| emty1 a întrebat:

Sunt impreuna cu o fata de 5-6 luni si nu stiu ce sa mai fac. E foarte suparacioasa, daca nu ii convine ceva se supara, nu mai vorbeste cu mine, cand ii spun( te iubesc, sau cand ii compun poezii de dragoste) ea pare plictisita, nu se manifesta nicidecum...
Cand incerc sa fiu mai tadru cu ea, undeva unde suntem numai noi doi, ea incepe sa imi spuna ca sunt pervers ca nu vrea sa fie mangaiata, ca (nu o sa fac sex cu tine nici moarta) Fara sa ii spun eu ceva de sex sau sa facem sex, dar ei i se pare ca e preludiu
Eu ma simt ingrozitor, simt ca nu ma iubeste, simt ca se joaca cu mine... Eu nu vreau sa o pierd, o iubesc enorm, sunt o fire mai sufletista, ea pentru mine e universul, sunt mai sufocant uneori... Ce ar trebui sa fac, sa dispara aceste probleme?
simt ca innebunesc, simt ca nu ii pasa deloc de mine.Va rog ajutati-ma!

15 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu o mai rasfata atat pentru ca de aceea si a luat-o in cap

evenso
| evenso a răspuns:

Poate chiar asta e o problema, ca devii sufocant.
Fii putin mai distant cu ea, fara sa-l mangai, etc. si sa vezi daca se va schimba ceva.

| greyhound a răspuns:

Da si tu dovada ca ai cojones si mai las-o cu dulcegariile astea ca ce e mult strica
tipa e prea capricioasa, si daca o ignori putin tot n-o sa-i convina si o sa vina ea la tine cu din-astea

| GreenBubble a răspuns:

laughing)
Indiferenta face diferenta...
O sufoci, asta e si motivul pentru care ea e atat de indiferenta cu tine.Incearca sa fii si tu indiferent, cel putin o perioada de timp, las-o pe ea sa observe ca ceva s-a schimbat dar nu foarte mult pentru ca apoi s-ar putea sa ai surpriza ca dupa sa devina ea sufocanta pentru tine.
(^_^)

| Cristyan21 a răspuns:

Lol nu vezi ca te tine de ''catel'' cand are nevoie de ceva vine la tine dar cand tu ai nevoie de ea.......In fine eu zic sa o lasi in pace si dupa ea o sa regrete acum daca stau sa ma gandesc si eu am patit la fel eu o iubeam mult si dupa m-am saturat ca ma omora de cap numai suportam si pa pa si nu mi-a parut rau desigur la inceput da dar am uitat de ea.

| emty1 explică (pentru Cristyan21):

Nu pot sa o las! Chiar nu pot.

| Cristyan21 a răspuns:

Fratele meu las-o stiu ca iti vine greu termina cu ea si stiu ca nu o sa suporti asta dar o sa iti fie mai bine.

| Luchius a răspuns:

Eu inteleg ca tu o iubesti, insa intr-o relatie trebuie sa existe iubire reciproca nu doar din partea unuia.Ar fi cazul sa iei si tu atitudine, dupa cum se comporta eu as tinde sa cred ca ori are pe cineva ori te ia drept fraier.Acum de tine depinde daca accepti asta in continuare, desii eu te-as sfatui sa pui picioru in prag.

| emty1 explică (pentru Luchius):

Nu are pe altcineva... asta sunt 100% sigur...

| Luchius a răspuns (pentru emty1):

Poarta o discutie serioasa cu ea si afla exact cum sta treaba..pana la urma un comportament de asta in viata de cuplu nu e normal.Si fi mai hotarat, ca degeaba iubesti pe cineva daca nu merita.Mai bine suferi 1 luna la despartire decat sa suferi mult mai mult timp. Fete is o gramada, mai ales cu, comportamentul ei, insa sunt unele si simpatice, de invidiat, cu un comportament fantastic.

| rebeca22 a răspuns:

Eu zic sa-i dai liber.

| KoropYulyan a răspuns:

Am o intrebare pentru tine esti baiat sau fata?

| Stefan_Chiru_1992 a răspuns:

Aici iti pot raspunde din propria experienta, din pacate eu nu am avut pe nimeni sa-mi spuna asta si am trecut prin aproape acelasi lucru (in afara de faza cu pervers tongue ), se supara din orice, chiar si atunci cand gresea ea tot eu imi ceream scuze ...etc, sfatul meu e sa te desparti de ea pentru ca vei avea parte numai de suferinta si nefericire, daca intr-o relatie unul din ei nu se simte bine atunci acea relatie nu mai are sens.
Stiu ca o sa-ti fie greu, mai ales in momentul cand ii spui dar o sa fie BINE! si ca un sfat un plus, dupa ce i-ai dat liber sa petreci foarte mult timp cu prietenii sau sa-ti gasesti un hobby sa nu cumva sa iti vina in cap sa incerci sa te impaci cu ea, fete sunt destule in lumea asta, trebuie doar sa gasesti una perfecta pentru tine cu care sa nu te simti prost sau limitat.
Bafta!

| emty1 explică (pentru Stefan_Chiru_1992):

Crede-ma mi-as da si viata pentru ea. daca m-as desparti de ea mi-ar fi foarte rau...deja imi este ca e o relatie destul de limitata...