| Oliwer123 a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat de la voi. Sunt in relatie cu o fata de aproximativ 3 luni iar in prima saptamana de relatia ea m-a inselat cu fostul dar am zis sa treaca cu vederea, am iertat-o ca am zis ca suntem la inceput, m-am certat pe multe teme ca mai vorbea cu fostul intr-un timp. La inceput imi arata cu cine vorbeste si ce face mereu iar de la un timp imi tot ascunde lucruri simt eu, nu mai imi arata cu cine vorbeste si de fiecare data cand vreau sa iau telefonul spune ca trebuie sa avem incredere unul in altul, nu stiu ce sa mai cred, poate sunt eu prea gelos dar am nevoie de un sfat, merita o astfel de relatie?

Răspuns Apreciat de Editori
| Andreeush a răspuns:

Trebuia să rupi legătura cu ea din clipa în care te-a înșelat.
Nu contează că erați la început, asta nu e o scuză să te înșele.
Dacă a ales să te înșele e clar că pentru ea nu erai important, nu te respecta și oricum nu prea poți avea încredere dacă ea încă se mai gândește la fostul prieten.

| Oliwer123 explică:

Ideea e ca fostul ei i-a dat mesaj sa iasa afara sa vorbeasca ceva urgent cu ea si dupa a invitat o acasa chiar daca ea nu a vrut cica tot s-a dus si acolo s-a intamplat tot, mi-a spus atunci ca ii pare rau si tot felul de chestii, ca era dezgustata de tot ca se gandea la mine in momentul acelacand facea ce facea si tot asa, am pus botul atunci si ai drepate ca nu e scuza, trebuia sa rup orice relatie de atunci dar am stat cu gandul ca e la inceput, sa vad pe viitor ce o sa fac

| Andreeush a răspuns:

Și dacă i-a dat mesaj fostul ce? Nu trebuia să se ducă, de fapt nu trebuia să mai vorbească cu el.
Îmi pare rău dar nu merită să îți pierzi timpul cu ea, tu ai dreptul să găsești o fată care să respecte relația, care să te iubească.

| Oliwer123 explică:

M am despartit chiar azi de ea, o sa sufar eu ce sa zic ca si baietii mai sufera ca m-am atasat de ea dar iar am aflat ceva de ea azi, e urat ca eu o vad zi de zi aproape si e greu sa o uit dar o sa incerc, multumesc frumos pentru sfaturi!

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cine iti ofera incertitudini de orice fel nu merita, pentru ca mereu vei avea suspiciuni.
Pe ce se bazeaza ca te-a inselat pe vorba, pe fapte, ai vazut auzit?
Daca este real si ti-ai putut dovedi ca te-a inselat din acel moment trebuia sa o termini cu acea zdreanta.
Nu le mai pasuiti pe tarfe pentru ca le cresteti gradele si increderea in ele, moralul tau va fi tot mai jos iar al ei sus ca te are la degetul mic, va isi mai spune in gand ce fraier.
Daca ai probele necesare inselarii data viitoare cand o vezi o scuipi in ochi la propriu ii spui cine este si ai treminat-o definitiv cu ea, nu o lovesti nimic, ca si cum este o carpa pentru tine, deci fara lovire si violente!
Are fratele meu balta peste!

| Oliwer123 explică (pentru Simpatic):

Da, m-a inselat cu fostul ei in a 3-a zi de relatie si cu fapte la propriu adica sex, mi-a spus clar asta si stiu si ora cand s-a intamplat tot dar am zis sa trec cu vederea ca nah e la inceput de relatie, atunci nu eram ceva stabil ca acum stii, dar acum se fereste de mine, imi ascunde mereu, nu imi arata cu cine vorbeste, doar zice sa am increderea in eaa! Mereu, imi zice foarte clar daca vrei sa ai incredere in mine bine daca nu iar bine ca mi s-a luat sa iti arat mereu si chestii, ori eu sunt prea prost, ori exagerez cateodata si stiu ca ar fi trebuit sa o las de la bun inceput dar chiar eram foarte indragostit de ea si chestia asta ma orbeste pe mineee!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar de ce iti bati capul atunci? Daca stimti ca nu merita, nu merita. Asa vrei sa stai mereu? Poate te gandesti ca alta faca momentan nu o sa ai, dar nu e chiar asa... Toate vin la timpul potrivit. De ce investesti timp in cineva care oricum o sa stea cu "fostul" in cazul tau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia sa rupi relatia cand te-a inselat.
Cine o face prima oara, o face si a doua.
Ce fel de iubire simte pentru tine cand a putut sa faca asa ceva?

| MPersephone a răspuns:

Din prima saptamana te-a inselat?
Fugi, te rog, cat mai poti.

| Oliwer123 explică (pentru MPersephone):

O relatie de genul e toxica ma gandesc ca atata timp cat o femeie reuseste sa insele persoana iubita, o s o mai faca ma gandesc

| aceafata01 a răspuns:

Nu, nu merita. Nu merita sa fi inselat de o fata care la urma urmei nu te iubeste deoarece se poarta asa.

| Oliwer123 explică (pentru aceafata01):

Cu mine e chiar iubitoare si cu faza cu inselatul a fost la inceput si am trecut peste cu asta dar cand ne vedem chiar simt ca ma iubeste dar cand vine vorba sa ma uit in telefonul ei nici nu mi l da sau ceva, spune mereu sa am incredere ca nu vorbeste cu nimeni si chestii, si chestia asta atrage suspiciuni, inselatul + ascunsul asta ma face sa cred sa nu ajunga din nou la inca o faza de genul, ca atunci chiar ca am terminat o cu ea, as renunta si acum sincer pentru tot ce mi-a facut dar m-am atasat de ea, am facut chiar multe lucruri cu ea