| nowayinlove a întrebat:

O rugaminte in timp ce citesti asta asculta :http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=sxDdEPED0h8&feature= endscreen Deci si fara alte introduceri, problema mea principala la acest moment este : sunt impreuna cu Bogdan (iubitul meu, se intelege din context) si nu prea avem timp la scoala sa stam impreuna, in puaza sta cu mien dar nu foarte mult si simt ca fiecare moment cuel valoreaza cat o viata intreaga, si fiecare sarut inseamna pentru mine galaxia. Fostul meu prieten, cu care am ramas in relatii bunicele este si el cu o fata de mai putin timp, si sta cu ea mereu, o invita la el, o scoate in oras etc.
Stiu ca Bogdan ma iubeste simt asta si am incredere in el, dar nu vreau sa par obsedata si sa ma duc la el mereu, sa il sun si sa ii trimit mesaje a-prost cand vad ca nu raspunde...
As vrea sa ii spun ca ma intristeaza acest lucru dar prietenul lui s-a despartit de fosta lui iubita tocmai pentru acest motiv; el nu o prea baga in seama si ea s-a suparat, ea a incercat sa se impace cu el... dar nu a reusit.
Intrebarea mea este, cum as putea sa petrec mai mult timp cu el fara sa par vreo obsedata?

Răspuns Câştigător
| Anonim231512352 a răspuns:

Asteapta ca el sa inceapa sa trimita mesaje, nu fa tu mereu primul pas, lasa-l sa faca si el, la face mai greu, dar la face cred eu, incearca sa nu incepi tu convorbirea sau conversatia, lasa-l pe el primul, daca va vedea ca nu incepi tu totul, va incepea sai fie dor de tine, se va gandi la tine si intr-un moment va incepe el sa faca primul pashappy Succes

| nowayinlove explică (pentru Anonim231512352):

Multumesc de sfat. Dar daca eu nu ii voi ma da "semnale" este posibil ca el sa se indragosteasca de alta fata?

| Anonim231512352 a răspuns (pentru nowayinlove):

Pai asteapta si tu un timp, nu exagera(nu mult timp) si dac vezi ca nu se schimba nimic, incepe si tu o conversatie cu el si intreaba-l daca intr-adevar tine la tine, si daca da, dc nu ati scrie, sau asteapta sai scrii tu happy

| nowayinlove explică (pentru Anonim231512352):

Ai avut dreptate! Acum m-a intrebat la scoala daca sunt suparata pe el, fiind foarte calm, i-am spus si dupa, m-a luat in brate spunandu-mi ca nu exista nicio sansa sa se indragosteasca de alta fata, apoi m-a sarutat si m-a invitat sa mergem impreuna intr-un parc. Multumesc de sfat!

| Anonim231512352 a răspuns (pentru nowayinlove):

Cu placerehappy Nu te stresa tare. Lasal pe el sa faca mereu primul pashappy O sa vezi, relatia o sa fie mai trainicahappy