| x_9854 a întrebat:

O vreau pe iubita mea in pat!
Ea are aproape 16 ani eu aproape 18 suntem de 1 an impreuna o iubesc si am facut multe sacrifici pentru ea am renuntat la multe pentru ea si vreau ca si ea sa imi ofere ceva ce imi doresc de la ea de acum mai bine de 1 an si jumatate cand am cunoscut-o.
I-am propus sa facem sex sau dragoste suna mai romantic asa cum vrea ea sa fiu. i-am propus in vara lucrul asta si a spus ca e prea mica adevaru-i ca pare mica si are o fata de bebelus dar are un fund si nu numai arata foarte bine, ea se teme si de faptul ca am sa o parasesc dupa actul sexual dar o iubesc si nu am de gand sa fac asta.
Am si o dilema daca mai este sau nu virgina, ea spune ca da si eu o cred pentru ca nu obisnuieste sa minte si stiu cand spune adevarul insa un fost iubit de al ei s-a laudat mai de mult la prietenii lui ca s-a culcat cu ea eu am vorbit cu ea a spus ca nu e adevarat am vorbit si cu el si mi-a spus ca nu s-a intamplat nimic intre ei si ca aminteles eu gresit.
Iuita mea stie ce vrea si nu cred ca s-ar fi culcat cu ala sau oricine alt cineva e prea inocenta si pare un ingeras.
Intr-o zi treceam pe lanaga un cabinet de ginecologie si in gluma i-am zis sa mergem sa vad daca mai e sau nu virgina, bine nu era prima data cand ii ziceam asta, s-a suparat foarte tare a spus ca numai la asta ma gandesc probabil s-a simtit jignita ca nu am incredere in ea.
In fine eu vreau sa fie a mea sa fiu eu primul si singurul din viata ei, intr-un timp ajunsesem sa o intreb daca ar deranjao daca m'as duce la alta atunci am primit o bataie mai ceva ca la box, stiu am gresit cum sa intreb asa ceva dar am si eu nevoile mele sunt baiat si daca ea nu vrea.
Fara sa imi dau seama pun tot felul de intrebari pe care nu le gandesc gen : Cand cresti tu? Pe la ce varsta vrei sa iti incepi viata sexuala? si multe altele si imi spune ca numai la asta ma gandesc.
Ce sa fac sa o conving ca nu e prea mica la 15-16 ani.

23 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este foarte foarte mica la 15-16 ani. Daca are pana in 16 ani, sexul cu ea este infractiune si vei face si inchisoare pentru gestul asta (ginecologul va anunta politia, automat). Dupa 16 ani e doar corupere de minori si ii cresti foarte mult riscul de cancer de col (de 9-10 ori). Daca chiar tii la ea macar cat negru sub unghie, lasa egosimul la o parte si asteapt-o pana la o varsta cat de cat normala (macar 17 ani si jumatate, varsta minima din punct de vedere medical la acre isi poate incepe viata sexuala). Desi ar fi bine sa asteptati pana la 18 ani, sa nu iti bati joc de ea. Fiindca o minora nu ar trebui sa-si inceapa viata sexuala. De ce esti atat de rau si egoist, de ce conteaza numai sa o ai, fara sa conteze deloc ce vrea si ce are ea nevoie. Pana la urma, o sa o convingi sa se culce cu tine in sila, veti strica si relatia, iar ea va ramane cu riscul de cancer de col toata viata. Tu o sa o ai pe constinta pana mori.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cred ca esti cam posesiv, de-aia nici macar cuvantul ei si faptul ca fostul a recunoscut ca a mintit, nu te-au linistit!
Ma gandesc daca nu cumva inocenta ei te atrage, ci nu persoana ei cu totul!

