| B0rcan a întrebat:

Nu vreau sa par dubioasă sau chestii dar dacă faci sex anal sau oral poti sa devii însărcinată adică dupa cum am aflat de la scoala si de la părinți zic ca poti ramane însărcinată doar dacă o faci prin vagin. Vreau seriozitatelaughing)

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu cati ani ai, dar categoric ai lipsit sid e la ora de biologie din calsa a VII-a, dci ai probabil 12-13 anisori, daca nu stii nici atat lucru, unde se intampla fecundare.

| Emilian65 a răspuns:

In urma uni act sexual oral sau anal, nu poti sa ramai gravida. Numai in urma unui act sexual vaginal si in perioada fertila poti sa ramai gravida.

| pixelbundle a răspuns:

Aaa... ar trebui sa studiezi un pic structura aparatului reproducator feminin inainte de a te gandi la sex.

Tehnic, poti ramane insarcinata doar daca sperma ajunge sa te fecundeze iar fecundarea nu poate avea loc oral sau anal (doar vaginal).

Ca o paranteza... inainte de sex ar trebui sa fie romantism, dorinta de (auto)cunoastere, mangaieri, rasfat (ordinea asta fiind importanta).

Cat despre oral si anal ar trebui sa fie lucruri abordate cu oarecare discernamant (retinere) si nu inainte de etapa de (auto)cunoastere.

Bafta si experiente cat mai placute in viata

| vasile2222 a răspuns (pentru pixelbundle):

Ca o paranteza... eu cred ca sexul e bine sa se intample cat mai rapid intr-o relatie. Se elibereaza tensiunea sexuala, vede fiecare ce si cum. Romantismul sa vina dupa sex, cand partenerii sunt mai linistiti.
Dorinta de (auto)cunoastere, mangaieri, rasfat etc (lucruri foarte ok) nu prea pot veni inainte de sex la 14-18 ani la cat incep majoritatea acum.
Parerea mea.

| pixelbundle a răspuns (pentru vasile2222):

Nu sunt de acord cu tine insa iti respect opinia si
probabil ca exista cazuri pentru care abordarea ta ar fi cea corecta.

Seara buna