| Stropdeploaie a întrebat:

Oare exista fete care accepta o relatie bazata doar pentru sex?

16 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Exista dar nu le găsești ușor laughing.

| SG1995 a răspuns:

Da, la un moment dat chiar am cunoscut o astfel de femeie, și am refuzat să ne vedem din teama că m-aș putea îndrăgosti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absolut. Stiu multe. Au intins multe licee si facultati. Doar ca alea nu au relatii ci doar aventuri. Eu nu as numi o relatie cand te vezi doar pentru o scurta vreme in pat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, "prieteni cu beneficii".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cunosc multe. Alea nu sunt relații, niște aventuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Friends with benefits

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general, Nu.accepta până pun sentimente sau își găsesc pe cineva. Singurele care accepta o relație bazată doar pe sex pe o perioada nedeterminata sunt, mamicile. Cele care au soț și îl înșeală.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur.

| Dana1999 a răspuns:

Pe tinder sau badoo.

| IngerasulMicut a răspuns:

Exista! Dar mi se pare o tampenie sa fii intr-o relatie doar pentru sex

| Stropdeploaie explică (pentru IngerasulMicut):

Cand iesi dinte o relatie serioasa si de durata ...parca nu mai ai curaj sa reintri intr o relatie serioasa ...intelegi?

| SG1995 a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Pe termen scurt aventurile sunt ok, dar e important să treci peste căcaturi și să nu uiți că nu toate persoanele sunt la fel ca fosta parteneră, chestii valabilă pentru ambele sexe, dacă lași chestia prea mult să te distragă nu vei avea decât de suferit, și alți vor suferi din cauza ta la rândul lor. Pe scurt, aventurile sunt ok, dar nu când faci abuz de ele încercând să fugi de ceva serios.

| IngerasulMicut a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Mhm, da

| colalightro a răspuns:

Normal. In unele situații, sunt cele mai bune alternative. Atunci când nu vrei să îți iei obligații față de nimeni, însă ai nevoie fiziologice.