Daca ea este nepregatita, nu ai ce face decat sa astepti!

| Georgiana2905 a răspuns:

Mai mai... Tu nu o iubesti indeajuns ca sa o poti astepta. Daca faci tot felul de greseli crezi ca totul va merge din bine in mai bine? Eu nu cred.
Nu poti vb asa "are o fata de bebelus dar are un fund...", nu ii poti pune intrebari gen ( ca in ultima fraza ). Nu mai am nimic de zis. Si imi pare sincer rau ca nu te pot ajuta dar gandeste-te si tu. Arata-i ca sexul te intereseaza cel mai putin, ca o iubesti pentru ceea ce este.

| BlueHusky a răspuns:

Tare as vrea sa situ de ce vrei neaparat sa strici ceva ce e asa de frumos? partea cu "nevoi de baiat" suna bine dar amandoi stim ca ne putem abtine si "nevoile" sunt mai putin importante decat ceea ce (cred eu) ai acum... o iubire pe care probabil nu o sa o poti uita niciodata (poate nici nu o sa fie nevoie si iti doresc asta). Chiar daca ar accepta asta acum (cand ea nu vrea sau nu isi doreste asta) probabil ca nu te-ai simti bine pentru ca ea nu ar fi "acolo" asa cum ar fi daca ar veni de la ea. Fata de copil si "resul" despre care vorbesti vin la pachet cu varsta (si trec cu varsta) +/-. Poate daca nu ai aduce ceva timp in discutie sexul ca un "leitmotif" care probabil ca pe ea o deranjaza sau inhiba ar avea mai multa incredere in ea si ar veni de la sine.Nu cred ca este raspunsul pe care il asteptai dar... Have fun

| anaid a răspuns:

Ea chiar e mica la 15-16 ani!
O iubesti? Nu se vede.
Are dreptate! Numai la sex te gandesti!
Esti extrem de egoist.in "romanul" asta pe care l`ai scris nu ai vorbit decat despre nevoile si dorintele tale... vorbeai de sacrificii. te superi daca imi spui macar unul, doua.ai spus ca ai facut multe sacrificii deci nu cred ca r fi o porblema sa dezvalui unul...si da`mi voie sa iti spun ca iubita ta este mai matura ca tine! Stie foarte bine ce vrea si te iubeste fraiere! Alta te lasa de mult daca te purtai cum te porti cu ea(ca un obsedat sexual). Nu stii sa o pretuiesti si nu o sa mai dureze mult si o sa isi dea seama ca nu esti tocmai ce vrea ea.si atunci o sa dispara din viata ta si tu o sa iti dai seama cat ai fost de prosthappy
Scuza`ma ca spun ce gandeschappy

| Yang a răspuns:

Ok nu stiu cum o iubesti tu dar vad ca doar nevoile tale conteaza, ca tu vrei sa faceti dragoste ea nu, nu crezi daca e virgina si faci glume proaste de genul hai sa verificam eu iti scoteam ochii nu doar bataie, ai idee cat de jognitor a fost pentru ea ca tu la 18 ani te comporti ca la 15? Tu esti cica persoana matura, nu poti obliga, ruga sa faca ceva pentu care nu se simte pregatita da e mica dar este un moment potrivit pentru toate, nu poti spune ma pot duce la alta asta inseamna ca esti prost daca gandesti asa...si scuza-mi sinceritatea excesiva dar e asa.Nu poti crede alt baiat, ala poate minte si cum sa faca o figura de rahat in fata prietenilor ca nu a facut-o.nu se poate el minte sa se dea mare macho pentru ca si tu la randul tau ai fi facut la fel.Nu trebuie sa o convingi va veni momentul potrivit de la sine, te poti abtine daca intr-adevar o iubesti numai pe ea si ea conteaza mai mult decat orice, lucru manual pana ti-o da asta faci.

| StaRmAgiC a răspuns:

Dar vai bine ti-a facut.Si scuza-ma nu inteleg de ce te grabesti ca mata-n calendar.Intr-o relatie oferi nu si ceri ceva in schimb.Nevoile tale mai pot astepta ai putea regreta mai tarziu.Adevarule ca e prea mica si o respect pentru raspunsul care tii l-a dat. Daca tii la ea intelege-o.
Nu astepta tu pe TPU sa-ti bage cineva tie in cap cum sa o duci mai repede in pat.
Pey respect-o, intelege-o, fii alaturi de ea cand are nevoie de tine si nu mai pune intrebarii din astea aiurea care nu-si au rostul. O faci sa creada ca doar tu asta vrei de la ea.
Spune-i cuvinte frumoase, alint-o fii tandru.
Mai tarziu ea va veni la tine. Ea vrea pe cineva de incredere.Fii u ala.Bfta*

| Izma a răspuns:

