| alexandruanghel a întrebat:

O femeie poate ajunge la orgasm doar cu ajutorul penisului / vibratorului? Sau sunt si alte metode care exlud penisul din ecuatie.?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cadrul unui experiment de provocare a orgasmului, 9 actrite au fost supuse unui test in care s-a folosit un vibrator. Cele 9 femei au incercat sa combine orgasmul cu o altă activitate. Fotograful si regizorul Clayton Cubitt le-a pus la dispoziția actritelor de teatru si film, cartile lor preferate si le-a filmat in timp ce ele citeau, dar ajungeau sa aiba orgasm de la un vibrator.
http://www.romaniatv.net/......64984.html

| mihai69 a răspuns:

Da, normal. Lesbienele nu au niciunul dar se simt minunat.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da sunt frecarea clitorisului este una din ele.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

O femeie poate sa ajunga la orgasm daca este stimulata. Poti sa folosesti limba si 2 degete pentru a ajuta o femeie sa ajunga la orgasm. Trebuie sa fii tandru cu ea si sa o asculti pentru a putea oferi placere deplina. Penisul poate sa ajute, dar nu inseamna nimic daca nu stii cum sa il folosesti. E important cum comunici cu ea si cum o faci sa se simta. Trebuie sa o faci sa se simta, iubita si dorita.

| Yay000 a răspuns:

Penisul nu este de ajuns sa excit o femeie.
Femeile nu sunt ca barbatii (atunci cand introduc penisul in vagin sa se simta excitati).
Femeile au nevoie de atingeri, sarutari pe corp, daca esti curajos cobori si acolo jos facandu-i sex oral.
Acum depinde de la femeie la femeie pentru ca nu toate sunt la fel.

| gabriielaaa a răspuns (pentru Yay000):

Bine zis bravo asa-i