| ConstantinFlin a întrebat:

O fata ma place si cred ca simt si eu acest lucru pentru ea. M-a chemat pe afara insa e o mica problema: Eu sunt genul acela de anti-social care iese foarte rar pe afara si nu stiu ce parere ar avea mama daca i-as spune ca ies pe afara cu niste prieteni,cred ca m-ar lasa dar ar fi "suparata" pentru ca ma cert in fecare zi cu ea pentru ca nu fac treaba, ca, ce treaba am eu de facut la ora 8 seara cand termin orele? Sau in pauze?
Ce ziceti? Multumesc anticipat

1 răspuns:
| esa212015 a răspuns:

Bună! Ce vârstă ai? nu ai menționat.
Nu știu ce relație ai tu cu mama ta, însă nu văd nicio problemă să ieși pe afară cu o fată, adică nu cred că pe mama ta ar deranja-o să știe că tu ieși cu vreo fată, existând posibilitatea de a se crea o relație. Nu văd de ce. Chiar și cu prietenii, este ceva normal în adolescență, că bănuiesc ca ai +14 ani, deci este normal să ai prieteni, să îți petreci timpul cu ei, că doar nu te va închide într-un glob de sticlă. Legat de "antisocial", tocmai de aceea consideri că ești așa, că îți petreci în casă timpul și nu legi prietenii, să poți să te destinzi puțin cu cei de-o vârstă cu tine. Eu îți sugerez să începi să ieși și tu, desigur, în limita bunului simț, ca să zic așa, că dacă nu, pe viitor va fi o adevărată problemă.
Mult succes și sărbători fericite îți doresc!