| flory_9483 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai cred? Am un prieten de 7 luni, si sunt confuza cu anumite chestii.1)prietena mea ma suna sa iesim in oras, isi facuse un nou iubit, si m-a rugat sa ma duc cu iei la un suc, acesta avea masina, iar eu discutasem inainte cu iubitul meu, ca sa nu ma urc la nimeni in masina, si exact asa am facut, iar cand i am povestit a zis ca daca ma urcam, numai statea cu mine.
2)imi spune ca ma iubeste enorm, ca sunt foarte cuminte, ca are incredere in mine, iar cateodata imi spune ca acum gandesc asa(el se refera aici la inselat, i am spus ca nu il voi insela, niciodata)pentru ca am doar 18 ani, si cand voi fi mai mare, vor fi altii baietii mai frumosi ca el, si il voi parasii, tin sa mentionez ca el a avut o relatie de 2 ani si jumatate, si s-a despartit de ea, deoarece la inselat.
3)cateodata cand sunt intrata pe mess spune ca daca vorbesc cu altii e alegerea mea.
De comportat se comporta frumos, ma respecta, ne cunoastem parintii, doar ca face chestiile astea, si vrea sa ne mutam impreuna, dar peste un timp. Spuneti-mi ce sa cred eu? De ce spune asta? Si ce este de facut sa numai creada ca il voi insela sau parasii?

Răspuns Câştigător
| Musiclove18 a răspuns:

Buna Flory:*Il inteleg perfect, si eu ii zic asa prietenului meu:-s.Trebuie sa intelegi ca ca din moment ce a mai trecut prin asa ceva ii este frica si probabil din prea multa iubire ii e frica sa nu te piarda.Asa simt eu. Tu ce poti sa faci este sa ii spui ca tu pe el il iubesti si nu iti pasa cat de bine ar arata altii, pentru tine conteaza iubirea, mai spune'i ca el nu se poate compara cu altii si ca de fiecare data cand are indoieli sau temeri in priviinta asta sa isi aduca aminte ca pentru tine el este cel mai special. Ii este frica sa nu te piarda eu asa zic, din prea multa iubire zice asta. E nesigur pe el. Ii e frica sa nu se repete figura si el sa ramana iar singur si inselat.Asa ma simt si eustraight face Iti spun, crede'ma nu e o senzatie deloc placuta.Sunt foarte nesigura, mereu ma gandesc ca exista una mai buna ca mine in tot.Asa se simte si el probabil.Asa ca intelege'l si spune'i ce ti'am zis eu si o sa fie ok:*insa spune'i fara sa mai aduca el vb.:* si de cate ori simti ca are nevoie sa auda asta, asa pe un ton ca si cum l'ai rasfata.:*>big grin