usor...ci doar ca nu este un capat de tara.
Daca mai sunt sanse sa va impacati sau nu, doar tu si el decideti.
Parerea mea este ca pierdeti timpul dar nah... faci ce vrei.
Nu exista : cred ca ma inseli. Exista te-am prins inselandu-ma. Eu tot cred ca se foloseste de motivul asta pentru ca nu are altul. Iar daca el prefera sa renunte la tine asa usor...100% ala al tau nu este deloc realist.
Cand iubesti pe cineva e exact invers : refuzi sa crezi asa ceva, cauti cu adevart dovezi pana in panzele albe...nu mergi pe banuieli si pareri.
O sa plangi dar iti promit ca o sa treaca happy Si o sa ai o alta relatie mai frumoasa ca asta si daca se va termina si aia, ghici ce...vor mai urma si altele...

Răspuns utilizator avertizat
| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Inseamna ce e prea gelos si suspicios. Incearca sa vorbesti cu el. Dar fara incredere relatia voastra este nula. Nu plage, n-ai de ce sa suferi, nu tu esti de vina. Lasa-l sa faca asa cum vrea el, cu timpul o sa-si dea seama ca nu mai gaseste o fata ca tine si o sa se intoarca daca a tinut macar putin la tine. Daca nu inseamna ca nu merita dragostea ta.

| calmopenmind18 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=WUk8s9a-xGs&feature=relmfu

Da. Sanse exista mereu. Acum doar tu stii cum sa ii demonstrezi asta pentru ca in un an ai avut timp sa il cunosti. Gandeste-te la ce il face sa tresara si aplica.
Daca nu reusesti asta este... fraierul a pierdut o fata care il iubea sa se duca la alta sa il trateze cu indiferenta sa vada ce a pierdut.

Răspuns utilizator avertizat
| dididedediu explică:

Neam impacat! m-a sunat a spus ca numa pentru aia m-a sunat ca sa vada daca sunt bine..sia vrut sa inchida..siam plans siam zis sa nu ma lase..sia spus sa vin afara..si am mers.(am fugit deacasa)si ne-am intalnit si el nu a spus nimic numai ma sarutat..si acum la telefon iarasi imi spune ca oricum el stie ca eu il inselcrying

| Maaria a răspuns (pentru dididedediu):

Doamne ce baiat, cine il mai intelege acum te iubeste si te vrea acum zice ca il inseli spune-i ca esti in stare de orice pentru el si ca nu poti traii fara el spune-i ca vei face orice numai sa il convinge ca nu il inseli... Sper sa mearga si sa va impacati

| Roland_Szekely_1987_VBCh a răspuns:

NU plange domnisoara calmeaza te si bea putina apa si ceai asta te va calma.

| Maaria a răspuns:

Buna! Eu te sfatuiesc sa nu te lasi invinsa si sa continuii sa vorbesti cu el, cauta-l suna-l dai mesaje si incearca sa-l convingi ca nu l-ai inselat... E foarte trist ca cineva sa te acuze pe nedrept mai ales iubitul tau sa nu te creda, mergi la dansul vorbesti, discutati si poate va intelege care e situatia... Daca nu va intelege poate ca acesta a fost doar un pretext pentru a se despartii de tine. Imi pare rau pentru tine, sper sa va impacati. Succes!

| ZeitaAlba a răspuns:

Nu, vrei sa incerci sa iubesti o fata? in felul acesta nu vei mai suferii asa mult. ce zici?