| Vlad201296 a întrebat:

" Nu ne despartim, doar luam o pauza " Voi ce ziceti de replica asta? Eu am auzit`o de cateva ori ( o data chiar eu am fost cel caruia i s`a spus ) si de fiecare data a insemnat despartire

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu poţi lua o pauză într-o relaţie adevărată, este ca şi cum i-ai spune inimii să facă o pauză.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asa cred si eu...pauza inseamna despartire intr-un mod mai politicos

| Merry24 a răspuns:

Dap.inseamna despartire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pai cam asta si inseamna, despartire.
Te pup!

| darriya a răspuns:

O pauza de multe ori inseamna despartire...deci de ce se zice "pauza"pentru ca nu mai are sentimente fata de tine si vrea sa vada daca in perioada de pauza acel sentiment re-invie(ii este dor de tine, se gandeste la tine, nu doarme si asa mai departe)in caz ca nu traieste astfel de lucruri si ajunge la despartire deoarece s-a stins aceea pasiune... sper ca m-am facut inteleasa!

| madalinamadu a răspuns:

Reptica asta este un mod mai frumos de a spune "Du-te dracu!" happy

| 48KRazvan a răspuns:

Este folosita ca o scuza pentru o despartire, o relatie adevarata nu are limita si nici pauza.Bafta!

| ??????? a răspuns:

Nu este mereu aceeasi situatie, pur si simplu are nevoie de o mica pauza, are nevoie de ceva timp pentru ea/el happy Nu e mereu aceeasi situatie:*

| Iulyana99 a răspuns:

Pur si simplu este un mod mai usor de a spune ca relatia s-a terminat ca daca ar fi spus:Gata s-a terminat.era mult mai dureros

| Sieger_Anin_1996 a răspuns:

Replica asta se incadreaza alaturi de "Imi placi doar ca prieten" sau "pot sa iti fiu doar o sora" si de asemenea "viitorul nostru nu coincide" etc... sincer, din punctul meu de vedere sunt niste pretexte idioate pentru a masca adevarata intentie... de asta in toate relatiile mele ceream (daca se putea) sa mi se zica totul pe sleau ca si cand as fi lunatic, nu de alta dar prefer sa aud ceva de genul "ne despartim, idiotule " decat exemplul de mai sus