| anonim_4396 a întrebat:

O fată de cel puțin 20 de ani care are un copil din fosta relatie, rămasă singură cu copilul din motive persoanele mai poate găsi pe cineva? Oare o fată cu copil este altfel privită?

15 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Cum aș putea lua legătura cu dumneavoastră?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, poate. Când cineva este interesat de ea, îi explică situația și el decide.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns (pentru sadrian46):

Multumesc pentru raspuns. Eu sunt acea fata?

| mihai69 a răspuns:

Cei cu multe prejudecăți e posibil s-o evite și / sau s-o privească altfel.
Dar e foarte posibil ca ea să-și găsească perechea.

| Drimmero a răspuns:

Nu stiu cine ar vrea sa se lege cu copilul altuia, dar probabil sunt si d-astia.

| siriusblack98 a răspuns:

Da,desigur dar nu cu barbati de aceeasi varsta sau mai mici.Pentru ca unul de 20 nu cauta sa se ''lege'' la cap.Gandeste-te doar cate riscuri isi asuma un barbat daca se hotaraste sa isi faca o relatie cu o femeie ce are deja copil/copii:
1. Copilul posibil sa nu-l accepte niciodata
2. Mama copilului se poate intoarce la fostul barbat iar fraierul ramane cu ochii in soare (deci bani si sentimente irosite).
3. O sa aiba familie de intretinut din start.
4. Poate respectiva femeie are ea niste probleme pentru care nu s-a inteles cu fostul si deci actualul se va lovi de aceleasi probleme (poate este o scorpie insuportabila).
5. Responsabilitati mult mai mari.
Eu unul n-as avea nimic impotriva dar as sta cred ca cel putin 1-2 ani de zile sa o cunosc foarte bine inainte sa trecem la acte.Ca sa scoatem elefantul din camera cum s-ar spune, femeile singure cu copil sunt vazute usor diferit iar de cele mai multe ori evitate.Asta este un adevar bine-cunoscut, nu-l putem cataloga drept parere personala.

| CleanHeart a răspuns:

Da poate happy
De privit depinde de om.

| TheGentleman a răspuns:

Desigur că poți fi acceptată, dar de oameni cu o cultură înaltă și cu o situație financiară satisfăcătoare. La nivelul educației/culturii din România, nu spera la minuni. Dar trebuie să fii sinceră din start.

De la Imperiul Roman incoace, adopțiile de copii erau un lucru obișnuit. Ocatvian și Sfântul Constantin cel Mare sunt astfel de exemple happy

Succes și multă sănătate!

| Carinaaaaaaaaa a răspuns (pentru TheGentleman):

Multumesc multtt! Sănătate multă!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna Carina, sigur ca mai poate gasi pe cineva. despre privita altfel, presupun ca da, dar nu in mod negativ, ci altfel in sensul ca are anumite experiente de viata ce nu le are una fara copil.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc. Intreb asta pentru ca eu sunt acea fată, despre mine este vorba.

| Alexandrionelu a răspuns:

Clar ca va fi mai greu, dar nu imposibil. Încearcă sa îți găsești un partener matur în gândire, chiar dacă este mai în vasta decât tine - maxim 10 ani, nu accepta pe cineva mai în vasta pentru ca sunt șanse mari ca relația sa eșueze pe termen lung. O alta varianta ar fi sa îți găsești pe cineva în aceeași situație ca și tine, adică un bărbat divorțat și cu un copil, pentru ca asa ii va fi mai ușor sa te înțeleagă. Succes!

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Desigur ca poti sa iti mai gasesti pe cineva care sa te accepte cu copil doar ca de data asta trebuie sa fii tu mai atenta in alegerea persoanei iubite.Bafta!

| Phantelul a răspuns:

Eu unul nu m as baga cu o asemenea fata din simplul motiv ca nu investesc banii mei si timpul in copilul altuia.