| Anonim231512352 a întrebat:

Nu mai stiu ce se intimpla in zilele de azi. Copii de clasa a 4-6 pun intrebari de dragoste, vreau prietene, sex. Chiar nu au la ce se gandi? Eu la virsta lor, chiar daca imi placea de o persoana, doar o simpatizam, nici nu ma gandeam sa-i spun sau sa-mi fac o prietena la varsta aia. Am 15 ani si abia acum mi-am facut o prietena, si cred ca e normal.Dar chiar 9 ani sa pui asa intrebari pe site asta? Eu zic ca ar trebui sa nu raspundem la toate intrebarile care sunt puse de copii mai mici, aia se uita la alte intrebari si incep sa-si faca "laba" de mici, ce se va intimpla peste 4-6 ani, facinduse "laba" zi de zi? Am vazut mai des aici, la categoria asta, intrebari genu " Am 11 ani si vreau sa fac sex cu o fata " Chiar ar trebui un copil de 10 ani sa se gandeasca la asta? Doamne, am 15 ani si am o relatie deja de 1 an si ceva, si chiar nu ma gandesc la relatii sexuale cu partenera.Voi ce pareri avetz despre copii astia de 9-12 ani care pun asa intrebari?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca pe aproape orice si oriunde vezi imagini care te duc la sex.Si curiozitatea ii face sa afle ce si cum.

Răspuns utilizator avertizat
| TheLordOfTheRings a răspuns:

Eu cred ca sunt nu sunt educati si in multe situatii sunt lasati la voia intamplarii.Si eu am 11 ani dar nu postez astfel de intrebari prostesti.

| Bruninhos a răspuns:

Li s-a urcat democratia la cap.

| Andreeaaaaaaaaaaa a răspuns:

Eu sunt de acord cu tine. si eu simpatizez un baiat. dar nu ajung sa ma combin cu el. mie nu imi trebuie asa ceva. eu imi vad de scoala si atletismul meu

| ursuletdenicotina a răspuns:

Bv ma eu de la 9 ani am avut gagica la 14 am si facut chesti acum la 16 is bine mersi lasa-i sa intrebe ce teau intrebat pe tine nu vrei sa raspunzi nu raspunde mama

| HardcorexD a răspuns:

Cu toate ca in mare parte ai dreptate.Sa sti ca de la 12 ani se studiaza la scoala reproducerea ca sa spui mama ce chestie pun intrebari pe TPU despre sex si nu ar mai trebui sa te caci atat pe tine, copii sunt curiosi ce se intampla cu organismul, daca pot face de la varsta lor sex, si mai bine sa intrebe decat sa ramana prostii.Nu vad ce e asa mare lucru, poate cu parintii sunt mai timizi nu pot discuta deschis, iar TPU e un intermediu prin care se pot pune intrebari foarte usor.Laba cred ca se face pana la urma istinctiv si e ca un drog pana la urma, incepe sa-ti place si na dupa faci in fiecare zi.Eu spun sa nu fie respinsi macar se pot informa ca nu e corect ceea ce fac, daca nu sunt bagati in seama fac cei duce capu' si dupa iar te dai cu capul de pereti si te intrebi de ce s-a intamplat una ca asta laughing. Deci s-a inteleg tu poti sa-ti faci prietena de la 14 ani sa te lingi cu ea, dar copii de 12 ani sa nu puna o intrebare despre sex pe tpu.Hai ca asta e aiurea!