| VictorSmill a întrebat:

Nu suport ca prietena mea sa stea cu altii ma calca pe nervi! I-am zis sa renunte la prietenii ei si sa stea mai mult cu mine dar oriunde mergem trebuie sa vina si ei! Vi se pare normal? Eu unu nu mai suport deloc situatia!

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti sa-i ceri asa ceva nimanui, nu ai absolut nici un drept. Tie nu ti s-a facut rusine sa zici: vreau sa renunti la latceva pentru mine? Daca nu ti s-a facut, e cazul sa ti se faca acum. Fie ii ceri scuze si incepi sa ai un comportament normal, fie o lasi in pace.

| VictorSmill explică (pentru Brigaela):

Dar tie ti-ar placea ca atunci cand iesi cu iubitul tau el sa mai aduca inca 5 6 fete si sa le pupe si sa le ia in brate de fata cu tine?

| Brigaela a răspuns (pentru VictorSmill):

Nu stiu cati ani are partenera ta, dar daca este minora, este absolut normal sa mai fie cineva de fata cu voi, nu cred ca ai vrea sa fie subiect de barfe ca umbla de una singura cu barbati. Poate este un pic mai expansiva cu prietenele ei, dar asta nu inseamna ca trebuie sa aleaga intre ele si tine.

| mona a răspuns:

Nu-i frumos sa-i interzici sa se mai vada cu prietenii ei dar nu-i frumos nici sa vina cu voi oriunde mergeti, asta inseamna ca nu aveti un pic de intimitate

| darrio2007 a răspuns:

Esti cam posesiv.Nu poti interzice prietenei sa aiba prieteni.Dar daca exagereaza, te inteleg.Trebuie sa iesiti si voi doi.Dar va trebui sa discutati chestia asta.Succes.

| neutrino a răspuns:

Poate ca ii este teama sa stea numai cu tine.

| VictorSmill explică (pentru neutrino):

De ce sa ii fie teama? Ma port frumos cu ea, nu o jignesc nu nimic.

| Vix999 a răspuns:

Ma ...depinde. Poate o plictisesti happy
Daca absolut mereu insista sa nu iesiti singuri inseamna ca nu aveti ce comunica si decat sa rupa relatia prefera sa umple golul asta de comunicare cu alte persoanewinking
Vorbeste cu ea si nu mai bate tu cu pumnul in masa ca un mare macho. Niciodata sa nu ceri unei persoane sa renunte la prieteni pentru tine. Nu o va face! Iar daca o face, nu va dura mult si e inceputul sfarsitului.
Asa ca decat sa fii tu autoritar si cu pretentii, stai calm de vorba cu ea. Incearca sa vezi unde anume e problema si de ce refuza sa stea cu tine. Dar repet...asta daca mereu face asa.

| AndradaE a răspuns:

Nu chiar...o intalnire de cuplu nu ar trebui sa fie in mai multi, decat daca este o intalnire dubla. Discuta mai mult cu ea... poate isi da seama ca tie nu iti place situatia. happy

| alexut1234 a răspuns:

Incearca sa nu fii asa de gelos lasa de la tine... Nu o supara asa o sa ai o relatie de duratabig grin