| anonim_4396 a întrebat:

O problema intalnita la multi adolescenti... vreau un sfat. Deci din cauza ca sunt indragostit nu ma mai pot concentra la ceea ce trebuie sa fac. Oricum stiu ca nu se va intampla nimic pentru ca eu sunt timid ca dracu si nu o sa fac "primul pas". Deci cum fac sa nu ma mai gandesc la fata si sa ma concentrez la ce trebuie? Ha? Funda...

11 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Mai bine i-ai spune ce simti, macar stii ca ai incercat!

| harciog a răspuns:

Si dupa ce faci ceea ce te sfatuim, pina acolo unde te-am sfatuit, ce faci dupa aceea?

Răspuns utilizator avertizat
| florg78 a răspuns:

Pffff e cel mai frumos sentiment uman, nu il rata, indiferent de emoti de retineri, nu trebuie decat sa lasi sa vina de la sine, pentru ca de uitat nu uiti asa usor.incearca va fi frumos. lasa sa vina de la sine

| cristiiiiiii a răspuns:

Cel mai bine prima data du-te si spune-i fetei ce simti pentru ea si vezi daca e reciproc. Daca nu cel mai bine e sa uiti de ea si sa te concentrezi doar pe viata ta. bafta

Răspuns utilizator avertizat
| danyshatAT a răspuns:

Pai fa-ti curaj si spune-i apoi nu o s ate mai gandesti la ea asa de deshappy

| MetalheadSatan666 a răspuns:

Mai bine ti-ai lua inima in dinti si i-ai spune.Asa o sa te poti concentra.Ar trebui sa faci primul pas.Succes!

| christianlaroka a răspuns:

N-ai cum sa scapi. Cand esti indragostit uiti de tot si nimic nu iti mai intra in cap, decat imagini si diferite filme cu persoana de care esti indragostit. Cel mai bine spune-i si o sa scapi, poate ai noroc si dupa vei fi si mai indragostit alaturi de ea, dar atunci te vei mai putea si concentrahappy

| MariusZap a răspuns:

Pai nu prea ai cum sa uiti de ea atata timp cat inca o placi. Sfatul meu este sa te duci la ea si sa-i spui ce simti pentru ea. Oricum ai spus ca nu e o problema daca nu te accepta.Asa macar o sa ai sufletul impacat si o sa fi mai pregatit sa incepi primul pas cu alta fata. Orice are un inceput.si asta e inceputul tau

| DeutsshaTha a răspuns:

Uite o idee fa-ti un cont de facebook si pune pozele unui baiat dupa net si baga-te in seama cu ea...sa nu fi nesimtit sa vorbesti cu ea cu papuse zana viata mea etc. P.S fetele urasc asta.Continui sa vorbesti cu ea si ii spui ca o place foarte mult un baiat si ii trimiti o poza cu tine sper sa functioneze. Succes!happy