| LoraLinx a întrebat:

Deci as vrea sa mi spuneti daca baiatul pe care o sa vi-l descriu ma place. Pentru inceput el are 16 ani iar eu am 14. Ne cunoastem de mici dar nu prea avem tangente. Pana vara asta cand am fost intr o tabara si am facut o specializare impreuna oar dupa aca specializare a inceput sa ma bage in seama, sa mi spuna cate o gluma sau sa ma intrebe cate ceva. Statea mai mereu langa mine dar avea si momente in care eram invizibila pentru el. Din tot grupul el vorbea numai cu mine si cu un baiat de cele mai deseori, iar cateodata ma intreba daca sunt suparata, daca in seara asta jucam niste carti, daca mai barfim si noi ca fetele si chestii de genul asta iar cand am plecat din tabara cand m am urcat in masina el se uita lung dupa masina mea. Iar de cand am venit tot vorbeste cu mine pe messenger si m a intrebat daca vorbesc cu nioste prietenie comuni sa iesim toti la un film. Ce credeti ma place? Daca mai vreti indicii intrebati-ma. Funda love struck

Răspuns Câştigător
| MissmysteriousS a răspuns:

Hei!
Interesanta povestioara, pare una tipic adolescentilor. Revenind. parerea mea este ca are niste sentimente mai intense pentru tine.Ar fi o idee geniala pentru a iesi afara cu el, de aici toate intrebarile vor primi un raspuns, cu ocazia asta l-ai cunoaste mai bine, ai vedea reactia lui cand sunteti intr-un grup, ar fi pacat sa ratezi sansa asta. Bafta :]

| LoraLinx explică (pentru MissmysteriousS):

Nu prea stiu daca el se comporta asa cu toate fetele dar in preajma mea nu o prea face. Daca ai vreo intrebare care sa te ajute sa mi dai un indiciu poti sa o pui

| LoraLinx explică (pentru MissmysteriousS):

Da dar el mi a zis ca sa iesim cu mai multi prieteni. Nu mi a spus sa ies doar eu cu el sau ceva de genu.

| MissmysteriousS a răspuns (pentru LoraLinx):

Pai tocmai de asta, profita de invitatia asta si incearca sa-l cunosti indeajuns. Alta posibilitate de a afla nu ai; e cea mai buna cale. Nici sa renunti nu e bine, s-ar putea sa se lege ceva intre voi; daca nu incerci si tu degeaba te mai complici.

| LoraLinx explică (pentru MissmysteriousS):

Poi l am intrebat de intalnire si a zis ca nu mai merge nimeni. Si ca nu mai iesim ca nu avem cu cine. Ce sa cred?

| MissmysteriousS a răspuns (pentru LoraLinx):

In cazul asta ar trebui sa iei masuri. incearca sa vorbesti cu el, si intr-un mai surprinzator/placut sa-l intrebi daca simte ceva pentru tine, dar nu 'iti place de mine, ma vrei ca de gagica?', sa fie din suflet. Si nu, nu e ceva iesit din comun daca faci tu primul pas. Daca neaga sentimentele fata de tine, atunci ar fi cazul sa renunti ca-ti pierzi timpul degeaba. Decat sa ai regrete, fa-ti curaj si pune capat acestui stres big grin

| LoraLinx explică (pentru MissmysteriousS):

Da dar nu prea am curaj sa i spun ceea ce simt pentru ca nu vreau ca apoi sa nu mai fim nici macar prietenie. Si mereu cand ma vede pe mess ma baga in seama si tot felul de chestii. Sincer e foarte complicat.

| MissmysteriousS a răspuns (pentru LoraLinx):

Daca nu risti, nu castigi! E alegerea ta.
Cu teama nu rezolvi nimic, trecand peste aceasta situatie, te vei schimba, vei da dovada de curaj si maturitate, e alegerea ta. Timpul nu sta in loc, decat regrete, mai bine fapte.

9 răspunsuri:
| Inger0Cazut a răspuns:

Da.Si in plus varsta nu este tot timpul importanta. Tatal meu este cu 5 ani mai mare decat mama.Chiar sunt mari sanse ca sa te placa.Mai ales din cata mi-ai scris aici.

| LoraLinx explică:

Dca aveti vreo intrebare care sa va ajute sa mi dati vreun indiciu puteti sa mi spuneti