| Miky666 a întrebat:

Nu știu dacă se poate încadra aici dar pe scurt uitați toată problema expusă: pe 9 aprilie am cunoscut o fata prin aplicația "Hoop"(un fel de tinder pentru adolescenți), ea a făcut primul pas in a îmi trimite mesaj(practic ea m-a adăugat dat mie add) deci putem sa deducem că i-au plăcut pozele mele de acolo. I-am acceptat am inceput sa vorbim, și este diferită fata de celelalte adică știe să poarte o conversație etc. După prima data când mi-a scris ea(când ne-am cunoscut) mi-a scris de vreo 4 5 ori cred (pe scurt eu tind sa incep conversația, nu ea), totuși când începem să vorbim ajungem sa stăm și până la ore târzii. O dată într-o discuție(cearta wannabe) mi-a spus că ține la mine și că îi place să vorbim daar nu e obișnuită să înceapă o conversație. Uneori este online dar nu îmi scrie și în unele cazuri(totuși mai rare) bănuiesc că vorbește și cu vreun alt băiat și că mă lasă pe planul B(ei bine despre băiatul ăsta pot spune că știu sigur că are de gând să-l refuze daca îi spune că o place, mi-a zis ea și m-am prins de cine vorbește). Sper că am explicat destul de bine situația și vreau să întreb in felul următor: credeti că e ci adevărat interesata de a vorbi cu mine sau doar sunt un fel de a omorî plictiseala?(țin să menționez că eu locuiesc în Italia și ea în Romania).

Răspuns Câştigător
| Dintrebare a răspuns:

Avand in vedere ca nu locuiti in aceeasi tara, cred ca sansele ca aceasta socializare a voastra sa se concretizeze intr-o relatie reala, sunt minime. De fapt si daca locuiati in aceeasi tara dar in orase diferite, sansele erau la fel de mici. Nu stiu ce asteptari ai tu mai exact de la ea si de la amicitia asta, dar parerea mea e sa nu iti faci niciun fel de asteptari. Nu te poti lua dupa frecventa cu care vorbiti. Pentru asa cum ai intuit si tu, lumea vorbeste de multe ori si de plictiseala. Mai ales daca v-ati intalnit pe o retea sociala mai mult ca sigur ii scriu si alti baieti, ceea ce este normal. Eu as zice sa te focusezi pe relatia de amicitie si sa iei lucrurile asa cum vin, fara sa iti faci nu stiu ce planuri suplimentare. Nici ea nu iti datoreaza tie nimic, nici tu ei.

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Dacă nu vrei o relație pur si simplu vorbeste ca si pana acum si aia e.De ce te-ar interesa daca mai are si alti prieteni?

| alexalx1234 a răspuns:

Vorbește pentru a omorî plictiseala. Așa fac ele.

| AndreeaWTS a răspuns:

Trebuie să înțelegi că "vorbitul" pe rețelele de socializare nu crează nici un fel de obligații.
O fată te poate adăuga la prieteni sau în lista ei, dar asta nu înseamnă deloc că îți promite ceva. Înseamnă doar că vrea să vorbească cu tine, să te cunoască.
Rezultatele pot fi la fel de bine pozitive sau negative.
În funcție de asta, contactul poate fi continuat și să evolueze, sau poate fi abandonat.

| Miky666 explică (pentru AndreeaWTS):

Am precizat faptul că m-a adăugat pentru a oferi o imagine mai in ansamblu a cum mă privește ea(după mine daca cineva te adaugă prima oara e un semn bun). Faza e că nu vreau relație, mai degrabă o prietenie de durata.

| AndreeaWTS a răspuns (pentru Miky666):

Da, e un semn bun că te-a adăugat.
Înseamnă că vrea să vorbescă cu tine.
Dar nu înseamnă că vrea să vorbească numai cu tine.
Iar în faza asta nu există planul A, planul B, cum spui tu. Probabil e ca un fel de "preselecție".
Dacă fata are de unde alege, asta face. Alege.

| wasdrdfghh a răspuns:

Sunt diferita de celelalte? hmm cre ca vorbesc cu tine de plictiseala?

| wasdrdfghh a răspuns (pentru wasdrdfghh):

Baaa am pus emoticoane ce mi arata semne de intrebare

| Miky666 explică (pentru wasdrdfghh):

Esti speciala?