| Denianonim a întrebat:

Oare îmi vor mai crește sânii?
Nu am aproape nimic la 14 ani...
Nu știu pe cine moștenesc, mama, bunica toate au sânii mari
Deci eu port sutiene cu push up foarte mari, cupa B doar sa nu râdă colegii de mine
Sunt doar o iluzie, dacă ar ști
Mi-e teamă să nu se afle cumva că de fapt sunt cam dreapta sus
De ce port sutien așa mare?
Va puteți imagina cum arată o fată care are fundul mare dar sani ioc? Oribil
Am menstruatie cam de 3 ani
Ceva soluții, sau cauze? Îmi vor mai crește?

10 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Mai ai putina rabdare or sa se dezvolte ai doar 14 ani. Ritmul de crestere al sanilor difera de a fata la fata, apoi mai e si factorul ereditar-in cazul tau femeile din familia ta au bustul mare deci nu se pune. Nu e un ideal de frumusete sa arati ca vedetele siliconate crede ma.

| Samariteanul a răspuns:

''O fata care are fundul mare, dar sani deloc''-Sa sti ca fiecare fata e speciala in felul sau si cel care te iubeste te apreciaza asa cum esti.Insa hai sa-ti zic ceva sincer. Daca vei avea iubiti(si vei avea) poti sa fi cat de sincerca vrei cu ei, insa despre chestia asta sa nu le spui pentru ca relatiile din adolescenta nu prea rezista in timp, iar dupa ce se desparte de tine ar fi mai bine sa nu-ti cunoasca acest secret(serios, e mai bine sa nu stie).

| Denianonim explică (pentru Samariteanul):

Mersi de răspuns
App am iubit

| BryBard a răspuns (pentru Denianonim):

Pai daca el te accepta asa cum esti, si crezi ca e de durata cu el, nu ai de ce sa iti faci griji in privinta asta oricum organismul uman la femei se dezvolta pana la varsta de 18 ani pe cand la baieti e pe undeva la 25 max.Mai e pana atunci.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti pot creste in continuare chiar daca ai 14 ani, inca esti in crestere.
Stii cum e, nu poti sa le ai pe toate, e bine ca ai fundul mare ca iti poti pune silicoane cand te faci mai mare, asta asa in spirit de gluma.
Mie una imi place ideea de sani mici si fund mare, ai un avantaj sa nu ti se vor lasa si poti sa te imbraci fara sa porti sutien. Nu este asa o mare tragedie, dar te inteleg in privinta colegilor, copiii sunt rautaciosi, dar nu te dezbraca nimeni sa vada ce ai tu in sutien.Eu zic sa nu iti faci griji happy

| OMFGConrad a răspuns:

"De ce port sutien aşa mare?" Asta era o întrebare retorică, nu? Ştii că faci asta din nesiguranță dar ți-e frică să recunoşti. În ceea ce priveşte sânii, vor mai creşte. Garantez.
P.S.: La 14 ani nu cred că ai iubit, prieten cel mult.

| Kimball a răspuns:

Ai 14 ani de abia acum incep sa creasca ce crezi ca ai 14 ani si direct iti cresc sani peste noapte?
O sa vezi diferenta cand vei face 18-19 ani

| Ahrixxxx a răspuns:

Complacete in situatie.
Exista fete fara sani considerate frumoase in societatea din ziua de azi? Da, extrem de multe.
In loc sa-l vezi ca pe un defect, de ce nu-l vezi ca pe un avantaj.
Sutien? Poti sa nu porti! Nu-ti dai seama cate fete vor sa poarte un Cropp top sau ceva stramt fara sutien, insa nu le permite corpul. E la moda, si arata finut atunci cand ai sanii mici.
Si in timp, vor creste. Ai doar 14 ani. Nu vor creste radical, insa se va vedea diferenta.
Sa nu-ti pese de ce spune lumea din jur. Renunta la push-up daca vrei si fa-o definitiv.
Nu tocmai sanii conteaza. Fata, dupa parerea mea conteaza cel mai mlt.
Ca fata, la varsta ta, trebuie sa inveti ca fetele au mult mai multe de oferit (inteligenta, ras unic, zambet frumos, ochi adanci, etc) decat o pereche de sani.

| Trinitrio a răspuns:

"Debutul pubertatii coincide cu etapa in care o fata are primul ciclu menstrual, numit menarha. Acesta este un indicator potrivit, intrucat varsta la care o persoana de sex feminin poate avea menarha poate varia destul de mult (pot exista chiar si 3 ani diferenta).
Cu toate acestea, se poate spune ca varsta pubertatii incepe de multe ori intre 10-14 ani. " www.sfatulmedicului.ro