| anonim_4396 a întrebat:

Neaaata. Am si eu o situatie mai neplacuta. Mi-am inceput viata sexuala la 16 ani (nu ma judecati, fiecare face cand se simte pregatit) totul bine si frumos, durere etc ca la o dezvirginare normala. Nu mai sunt impreuna cu fostul meu de 7 luni si simtind nevoia de sex al doilea contact l-am avut cu un baiat din liceu destul de apropiat ..nu am simtit durere nimic, dar la al 3 lea contact am schimbat parteneru si am avut un mic noroc sa dau de cineva care este mai maricel si gros. Se poate face ceva in legatura cu calmarea durerii la inceput? Sunt foarte stramta si nu inteleg de ce, ne-am chinuit aproape 30 de min sa mi-o bage pana cand intr-un final am reusit. Oare a fost din cauza ca nu eram destul de excitata? Am avut preludiu dar n-am folosit lubrifiant crezand ca au prezervativele. Un sfat va rog

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vaginul femeii se dilata cand este excitat si umezit la maxim, producand placere.

Aparent, voi nu stiti ca nu-i bine sa incepeti sexul fara PRELUDIU, de aceia ai dureri si usturimi la sex, chiar neplacere si durere.
PRELUDIUL este facut d ebaiat, fetei, la inceput de sex, ca sa se excite si ea, sa se umezeasca si atunci vaginul se dilata, se umezeste la maxim si simti placere, iar daca baiatul este indemanatic dupa ce ti-a terminat preludiul, atunci poate sa intre vaginal si cu maiestrie, sa-ti produca orgasm.

PRELUDIUL este cheia succesului pentru o partida de sex perfecta, fiindca barbatul poate termina rapid, dar daca nu incepe prima oara cu femeia, apai nu apuca sa o excite si nici sa-i produca orgasm.

| dullcat a răspuns:

Nu prea se poate face nimic pentru durere.Vaginul are dimensiuni diferite la fiecare, deci inseamna ca nu esti compatibila cu unii? Ar fi si asta o posibilitate.Chiar daca ati avut preludiu, eu cred ca in 30 de minute, pana la o penetrare reusita, s-a dus tot. Sper ca esti constienta de riscuri si folositi protectie mereu!

| LorennaB09 a răspuns (pentru dullcat):

Protectie am folosit, despre ce riscuri esti vorba?

| dullcat a răspuns (pentru LorennaB09):

Ok.Pai ma refeream la riscul de a contacta boli cu transmitere sexuala. Unele se pot lua inclusiv cand folosesti prezervativ.Iar sansele sunt destul de mari a ti se intample asta daca tu tot schimbi partenerii.

| Xpressurself a răspuns:

Inseamna ca ai devoie de 20-30 de minute sa te exciti suficient de tare sa te lubrifiezi și sa te dilati pentru grosimea lui. Sugereaza-i sa-și folosească limba și degetele măcar 10 minute inainte sa între. Si 69 cu funduletul sus, în capra, ajuta la dilatare.
O alta metoda ar fi sa se frece de tine (de vulva) și sa încerce terenul din când în când. Dupa câteva săptămâni o sa între din prima.

| hipotronic a răspuns:

Hei! Sfatul ar fi ca tu să încerci să fii mai relaxată și ca el să încerce să te ajute ca tu să fii mai relaxată, asta necesită comunicare. În continuare cu un prezervativ de calitate, dar și cu lubrifiant. Preludiul contează și el foarte mult, să descoperiți împreună care părți ale tale sunt mai erogene și cum puteți să vă dezinhibați deveniți mai relaxați lăsând loc excitației abundente

| DeaconuCorina a răspuns:

Ai avut dureri la ultimul act sexual, deoarece nu ai fost lubrifiata suficient de bine pentru un act sexual fara dureri.

| Andrwlu999 a răspuns:

Ești prea mică de vârstă din cauza aia simți durere...

| NikiNikisor a răspuns:

Buna, si eu sunt micuța acolo jos, din aceasta cauza nu am putut naște natural.
Prietenul tau îți face oral? Sa stii ca squirt-ul este foarte ok pentru noi femeile cu vaginul mai mic, te ajută sa te dilați mai mult si mai repede, când vei experimenta squirt-ul vei avea senzația ca faci pipi, NU OPRI SENZAȚIA AIA sper ca te-am ajutat, si nu îl lăsă sa pună saliva, are o mulțime de microbi neprietenosi cu vaginul! Te pup!

| LorennaB09 a răspuns (pentru NikiNikisor):

Un raspuns bun, mersi :*