| XxBlueRosexX a întrebat:

Neatza...acum o ora am facut sex cu iubitul iar apoi am incercat anal si s-a terminat in mine. Am mai facut de 2 ori anal dar nu a lasat in mine...problema e ca eu nu stiam ca mai avea putin si l.-am tinut exista sanse sa raman insarcinata, chiar daca s-a scurs afara si a mai ramas putin inauntru se poate sa ajunga in vagin chiar daca m-am sters bine? Nu stiu ce sa cred am mai auzit variante ca nu se poate sa ramai sau e aproape imposibil (am 21 de ani si sunt infrmata bine pe sexul normal, pe cel anal nu prea).
Dau funda happy

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

22 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

La 21 de ani faci anal, iar la 30 ajungi sa ai incontinenta fecala. Aveti creierul cat o nuca, atunci cand e inflamat. Va lasati convinse de asazisii vostri iubiti, carora nu le pasa de binele vostru, sa v-o traga in fund, apoi probabil ajungeti sa va placa...si in scurt timp ajungeti sa va scapati pe voi inainte de a ajunge la toaleta.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu poti ramane insarcinata dar poti da in SIDA. Asa ca Dumnezeu sa-ti dea minte si tie si lui.

| buzeduulci a răspuns:

straight face

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu vă e scîrbă dragi tineri de sexul anal, si oral? Că văd că multi si mai ales multe dintre voi îl practică, mă intreb ce o fii asa de plăcut să faci sex anal, probabil vă place să vă treziti că in curind ve ti face pe voi, ca bătrînii, fete tinere de mici vă distruge ti organismul. O să ajunge ti rău.

| oprescudorin11 a răspuns:

Sansele sunt minime. Dar exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sansele sunt mici.Recomand sa folosti prezervativ. Va va scuti de multe bts-uri. Si niciodata nu faceti anal apoi normal fara o igiena corespunzatoare ( dus, etc)

| XxBlueRosexX explică (pentru anonim_4396):

Suntem curati aman2... dusurile zilnice la mine nu lipsesc si nici la el

| anonim_4396 a răspuns (pentru XxBlueRosexX):

Ma refeream in timpul partidelor. Daca treci de la anal la normal o parte din flora bacteriana care in mod normal se gaseste in anus, va ajunge si in vagin producand infectii. In cazul lui daca face anal fara prezervativ, poate lua un bts de la tine. Ideea e ca poti avea bts fara sa ai simptome, sau care sa fie greu de depistat ( in cazul barbatilor) deci eu recomand grija.

| XxBlueRosexX explică (pentru anonim_4396):

Nu am nici o boala si nici o infectie pentru ca in fiecare luna merg la control ginecologic...sunt sanatoasa si el la fel

| teetrrerretre a răspuns (pentru XxBlueRosexX):

Nu patesti nimica. Mai ales daca zici ca igiena e la ordinea zilei, mergi si la ginecolog si faci/face baie dupa fiecare contact sexual slabe sanse de a da in vreo boala. Nu e indicat ce-i drept sa faca anal datorita bacteriilor insa sa fim seriosi unde e cel mai placut feeling pentru baieti decat acolowinking? Desigur cine nu a incercat nu are de unde sa stie cat de placut e orgasmul pentru un baiat cand o baga in funduletul unei fete.
Sa fie lubrifiat maxim (pentru a scade riscu fisuriilor anale) si sa fie facut mai rar nu des (pentru musculatura) in rest nu vad probleme majore.
Sper sa nu apara carcotasii sa imi dea cu teorii copiate de pe internet ca va dau eu cu realitatea, daca e ceva de povestit povestim din experienta nu povesti...

Cat despre a ramane insarcinata din cauza sexului anal = 0. Daca sperma nu ajunge pe la vagin e imposibil. Asa ca drum bun si cale batuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai sanse de 2%

| Chamberlin a răspuns:

Fa un test de sarcina.

| SefaTa97 a răspuns:

Bună. Se poate. Doar dacă spermatozoizii ajung la ovar.

| Conficker a răspuns:

N-o sa ramai insarcinata, crede-ma pe cuvant...

| Pissicuta a răspuns:

E posibil

| TheMrSK a răspuns:

NU mai faceti anal fara prezervativ! E cel mai scarbos lucru straight face, pentru tine nu, pentru el da, sanse mici sa ramai gravida, recomand sa iei pastila de a 2 a zi.

| AdikiliM a răspuns:

Chiar daca ai 21 de ani ai grija data viitoare. Sansele sunt minime, insa nu te pripii... Un test ceva?

| Nicolae_Eduard_1996_TT8G a răspuns:

Lasand asta la o parte ti-a placut? da bine sau?

| Banica_Alex_1996 a răspuns:

Sfatul meu e sa nasti prin cezariana,
baftahappy