| ReallyStick a întrebat:

O fata din cercul meu de prieteni ma place,dar eu nu simt acelasi lucru. De exemplu ma ia in brate etc. Cum fac s-o refuz frumos? Vreau s-o refuz frumos,deoarece este o fata cuminte si imi e teama sa nu o ranesc. Fata-n fata nu am curaj sa-i spun, sa ii spun prin mesaj? Multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i ca ai deja prietena!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa n-o Refuzi, de ce ai face-o? Dacã ai deja o fatã care o placi si te place, plus ai ce fte, atunci poate ca Da, dar sa nu-ti para rãu mai târziu pentru ca ai refuzat si ea nu o sa mai vrea. Macar pastreaz-o pentru orice eventualitate.

Daca chiar vrei sa o refuzi, cel mai bun mod este sa Devi extrem de dragut si sufocant, fa-i extrem de multe complimente si da-i foarte multe mesaje plus vorbit la telefon, astfel o sa te respingã ea.

| Anonima6789777 a răspuns:

Ești sigur că te place în primul rând? Dacă ai spus că e o fată cuminte înseamnă că pur și simplu a prins drag de tine și de îmbrățișează să-și arate afecțiunea. Și eu îmi îmbrățișez prietenii.
Discutați prima dată, vezi ce intenții are... Nu fi pămpălău.

Răspuns utilizator avertizat
| Anabela777 a răspuns:

Mesajul e doar pentru lasi si fraieri. Nu face asta. Dar daca chiar te place o sa fie ranita orice ai face. De vrei neaparat sa scapi de incercarile ei atunci fa-i un intreg discurs in care ii spui ca este o PRIETENA foarte buna si da-i de inteles ca se afla in friendzone fara a i-o spune direct si incearca sa pari ca nu ti-ai dat seama ca te place.

| antonimilk a răspuns:

Nu fi tâmpit, nu fi prost, nu te crede nu stiu ce. Nu-i spune ca nu vrei sau scuze, tu știi cum fac când văd că unele fete îmi scriu și îmi spun mai un "te iubesc"? Simplu, vorbesc cu ele dar mai mereu și când ne facem romane le spun "ești o prietena minunata, mulțumesc pentru tot și chestii" că să înțeleagă că le consider persoane importante pentru mine dar nu în acel sens mai avansat că le iubesc.
Fi și tu mai dulce, îmbrățișati va, nu-i rau. Cine știe, poate se naște o dragoste intre voi.

| lusyniuu a răspuns:

In primul rand incearca sa înțelegi daca chiar nu o vrei si daca stai treburile asa desi este o fata super ok si totusi vrei sa dai peste una cu doua fețe iubitoare de aventuri cu prietenii tăi in lipsa ta... atunci spune i ce buni prieteni sunteți si ce bucuros esti ca ai i adică de treaba sau spune i ca iti place de o anumita tipa si cercei parerea. macar nu iti bate joc de ea cică să o păstrezi pentru orice eventualitate wtf- __-