| bbbbbbbbbbb a întrebat:

O intrebare adresata pentru fete in special. Exista fete care s-ar putea indragosti de un baiat la care nu le atrage mult aspectul fizichappy? Spuneti-mi si mie niste subiecte de discutie interesante cu o fata pentru a o cuceribig grin

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Un subiect posibil ar fi acesta : " De ce oamenii mai putin frumosi, nu pot avea drepul la fericire?".

| Optimus7 a răspuns:

Da se poate. Ii place de el ca e simpatic, amuzant, destept, curajos.
Vorbiti despre filme muzica hobby depre trecutul vostu si ce vreti sa faceti in viitor.

| anestiuta a răspuns:

DA! Logic! O fata nu se indragosteste neaparat de fizicul unui baiat. Ci de felul lui de a vorbi, rade, glumi. Poate esti putin mai dur cu tine insuti. Uite-te in oglinda! Poate ochii tai inspira bunatate, tandrete si voie buna, oricum, eu ca fata sunt mai ciudata, ma uit la mainile unui tip, sau la buze ori la felul in care merge. Si cred ca sigur ai parti bune pe care le poti pune in evidenta!
Cauta fete de treaba, vorbarete, intreaba-le de pasiunile lor. Poate coincid si atunci poti glumi si gasi ceva interesant de discutat. Muzica pe care o asculta, daca le place ceva anume( dans, chitara, desen, etc.). Priveste-le in ochi, incearca sa fii cat mai atent la ceea ce zic, ne place sa fim ascultate. Complimenteaza-le, dar nu din prima cu fraze gen: Esti zana zanelor...Nu,s-ar putea sa o cam intimidezi ori sa faci fata sa se simta aiurea. Incearca sa fii discret: Imi plac cerceii tai! Sunt foarte finuti! sau Ce culoare vesela are bluza asta...Te prinde genial!
De asemenea, ai grija la tipele superficiale, ca se uita numai si numai la aspect.De aia le vezi plangand dupa aceea ca au fost parasite.
Gandeste-te ce iti place sa faci! Daca iti plac animalele si vezi o fata draguta care are un catel poti sa o intrebi ceva gen: E al tau? Cum il cheama? As vrea si eu unul din rasa aceasta, par tare adorabili...Chestii de genul.happy
MULT SUCCES! AI INCREDERE IN TINE!
Ah, si inca o chestie. E demonstrat stiintific faptul ca daca tu crezi ca esti frumos, in timp lumea te va percepe ca atare! Deci capul sus, zambeste si da-le gata pe tipele alea!

| danamarin a răspuns:

Da normal ca se poate dar in timp uneori intervin probleme. uite iti dau ca exemplu pe mine si iubitul meu. e un slabanog si un mititel cu niste ditamai buzele si niste ochi mici, blond, se inroseste imediat cum e intr-o situatie mai speciala si in plus are si barba roscata si strungareata laughing) nu e deloc vreun sex simbol dar are ceva al lui care ma face sa ma topesc dupa el( eu care sunt o bruneta focoasa cu ochii verzi, mari, expresivi si masurile 90-60-95 big grin) laughing lasand gluma, cea mai importanta e atitudinea ta pentru ca pe mine cu asta m-a cucerit: felul cum imi vorbea, bunatatea lui, calmul, inteligenta, umorul. si uite ca de 3 ani ma tot cucereste big grin

| andreea_4134 a răspuns:

Nu cont asa mult, ex eu ca pri meu, multe fete zic ca e frum, dar mie nu mi separe... eu tin mult la el si nu m-as desparti d el chiar daca nu ma atrage fizic. dar problema este ca evit sa m int el in publik... doar in kart ies

poti vb la inceput sub asa nu f impt, o intrebare ca a fact l sc... nujt vezi u...o intrbi ca fel de tipi ii plac. si dev pri buni si de aici iubiti