Adica. tu ai impresia ca are o anumita. obligatie fata de tine nu?! adica tu faci sacrificii pentru ea. si asa mai departe. hopa. se pare ca unii au 18 ani degeaba. nu e binee [-x.

| valy1233 a răspuns:

Intr-un moment intim ea se va pierde si totul va fi de la sinewinking

| LadyNaty a răspuns:

Sfatul meu este sa nu gandesti asa departe, totul se termina exact cand nu te gandesti, in fine.Sa presupunem ca o sa va despartiti daca se duce la politie si zice ca ai profitat de o minora, a? Mai bine du-te la doamnele care fac cu mana.Nu iti bate joc de o minora.Si mai e si virgina.Nu merita!

| Delia a răspuns:

Cea mai rea experienta pentru o fata de varsta ei este sa faca sex pentru prima data constransa de situatie.Gandeste-te ca e prima data pentru ea si trebuie sa-si doreasca cu adevarat. Iar daca nu doreste, inseamna ca nu e pregatita.In plus, stii prea bine ca e prea devreme la varsta ei.Nu te lua dupa alte cazuri, cand isi incepp viata sexuala la 14-15 ani si nu au probleme pe moment.Organismul ei nu e maturizat, organele sexuale la fel. Dupa 18 ani ar fi potrivit, altfel ea ar putea avea probleme de sanatate, care nu se vad acum, ci mai incolo, dupa 30 de ani, cum ar fi cancerul de col uterin si altele.Nu e obligatoriu, dar de ce sa risti? Daca o iubesti cu adevarat vrei sa o expui acestui risc? Iar faptul ca si tu ai nevoile tale se poate rezolva si altfel, prin diferite jocuri sexuale, fara a implica sexul prin penetrare.Succes si decizii intelepte!

| MitroiBogdan a răspuns:

Frate tu ai 18 ani esti major esti pasibil de pedeapsa daca fata te da in gat la politie ca sa zic asa insa e prea mica ca sa isi inceapa viata sexuala. Daca o iubesti cu adevarat asteapta pana face cel putin 17 ani. motivul pentru care te indemn sa faci asta este ca acest lucru va pune la incercare relatia ta cu ea si iti vei da seama daca tii la ea cu adevarat asu nu sau pur si simplu e o atractie carnala pe care tu o simti pentru ea si pe care tu o consideri dragoste nu am alta idee decat sa astepti si cred ca este un sfat bun.impactul emotional asupra ei daca isi va incepe viata sexuala asa devreme va fi destul de mare, adica haide omule nici nu atrecut inca de pubertate mai las-o sa se mai coaca si fizic si psihic.Si in plus daca mintea ta iti va sta numai la sex cand vei obtine acest lucru dupa ceva timp te vei plictisi si o vei lasa chiar daca tu acu zici ca o iubesti dar recnoaste-o tu nu vrei decat sa o bagi in pat sau cel putin asta reiese din ce spui tu acolo.Concentreazate pe ea s nu pe sexul cu ea concentreqazate pe cum este ea si nu p cum este corpul ei concentreazate pe lucrurile mici pe care le face is nu pe cat de apetizanti sunt sanii si fundul ei, nu zic ca sexul nu isi are rostul ei insa e prea devreme petru ea.

| roxydulkica a răspuns:

Sunt total de acord cu delia. Din ce ne spui tu, reiese ca doar tu esti important. Ea este prea mica. Gandeste-te ca ii distrugi adolescenta. La 16 ani ar trebui intr-adevar sa aiba un iubit dar pentru ce vrei tu e prea mica. La varsta ei ar trebui sa fie preocupata de scoala ca sa intre la un liceu bun, nu de toate chestiile pe care le vrei tu. Eu din ce ai scris sa stii ca am inteles ca ea trebuie sa faca ce vrei tu exact ca un sclav. Mai lasat fara cuvinte. Sa ai un an nou vericit si sa nu o fortezi sa fac *** ca e prea mica!

| Abcfunny a răspuns:

Teoretica e mica la 15-16 ani, eu zic s-o lasi sa fie ea pregatita.
Discuta si tu cu ea serios, dar nu o forta. S-ar putea sa-ti spuna "Ma fortezi si nu vreau sa mai continuam relatia" sau mai sunt cazuri care fata se sacrifica"ce nu fac fetele din dragoste".

