| iubitatadenisaandreiutza a întrebat:

am nevoie de ajutor urgent deci este acest baiat pe care il cunosc de multa vreme mai intai am fost prieteni dupa cei mai buni prieteni si dupa intr-o relatie pentru 4 luni.Atunci mi-a spus ca îi place de o alta fata si ca vrea sa ne despartim, nu am avut incotro asa ca am spus bine, cateva saptamani dupa despartire am inceput sa vorbim ca de la prieten la prieten chiar credeam ca puteam sa o luam de la capat dar mi-a zis ca lui inca ii place de fata aia stiti bine cat demult doare sa il vezi pe cel pe care il placi indragostit de altcineva...nu stiu ce sa fac vorbesc in fiecare zi cu el pana la 2-3 noaptea, ne distram si asa mai departe am uitat sa precizez ca e britanic si l-am cunoscut aporx acum un an. Please help!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E clar ca nu mai ai nicio sansa daca el continua s-o placa desi vorbeste mult cu tine, probabil de la inceput a facut o confuzie intre sentimente si de fapt a tinut tot timpul la tine ca la o amica. Eu zic sa incerci sa nu mai vorbesti cu el o perioada pana nu o sa te mai simti indragostita de el.

| Andreeaa19 a răspuns:

Încearcă sa ti l scoti din minte,nu mai vorbi cu el,nu i mai da importanta, îmi pot imagina ce simti. Îmi pare sincer rau, dar el nu te iubeste pe tine, vorbeste cu tine doar din plictiseala.
Încearcă sa devii fata de care un băiat are nevoie nu fata care are nevoie de un băiat!
Nu l mai baga in seama, nu i mai vorbi si va vedea ce a pierduthappy
Bafta!

| SkyPilot a răspuns:

Nu il mai aduci inapoi intr-o relatie, veti ramane cel mult prieteni. Cum tu suferi dupa el, ar trebui sa il uiti. Pentru asta trebuie sa il faci sa dispara complet din viata ta, nu te mai gandesti la el, nu mai vorbesti, nu va mai intalniti, faci sa dispara tot ce ai de la el. Doar timpul poate sa te vindece.