| flor31 a întrebat:

Nu il pot uita pe un fost prieten cu care am avut o relatie de doua saptamani, acum un an jumatate in urma, am avut si alte relatii de cateva luni cu alti baieti, am iesit cu prietenii, m-am distrat, dar cand il vad imi sare inima din piept. Ce sa fac? cum vindec aceasta dependenta? Funda:X

4 răspunsuri:
| crissyyo a răspuns:

Ma regasesc in povestea ta... inca mai tin la un tip cu care am fost anul' trecut in august, soarta face ca ne intalnim mereu (intamplator), dar, chiar si asa nu i-am acordat multa atentie, l-am respins de fiecare data cand se apropia de mine pentru ca mi-am dat seama ca nu merita. adica daca vroia si el, probabil, ar fi facut ceva, m-ar fi cautat dar n-a facut in primele luni. acum ce rost are sa-l caut eu pe el? Mi-am gasit un prieten care tine cu adevarat la mine, asa cu siguranta o sa-l uit... n-are rost sa te complici cu cineva care nu da semne ca vrea sa va impacati! mai bine cauta in alta parte. e plina lumea de baieti!:* Baftaaaa:*

| DeatHPupp3t a răspuns:

In primul rand pot spune ca ai facut prost. adevarul este ca pana nu te convingi tu insuti ca nu merita sa ca nu mai merge, tot ce spun ceilalti este insignifiant. acum nu poti s-o numesti dependenta, pentru ca, daca este adevarat ce spui, inseamna ca l-ai iubit cu adevarat. nu te pot sfatui prea mult...cel mai bine este sa vezi exact ce simti si cum te simti si sa vorbesti deschis cu el. stiu ca nu va fi usor dar macar dupa discutie vei avea cateva puncte de reper. succes

| elena64 a răspuns:

Pai daca vrei sa il uiti puneti in minte ca nu te merita si ca nu este o persoana asa buna cum credeai, dar daca vrei sa fi din nou cu el spune-i acest lucru si daca zici ca nu te poti stapani cand il vezi inseamna ca mai ti la el deci fa tot posibilul si spune-i. SUCCES!:*:*

| 0093 a răspuns:

PAI,,,,,de ce nu te impaci cu el? sau daca nu doresti, incearca sa iti ocupi timpul cu altceva sa nu te gandesti la el, sau cand il vezi evita discutii cu el, pentru moment ca sa nu ajungi sa fi dependenta, cum spuneai tu. sper ca ti-am fost de folos.