| bella_1239 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac, sunt cred prea gelos, am tot felul de idei despre iubita mea, ne-am certat de multe ori pe tema asta dar ea ma iertat, va rog dati-mi un sfat, orice!

5 răspunsuri:
| ghiCIne a răspuns:

Intrebarea mea este, cum crezi ca ti-ai potoli gelozia? Doar nu vrei sa stai lipit de ea mereu sa stii ce face.
De preferat ar fi sa-ti controlezi temperamentul, daca nu vrei sa se ajunga la incheierea relatiei.
Nu uita ca ea nu este un obiect care-ti apartine, are aceleasi drepturi ca si tine si are dreptul la intimitate.
Gandeste-te ca nici tie nu ti-ar placea sa fii mereu controlat de cineva ca o marioneta.
Gandeste logic inainte sa judeci. De ce te-ar insela daca te iubeste?
Mai vorbim si zambim celor din jur, dar asta facem cu totii.happy

| ionutzul31 a răspuns:

Gelozia este un lucru normal atat vreme cat e in doza mica.In ceea ce priveste sfatul...gelozia nu e ceva ce se vindeca, dar daca ai capul pe umeri poti cel pult sa o maschezi cumva.Bafta happy

| speranza a răspuns:

Nu ar trebui sa ai idei despre iubita ta,daca o iubesti si ai incredere in ea.O relatie pe asta se bazeaza,pe incredere,comunicare, intelegere, iubire.Ea te-a iertat pentru ca te iubeste si nu vrea sa o terminati.Incearca sa nu mai fii gelos, prea multa gelozie duce la separare si nu cred ca vrei asta.Ai incredere in ea si nu va mai certati,viata e asa scurta, ar trebui sa profiti si sa faci ca lucrurile sa fie bine, sa inveti din greseala ta si sa n-o mai repeti. Sper ca te-am ajutat cu acest sfat!

| cookie93 a răspuns:

Gelozia este normala intr'o relatie dar totusi.prea excesiva o va indeparta pe prietena ta.incearca sa ii acorzi mai multa incredere.si eu patesc la fel pana cand am pus piciorul in prag si am vorbit despre asta cu iubitul meu.incearca sa te calmezi. daca aveti o relatie d elunga durata si te iubeste, nu ai de ce sa iti faci griji.
bafta

| Alinaame a răspuns:

Off,incearca sa nu te mai gandesti la asta. Daca esti gelos, inseamna ca ti la ea...dar oricum, nici tie nu ti-ar placea ca prietena ta sa fie geloasa nu? Incearca sa nu iti mai imaginezi tot felul de lucruri si sa ai incredere in iubita ta!happy