| mihaela_7412 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac ce sa mai cred la cine tin la fostul sau la actualul? cu fostul am vb 2 ani si m-am desp din cauza parintilor iar cu actualul 6 luni si iamzis ca vr o pauza pentru ca am sufoca cu gelozia, acum am inceput sa vb iar cu fostul si mi-e dor de clipele petrecute impreuna dar nu stiu ce sa fac daca afla ai mei iar va fi scandal si de data asta va fi mai rau nu sunt sigura de sentimentele mele, fostul mi-a facut mult rau dar nu stiu dc ma mai gandesc la el sfaturi :*

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Au, nu e bine nici cu unul nici cu altul. Ce rau ti-a facut fostul si de ce nu il agreaza parintii?
Cauta pe cineva care sa tina cu adevarat la tine, si care sa aiba incredere in tine, si sa nu te faca sa suferi s. a. m. d.
Domnul fie cu tine!

| RimePeHartie a răspuns:

Pai depinde cum este fostul... daca este vagabond normal ca parintii nu sunt de acord, ti'ai rascolit ttrecutul si ti'ai adus aminte de fost, asta trezeste multe sentimente. tot ce simti acum pentru fost este doar o simpatie iar actualul daca este gelos mai bine termini cu el. cred ca ar fi bine sa termini cu aman2 poti sa ramai amica cu fostul dar daca te impaci cu el nu o sa mai fie ce a fost odata. poate ca parintii tai iti vor un bine. Oricum asculta'ti inima si fa ce crezi ca e mai bine pentru tine. Succes happy

| alone a răspuns:

Stai o perioada singura si fa-ti ordine in ganduri, inima ta o sa decida mai usor asea o sa-ti dai seama p cine iubesti cu adevarat mai repede decat crezi! ai nev doar de liniste si d mt intelegere!

| DaianaDC a răspuns:

Poi dupa 2 ani cu fostul e normal sa te gandesti la el.Incearca sa iti asculti inima.In locul tau m`as intoarce la fostul. Dar depinde sh de ce ti-a facut si de ce parintii dai nu`ti mai permit sa stai cu el. Eo as incerca sa discut sh cu parintii sa le explic ca eu ink tin la fostul sh ca as vrea sa ma intorc la el... Acum de sentimentele sh gandirea fiecarei persoanehappy asteptam vesti d la tine, mihaela:*