Asa...si despre baiatu' care se lauda ca a facut-o cu ea, eu nu cred ca a facut-ooh go on baieti spun multe dar nu intotalitate este adevaruoh go on gandeste teoretic"daca ea numai era virgina o facea si cu tine, fara s-o intrebi daca e de acord "

Sanatate!

| astridwhite a răspuns:

Sa nu te culci cu ea. Daca nu te poti abtine, rezolva-ti problema cu alta, de la 18 ani in sus. Nu risipi tu "fata de ingeras" doar pentru ca are fund. Cand va vrea, iti va da de inteles sau iti va spune. Daca o iubesti, nu insista. Daca nu te poti abtine, renunta. Va intelege, te asigur.

| Angelin a răspuns:

Daca insisti prea mult s-ar putea sa pierzi 2 lucruri... 1-tot ce iai oferit. 2-pe ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti face nimic.intradevar e prea mica. poti astepat pana te casatoresti cu ea.sau macar pana la 18 ani. si daca nu vrea nu o forta asta o va face sa nu vrea niciodata.si nu-i mia spune niciodata ca te vei duce la alta. procedand asa nu vei obtine niciodat nimic de la ea. sper ca sfaturile mele sa-ti fie de folos by3winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci te rog
e divin ce aveti voi. foarte frum.
insa daca intr-adevar tii la ea, incearca sa nu o duci prea departe.decat cat poate suporta.winking exemplu: saruturi erotice, atingeri subtile si altele
dar nu te grabi! veti avea timp de restul

faptul ca vrei ca tu sa fi primul al ei da dovada ca o iubesti.
ma bucur ca faci sacrificii pentru ea, dar gandeste-te, ca fetele, chiar daca uneori nu arata, sunt foarte ranite de lucruri din astea.
aveti grija de voi, si nu te lasa dus de dorinta, ci de iubire. succes.

| cristtinaaa a răspuns:

Hei!
Ea e foarte micawinking si in plus e minora.

| andraelena1234567890 a răspuns:

Hei buna, si eu sunt in situatia fetei, gandeste-e ca voi doi aveti un vtor inainte si ai tot timul sa faci dragoste cu ea, la un momnt da v-a venii momentul acela cand nu te astepi, te va lua prin surprindere, cand nu te astepti. Ai doar rabdare...
Nu ii mai pune intrebari de astea, sunt stupide, si nu pune botul la ce zic baietii ei doar barfesc ca sa va strice voua relatie.
Nu o fa sa sufere, ca noi fetele sunte mai prosute de felul nostru si dupa vom suferii. Ai grija de ea, nu ii strica copilaria, ca nicioadata nu se va mai intanii cu ea. Si nu vei mai avea nici o fata ca ea. Greu mai gasesti in ziua de astazi o fata la 16 ani virgina!
Ai grja de ea, ca ea te va lua prin surprindere! Te pup!

| ioana91 a răspuns:

Povestea voastra pare una draguta si interesanta insa e normal ca ea sa nu vrea sa isi inceapa viata sexuala cu tine daca tu nu ai incredere in ea. Un an de zile e mult sa stai cu o fata si sa nu primesti nimic, te inteleg chiar daca sunt fata, insa trebuie sa o intelegi si sa nu faci presiuni asupra ei pentru ca s-ar putea sa se sature sau sa cunoasca altul care sa fie dispus sa o astepte cat are ea nevoie.Cat despre faptul ca nu crezi ca e virgina, parerea mea e ca daca ar fi fost a aaltuia inainte sa fie cu tine, nu-i trebuia un an pana sa o facasi cu tine ci maxim o luna, asa ca nu te mai indoi de treaba asta si ai grija cum vorbesti cu ea, ar fi pacat sa o pierzi.

| xxxrayzaxxx a răspuns:

Incearca sa o iei cu binele e pre devrame pentru sex mai incolo da acum sarutativa si atatbig grin

| roxi_4439 a răspuns:

Esyi.un.mare.porc.daca.vrei.sa.faca.astasad